Matcha Tea: Superpotravina podporující hubnutí

Všechny články | Publikováno: 1. 12. 2014

Doktorem Mehmetem Ozem a dalšími holistickými odborníky bývá nazýván „šampaňským zelených čajů“, protože svým obsahem antioxidantů a hustotou živin předčí i velmi propagovaný běžný zelený čaj.

Přestože je v Japonsku konzumován přes tisíc let, Matcha Tea se právě nyní prosazuje v Severní Americe díky tomu, že jeho silné anti-agingové vlastnosti vcházejí ve známost. „Přední nadšenci zdraví začleňují Matcha Tea do svého denního režimu,“ říká doktor Tom Cutler, biochemik, který vyvinul patentované složení Matcha Tea pro společnost s názvem Unicity.

MUDr. Andrew Weil, známý holistický lékař a naturopat, nadšeně podporuje Matcha jakožto „vzácný zelený drahokam v prášku, který je ústředním bodem japonského čajového obřadu a je odedávna spojen se zen buddhismem. Je to jedinečný a krásný nápoj s plnou chutí, který přináší většině lidí pocit pohody.“ Matcha (vyslovováno Mača) je speciální druh zeleného čaje pěstovaný na zastíněných kopcích Japonska. Pěstitelé sklízejí pouze ty nejjemnější a nejzelenější lístky z čajovníkových keřů a poté je ručně rozemelou na jemný prášek.

Matcha Tea se nepřipravuje zalitím vařící vodou nebo máčením jako jiné čaje. Namísto toho se horká voda přidá k Matcha Tea prášku a konzumuje se tak celý čajový list zároveň s tekutinou. Při nákupu Matcha v obchodech se zdravou výživou nebo v asijských tržnicích hledejte jasnou zelenou barvu. „Čím zelenější barva, tím vyšší třída Matcha,“ říká Newsmax Health doktor Cutler.

Kromě toho, že dodává stopové minerály a vitamíny, je Matcha bohatý na polyfenoly, tj. sloučeniny s vysokou antioxidační aktivitou, poznamenává doktor Weil. Tyto sloučeniny poskytují ochranu proti mnoha druhům rakoviny, pomáhají předcházet onemocnění srdce a zpomalují proces stárnutí. Rovněž snižují hladinu cholesterolu v krvi, stabilizují hladinu cukru v krvi, pomáhají snižovat vysoký krevní tlak a posílit imunitní systém. Nejvýznamnějším polyfenolem v Matcha je látka zvaná EGCG (epigallokatechin gallát), která je silným bojovníkem proti rakovině.

Výzkumníci z University of Colorado zjistili, že koncentrace EGCG v Matcha je 137krát vyšší než v běžném zeleném čaji. Odborníci na Tufts University objevili, že Matcha obsahuje 20krát více antioxidantů než granátová jablka či borůvky, obojí považované za „superpotraviny“.

Doktor Cutler říká, že jedním z nejcennějších přínosů, který lidé získají pitím Matcha, je pocit „soustředěnosti, ale zároveň klidu“. „Toto má původ v unikátní aminokyselině nazývané L-theanin, produkované rostlinou Camellia sinesis,“ řekl. „Co dělá L-theanin tak fascinujícím je, že je snadno absorbován ve střevním traktu a rychleji se tím dostává do krve.“

Studie ukázaly, že L-theanin stimuluje produkci alfa vln v mozku. Alfa vlny vedou ke zbystření pozornosti, a přesto ke stavu klidu. Uklidňující účinek čaje se dostavuje během 15 až 30 minut, říká doktor Cutler. Někteří pediatři používají Matcha k léčbě pacientů s ADHD.

Matcha Tea také pomáhá lidem hubnout. „Moje žena přešla z pití dietní coly na pití Matcha a zhubla téměř 7 kilo,“ říká doktor Cutler. „Taktéž to pomohlo zmírnit její migrény.“ 

Doktor Oz vysvětluje, že Matcha pomáhá lidem hubnout tím, že pracuje jako blokátor tuku. „Váže se na tukové buňky a nedovoluje jim proniknout do vašeho těla,“ objasňuje. „Takže tuk jen projde přes váš střevní trakt.“ Poukazuje také na to, že Matcha, díky své plné zelené barvě, obsahuje chlorofyl, který detoxikuje orgány. Matcha se přidává i do jiných produktů, včetně Matcha oleje, říká doktor Cutler, který je aplikován lokálně a prý redukuje zjizvenou tkáň a strie. Matcha Tea nemá žádné známé vedlejší účinky, ale obsahuje kofein a může některým lidem citlivým na kofein způsobit nervozitu.

zdroj: ZDE

překlad: Klára Petrskovská

Rychlý kontakt

MatchaTea.cz
Telefon: +420 773 082 222
E-mail: info@matchatea.cz

Kyosun s.r.o.
U Elektry 203/8
Praha 9, 19800

Sídlo společnosti
Trmická 836/1, Praha 9
IČ: 24727890, DIČ: CZ24727890 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 169303.

Záruka kvality

 

Instagram

Facebook

Pro lepší fungování našich stránek využíváme cookies. Používáním našeho webu souhlasíte s jejich využitím. Rozumím Více informací.