Články

Chipsy od Matcha Tea? A ne ledajaké! Jejich chuť je potřeba zažít.

Chipsy od Matcha Tea? A ne ledajaké! Jejich chuť je potřeba zažít.

Publikováno
15. 10. 2022
 
Značce Matcha Tea se zejména díky vám, našim fanouškům, daří. Přesto neusínáme na vavřínech a snažíme se neustále přicházet s něčím novým. Bádali jsme, čím bychom vás mohli příjemně překvapit tentokrát. Jako podmínku jsme si stanovili, aby to bylo ďábelsky dobré, současně co možná nejzdravější a ideálně slané. Matcha Tea chips byla jasná volba. Tímto Vám představujeme první dobrotu od Matcha Tea, která je nesladká.

Snack s příběhem

To bychom však nebyli my, kdybychom se spokojili s něčím, co už na trhu je, přidali matcha jen jako přísadu a tuto nevydařenou kopii zařadili do našeho portfolia produktů. My jsme se rozhodli vyvinout matcha chipsy úplně od nuly. Spojili jsme se se startup společností Grig, která je zaměřena na potraviny a stravu vycházející z hmyzu. Hmyz v našich chipsech sice nenajdete, ale inovativní a nadšený přístup této party, potřeba přijít s něčím novým a vážně míněná odpovědnost k naší planetě nás zaujaly. Navíc rádi spolupracujeme s nadšenými a spolehlivými lokálními partnery, které vzájemnou spoluprací rádi podpoříme i zviditelníme.

Z této plodné a příjemné spolupráce s Grig vznikala spousta verzí našich chipsů a po mnoha kolech vybírání a ochutnávání přišly na svět finální a unikátní Matcha Tea chips.

Chuť, kterou nevygůglíte

 

Naše Matcha Tea chips jsou vyrobeny z luštěninové mouky, převážně hrachové. V názvu mají Matcha Tea zaslouženě a oprávněně, protože každý sáček obsahuje až 3,5 g pravého japonského čaje matcha. Kombinace hrachu, matcha a dalších mistrně vybraných ingrediencí je samozřejmě vynikající a výsledkem je chuťově unikátní snack. Chuť, kterou na internetu nevygůglíte a kterou budete chtít chroupat zas a znovu. Anebo sáhnete pro další sáček. 😊

Chipsy plné bílkovin a vlákniny

V úvodu jsme zmínili, že naší důležitou podmínkou přípravy bylo, aby chipsy byly nejen chutné, ale aby byly co možná nejzdravější. Většina chipsů na trhu představuje spíš zátěž pro náš organismus a kalorickou bombu.

Díky luštěninové mouce a nemalé porci matcha se naše chipsy pyšní pořádnou náloží bílkovin a vlákniny, a jsou vhodné i pro vyznavače zdravého životního stylu nebo pro sportovce – skvěle totiž slouží k dobití potřebné energie.

Chroupání bez výčitek

Naše chipsy si navíc můžete vychutnávat takřka bez výčitek, protože obsahují pouze 11 g tuku a 276 kalorií v jedné porci (70 g). Obsah tuku a kalorií je poloviční oproti běžným bramborovým chipsům! Matcha Tea chips jsou vhodné i pro vegetariány, jsou bezlepkové a bez palmového tuku.

Těšíme se, až naše Matcha Tea chips vyzkoušíte, zamilujete a oceníte jak jejich složení, tak jejich zajímavou chuť. Chuť, kterou je třeba zažít.