Články

Připravte své tělo na jaro s MatchaTea.cz

Připravte své tělo na jaro s MatchaTea.cz

Publikováno
10. 03. 2016
 
Jarní očista je téměř kouzelné slovní spojení. Skrývá v sobě chuť probudit se ze zimního spánku a připravit se na prosluněné dny plné energie. Často si dáváme novoroční předsevzetí, která nedodržujeme, a poslední dny zimy jsou tak další příležitostí udělat něco pro sebe. Nepropásněte tu svou a dopřejte si ještě krásnější jaro s Matcha Tea!

Zelená jako symbol života, mládí, bezpečí i naděje

Probouzení přírody je odjakživa spjaté se zelenou barvou, která je pro nás symbolem života, mládí, bezpečí i naděje. Abychom tento pocit umocnili, s jarem přidáváme do jídelníčku stále více zelené i pestrobarevné zeleniny a ovoce. Jak si ale poradit s pitným režimem? Voda je sice základ, na kterém musíme stavět, ale chybí v ní prvky, které najdeme jinde. Například v čajích. Ty působí blahodárně nejen na naše tělo, ale i mysl.

„Čajové rituály mají své místo především v asijských zemích, které jsou pro nás poměrně vzdálené a exotické. Ale i obyčejně připravený šálek čaje nám může pomoci se zklidnit, udělat si alespoň pár minut jen na sebe a své myšlenky,“ vysvětluje Petr Patočka ze společnosti Kyosun, která je největším českým dodavatelem čaje matcha v bio kvalitě.

Právě myslet na sebe a nevěnovat se jen fyzickým, ale i psychickým potřebám, je u jakékoli očisty velmi důležité. Duševní pohoda totiž s tělem velmi úzce souvisí.

Pro lepší náladu

Japonský jemně mletý čaj Matcha vyniká svou krásně zelenou barvou i netradiční chutí. Díky svému složení je vhodný nejen jako antioxidant, ale i jako nápoj pro každodenní popíjení.

Aminokyseliny

Katechiny (obzvlášť EGCG) a aminokyselina L-theanin podporují tvorbu hormonů dopaminu a serotoninu, které zlepšují náladu, posilují paměť, navozují pocit uvolnění bez ospalosti a poradí si i se špatnou koncentrací. Jedna miska čaje MatchaTea navíc obsahuje dostatečné množství vlákniny, bílkovin, draslíku, vápníku, železa i vitaminů A a C, které napomohou správnému fungování našeho těla.

 

 

Antioxidanty

Důležitou složkou čaje jsou antioxidanty, zejména chlorofyl. Látka, kterou si všichni pamatujeme z přírodovědy na základní škole.

Zelený pigment, díky kterému má Matcha Tea svou charakteristickou barvu, vzniká během posledních týdnů pěstování čaje. Rostliny čajovníku jsou zastíněny, aby chráněné před slunečním světlem vyprodukovaly více zmíněného barviva.

Chlorofyl totiž napomáhá naše tělo očistit, přispívá k „vyplachování“ těžkých kovů i chemických toxinů.

Jarní očista s MatchaTea

Příjem tekutin je velmi důležitý pro celkové zdraví člověka. Kromě čisté vody je dobré pít i neslazené zelené či bylinkové čaje. Dodají tělu další potřebné látky a navíc pitný režim osvěží a zpříjemní. Čaj matcha nemusíte připravovat jen podle receptů starých japonských mnichů. Tedy jemný čajový prášek zalít vodou okolo teploty 70 °C, dobře rozmíchat nebo protřepat v šejkru a vypít.

Skvělé recepty s exotickou chutí a barvou

Můžete jej směle přidat i do smoothie z ovoce a zeleniny, bílého jogurtu, snídaňové kaše nebo chia pudingu či se naladit na nadcházející teplé dny Matcha nanukem z nízkotučného jogurtu. Podívejte se na naše recepty.

Zdraví je vidět

Při péči o tělo se nezapomeňte zaměřit i na svou pokožku, která je odrazem našeho zdraví. Využití čaje jinak než k popíjení není žádnou novinkou. V kosmetice mají své místo extrakty černého, zeleného i bílého čaje. Matcha čaj povzbuzuje přirozeně ozdravné a omlazující procesy v pokožce, působí protizánětlivě a ve formě domácí pleťové masky dokáže významně pomoci dokonce i s akné.