BIO Matcha Tea Harmony

Nejoblíbenější balení kvalitního čaje za dobrou cenu. Díky 30 jednotlivě baleným porcím po 2g zůstává stále čerstvý, vhodný pro každodenní užití a super na cesty.

Více informací

BIO Matcha Tea Delicacy

BIO Matcha Tea Delicacy je nejvyšší řada čaje v TOP kvalitě. Je velmi dobře zpracován a vyznačuje se násládlou chutí.

Více informací

BIO Matcha Tea Charger

Novinka v naší nabídce. Jedná se o praktický tubus, který obsahuje výhodné balení 15 porcí čaje Matcha a šejkr dle Vašeho výběru.

Více informací

BIO Matcha Tea Ceremony

BIO Matcha Tea Ceremony je střední třídou mezi matcha čaji a variantou pro náročnějšího zákazníka. Také je součástí japonského čajového obřadu.

Více informací

BIO Matcha Máslové sušenky

Skvělé máslové sušenky s lehkým dotekem jemně mletého BIO Matcha Tea. Výborné k čaji nebo jen tak.

Více informací

  O čaji Matcha

  Pouze elitní japonští farmáři znají know-how na výrobu čaje Matcha. Výroba tohoto čaje je bezpochyby jednou z nejnáročnějších metod produkce čajů na světě.

  Matcha pochází z čajovníku, který se pěstuje speciální zastiňovací technikou. Čtyři týdny před sklizní se pole úplně zastíní. Speciální stínící technika zabrání až 90% slunečního světla. Rostlina, která je v té chvíli téměř v úplné tmě kompenzuje nedostatek světla intenzivní produkcí chlorofylu. To činí listy bohatší na aminokyseliny a typická je pro ně smaragdově zelená barva. Kvalitní Matcha poznáte nejen podle sytě zelené barvy, ale také podle nasládlé a jemné chuti.

  Sběr čaje probíhá na začátku května. I v této době jsou listy, které se na Matcha používají trhány výhradně ručně. Ihned po sběru jsou listy přenesené do továrny – Aracha. Zde začíná dlouhá cesta přeměny surových listů na absolutně jemný prášek.

  Nejdříve listy projdou parou. Horká pára zabrání fermentaci, udrží listy čerstvé a zajistí, aby veškeré živiny v čaji zůstaly. Poté se listy usuší. Když listy projdou touto fází, tak se jejich hmotnost sníží téměř na pětinu. V této fázi se tento čaj nazývá „Aracha“, což se dá volně přeložit jako surový čaj.

  Další fází je selekce čaje Aracha. Listy přicházejí v různé kvalitě a právě proto je potřebná kategorizace. Odborníci posuzují barvu, kvalitu a chuť čaje.

  Finální čaj je směsí různých odrůd a ústí do konzistentní kvality po celý rok. Na závěr probíhá proces odstranění stopek, větviček a dalších nechtěných částí tak, aby výsledným produktem byla ta nejjemnější a nejčistší dužina z čajové rostliny. Ta je následně rozkrájená na stejné kusy a vzniká čaj „Tencha“. Číst dále...

  Mletí čaje Matcha

  Posledním krokem ve výrobě čaje Matcha je mletí, které probíhá v naprosto hygienických prostorách továrny za pomoci žulových mlýnů. Ty čaj Tencha rozemelou na naprosto jemný prášek a tím vzniká Matcha. Velikost jednoho zrníčka je 5-10 mikronů, přičemž jeden mikron je miliontina metru. Je to tak jemné, že se prášek doslova rozpouští v ústech.

  Jeden žulový mlýn semele pouze 30-40 gramů čaje za hodinu a i v 21. století pouze tato technika zaručí, že si čaj po čas výroby zachová svou ojedinělou chuť, barvu a aroma.

  Míchání rozdílných tříd čajových listů je jedním z nejdůležitějších procesů pro zajištění prvotřídní kvality čajů. Výroba čajové směsi je nevyhnutelná pro dosažení rozdílných kvalit čaje Matcha. Existuje více jak 10 různých tříd kvality, které se od sebe odlišují jednak v barvě, chuti a vůni. Matcha nejvyšší kvality lze rozpoznat díky uklidňující zelené barvě a vůni, která by měla být jemná a zároveň sladká. Aby byla směs perfektní, tak je zapotřebí posouzení opravdového mistra, který se řídí dle přísných kritérií. Číst dále...

  Složení čaje Matcha

  PROTEINY
  KOFEIN
  VLÁKNINA
  VITAMÍNY
  Vitamin A – karoten
  Vitamin E
  Vitamin C
  MINERÁLY
  Železo
  Vápník
  Draslík
  Zinek
  KATECHINY
  AMINOKYSELINY

  Studie zeleného čaje
  Po celém světě již proběhla spousta studií zeleného čaje a v nedávné době i čaje Matcha. Studie došly k tomu, že čaj Matcha je skutečným čajovým unikátem. Hlavním důvodem je, že tento čaj se nelouhuje, ale přímo konzumuje. Proto se jeden šálek Matcha Tea vyrovná zhruba 10 šálkům běžného zeleného čaje.

  Matcha studies
  Čaj v prevenci před rakovinou – účinky a mechanizmy
  Vliv zeleného čaje na zdraví
  Brzdící a preventivní účinky čaje proti rakovině
  Studie L – Theaninu

  Další studie, které máme v databázi Vám rádi poskytneme. Napište si o ně na info@matchatea.cz

  Číst dále...

  Desatero - co dělá čaj Matcha tak výjimečným?

  1
  Matcha je 100% zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek. Při jeho výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky.
  2
  Matcha obsahuje jedinečnou a silnou skupinu antioxidantů, které jsou známé jako katechiny. Až 60 % z těchto antioxidantu tvoří EGCG. Tento katechin významně podporuje zrychlení metabolismu.
  3
  Pouze jedna porce čaje Matcha má stejné nutriční hodnoty jako 10 šálku zeleného čaje. U běžných čajů nelze využít veškeré zdraví prospěšné vlastnosti, které čajovník nabízí.
  4
  Dvě porce čaje Matcha denně zajistí dostatečný přísun antioxidantů, které tělo potřebuje.
  5
  Matcha pomáhá uklidnit mysl, zvyšuje soustředění, zlepšuje paměť i náladu. To vše díky tomu, že je bohatý na ojedinělou aminokyselinu L-theanin.
  6
  Matcha je ideální i pro diabetiky, protože podporuje snížení hladiny cukru v krvi.
  7
  Matcha podporuje schopnost Vašeho těla spalovat tuky až 4x rychleji než za normálního stavu.
  8
  Protože jsou listy pěstované ve stínu, jsou mnohem zelenější a tím pádem obsahují nepoměrně více chlorofylu než běžný zelený čaj. Matcha má výrazné detoxikační účinky vyplývající právě z množství chlorofylu, který eliminuje těžké kovy a chemické sloučeniny v těle.
  9
  Matcha pomáhá snížit hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Samotný Matcha neobsahuje žádný cukr. Na glykemickém indexu dosahuje nulové hodnoty. V jedné porci čaje Matcha nalezneme přes 30% vlákniny.
  10
  Pro zvýšení potenciálu antioxidantů, které Matcha obsahuje, vyzkoušejte smíchat Matcha s kapkou citrónu, nebo limetkové šťávy. Připravte si například osvěžující Matcha ledový čaj.

  Číst dále...

  Historie čaje Matcha

  Čaj je nápoj, který má více jak 5000 let starou historii a jeho rodištěm je čínská prefektura Yunnan.

  První zmínky o Matcha sahají do 7. století. V této době se Matcha stává populární po celé Číně a to hlavně díky buddhistickým mnichům. Tito mniši vyráběli přírodní léčiva z různých druhů rostlin do podoby prášku. Protože byl čaj v dobách svého objevení považován za lék, tak začali v podobě prášku vyrábět i Matcha. V roce 1191 přinesl zenový mistr Eisai revoluční myšlenku pití tohoto čaje do Japonska.

  Eisai cestoval napříč krajinou a všude sázel čaj. Ve své knize „Kissa yojoki“ napsal: „Čaj je nepřekonatelným přírodním léčivem pro tělo i pro mysl. Všude, kde začnou lidé pěstovat čaj, bude následovat dlouhý život.“

  Od tohoto momentu se stal čaj Matcha „tajnou medicínou“ buddhistických mnichů a císařského dvora. V 16. století přinesl jiný zenový mistr novou dimenzi pití čaje.

  Sen-no-Rikyu vynalezl čajový obřad. Toto vysoce sofistikované pití čaje silně ovlivnilo pohled na japonské čaje v západních zemích.

  Čaj, který je používán při těchto obřadech, je právě Matcha. Díky šíření čajových obřadů se Matcha stal velice oblíbeným i mezi třídou samurajů. 800 let zůstával Matcha tajným a privilegovaným čajem mezi japonskou elitou a až teprve v 21. století zažívá svou revoluci. Číst dále...

   
   

  Aktuality, články a recepty

  Originální Matcha-Pointy
  a stovky dalších prodejních míst v ČR!

  Rychlý kontakt

  MatchaTea.cz
  Telefon: +420 773 082 222
  E-mail: info@matchatea.cz

  Kyosun s.r.o.
  U Elektry 203/8
  Praha 9, 19800

  Sídlo společnosti
  Trmická 836/1, Praha 9
  IČ: 24727890, DIČ: CZ24727890 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 169303.

  Záruka kvality

   

  Instagram

  Facebook

  Pro lepší fungování našich stránek využíváme cookies. Používáním našeho webu souhlasíte s jejich využitím. Rozumím Více informací.