Připravte své tělo na jaro s MatchaTea.cz

Všechny články | Publikováno: 10. 3. 2016

Jarní detox je téměř kouzelné slovní spojení. Skrývá v sobě chuť probudit se ze zimního spánku a připravit se na prosluněné dny plné energie. Často si dáváme novoroční předsevzetí, která nedodržujeme, a poslední dny zimy jsou tak další příležitostí udělat něco pro sebe. Nepropásněte tu svou a dopřejte si ještě krásnější jaro s MatchaTea.cz!

Probouzení přírody je odjakživa spjaté se zelenou barvou, která je pro nás symbolem života, mládí, bezpečí i naděje. Abychom tento pocit umocnili, přidáváme do jídelníčku stále více zelené i pestrobarevné zeleniny a ovoce. Jak si ale poradit s pitným režimem? Voda je sice základ, na kterém musíme stavět, ale chybí v ní prvky, které najdeme jinde. Například v čajích. Ty působí blahodárně nejen na naše tělo, ale i mysl. 

„Čajové rituály mají své místo především v asijských zemích, které jsou pro nás poměrně vzdálené a exotické. Ale i obyčejně připravený šálek čaje nám může pomoci se zklidnit, udělat si alespoň pár minut jen na sebe a své myšlenky,“ vysvětluje Petr Patočka ze společnosti Čajová květina, s.r.o., která je největším českým dodavatelem čaje Matcha v BIO kvalitě. Právě myslet na sebe a nevěnovat se jen fyzickým, ale i psychickým potřebám, je u jakékoli očisty velmi důležité. Duševní pohoda totiž se zdravým tělem velmi úzce souvisí.

Pro lepší náladu
Japonský jemně mletý čaj Matcha vyniká svou krásně zelenou barvou i netradiční chutí. Díky svému složení je vhodný nejen pro detox, ale i každodenní popíjení. Katechiny (obzvlášť EGCG) pomáhají v boji s rakovinou, aminokyselina L-theanin podporuje tvorbu hormonů dopamin a serotonin, které zlepšují náladu, posilují paměť, navozují pocit uvolnění bez ospalosti a poradí si i se špatnou koncentrací. Jedna miska čaje MatchaTea navíc obsahuje dostatečné množství vlákniny, bílkovin, draslíku, vápníku, železa i vitaminů A a C, které zajistí správné fungování našeho těla a jeho imunitního systému.

Pro detoxikaci organismu s čajem Matcha je důležitou složkou chlorofyl. Látka, kterou si všichni pamatujeme z přírodovědy na základní škole. Zelený pigment, díky kterému má MatchaTea svou charakteristickou barvu, vzniká během posledních týdnů pěstování čaje. Rostliny čajovníku jsou zastíněny, aby chráněné před slunečním světlem vyprodukovaly více zmíněného barviva. Chlorofyl má totiž schopnost z našeho těla „vypláchnout“ těžké kovy i chemické toxiny.

Jarní detox s MatchaTea
Příjem tekutin je velmi důležitý pro celkové zdraví člověka, a to nejen při detoxu. Kromě čisté vody je dobré pít i neslazené zelené či bylinkové čaje. Dodají tělu další potřebné látky a navíc pitný režim osvěží a zpříjemní. Čaj Matcha nemusíte připravovat jen podle receptů starých japonských mnichů. Tedy jemný čajový prášek zalít vodou okolo teploty 80 °C, dobře rozmíchat nebo protřepat v šejkru a vypít. Můžete jej směle přidat i do smoothie z ovoce a zeleniny, bílého jogurtu, snídaňové kaše nebo chia pudingu či se naladit na nadcházející teplé dny Matcha nanukem z nízkotučného jogurtu.

Při péči o tělo se nezapomeňte zaměřit i na svou pokožku, která je odrazem našeho zdraví. Využití čaje jinak než k popíjení není žádnou novinkou. V kosmetice mají své místo extrakty černého, zeleného i bílého čaje. Matcha čaj povzbuzuje přirozeně ozdravné a omlazující procesy v pokožce, bojuje proti volným radikálům, působí protizánětlivě a dokáže významně pomoci dokonce i s akné. „Naší prioritou je nabídnout zákazníkům kvalitní čaj Matcha k přípravě lahodného nápoje, ale byla by škoda nevyužít jeho vlastností i v dalších oblastech. Nabízíme proto i čistě přírodní krém a olejové sérum obohacené o MatchaTea,“ vysvětluje Petr Patočka. Kosmetická řada MatchaTea Karité je vhodná pro citlivou i vysušenou pokožku.

Rychlý kontakt

MatchaTea.cz
Telefon: +420 773 082 222
E-mail: info@matchatea.cz

Čajová květina s.r.o.
Osadní 7
170 00 Praha 7 – Holešovice

Sídlo společnosti
Dělostřelecká 653/3
Praha 6 - Střešovice, 160 00
IČ: 24727890, DIČ: CZ24727890 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 169303.

Záruka kvality

 

Instagram

Facebook

Pro lepší fungování našich stránek využíváme cookies. Používáním našeho webu souhlasíte s jejich využitím. Rozumím Více informací.