Naši Ambasadoři

Natyla se zamilovala do Matcha Tea ♥. Dan nežárlí, pije taky! :-).

Naty vzkazuje

„Vynikající ♥. To jsem ani nečekala, jelikož jsem dříve měla špatnou zkušenost s jiným výrobkem. Ne každému musí chutnat všechno. Matcha mandlím a čokoládě jsem zatím nepřišla na chuť, zatímco lidé kolem mě ano. Každopádně další zásoba čaje se k blížícím se zkouškám, nočnímu stříhání videí či cvičení velmi hodí!“

Natálie Natyla Tolarová

Videa Natky o matcha

Naty hodnotí čokoládu

Energie a spalovač tuků v jednom

100% zelený čaj matcha pochází z Japonska. Nakopne tě energií. Je zdravější než chemickej energeťák. Zrychlí metabolismus a pálí tuky o 30-40 % rychleji.

Lepší soustředění na hry i do školy

Matcha Tea podporuje soustředění. Takže to můžeš ve své oblíbené videohře všem pěkně natřít! Nic ti už neunikne. Lepší muška ve střílečkách, větší přesnost ve strategiích. Mozek pojede na plný obrátky! Proto si Matcha Tea oblíbil taky Natyly přítel Dan.

PS: rodičům řekni, že to zlepší tvoje soustředění ve škole ;-). A to fakt nekecáme.

Výjimečnost matcha

Matcha se rodí ze tmy

Matcha roste pouze na zastíněných polích.Čtyři týdny před sklizní se pole úplně zastíní. Speciální stínicí technika zabrání až 90 % slunečního světla. Rostlina, která je v té chvíli téměř v úplné tmě, kompenzuje nedostatek světla intenzivní produkcí chlorofylu. Zakrytím keřů čajovníku během určité části vegetačního období se docílí tenčích a chutnějších lístků s vyšším obsahem chlorofylu. Zachovávají si rovněž více nutričních benefitů.

Výroba čaje matcha

Pouze elitní japonští farmáři znají know-how na výrobu čaje matcha. Výroba tohoto čaje je bezpochyby jednou z nejnáročnějších metod produkce čajů na světě. Sběr čaje probíhá na začátku května. Listy jsou trhány výhradně ručně. Ihned po sběru jsou listy přeneseny do továrny – aracha.

Pára, sušení a selekce

Zde začíná dlouhá cesta přeměny surových listů na absolutně jemný prášek. Nejdříve listy projdou parou. Horká pára zabrání fermentaci, udrží listy čerstvé a zajistí, aby veškeré živiny v čaji zůstaly. Poté se listy usuší. Když listy projdou touto fází, jejich hmotnost se sníží téměř na pětinu. Čaj se nyní nazývá „aracha“, což se dá volně přeložit jako surový čaj. Další proces je selekce čaje aracha. Listy přicházejí v různé kvalitě, právě proto je potřebná kategorizace. Odborníci posuzují barvu, kvalitu, vůni a chuť čaje. Finální čaj je směsí různých odrůd a ústí do konzistentní kvality po celý rok.

Zaujal váš příběh čaje matcha?

Prohlédněte si celé portfolio našich produktů

Všechny produkty