Blog

Rozeznáte skutečné BIO výrobky od pouhých marketingových taháků?

19. 09. 2022 10:02

V obchodech, ale i na farmářských trzích, narazíte na potraviny s označením „jsem BIO“. Je to ale vždycky pravda? Skutečné BIO výrobky můžete jednoduše poznat podle určitých log na obalu.

BIOPOTRAVINY: Proč je kupovat?

01. 09. 2022 14:20

Víte, co jsou potraviny s označením BIO? Je to garance toho, že vámi zakoupené výrobky vznikají ze surovin, které neobsahují pesticidy, konzervanty, umělá barviva, hormony nebo upravené organizmy. Koupit BIO potravinu znamená koupit výrobek, pro jehož produkci byly použity pouze suroviny pěstované přirozeným způsobem. Výroba BIO produktů je zcela transparentní, má dohledatelný původ a zaručuje vysokou kvalitu!

Matcha Tea na Advík 2022

18. 08. 2022 12:17

S naším Matcha Tea stánkem jsme se tento rok poprvé podívali na festival Advík a tahle návštěva rozhodně stála za to.

Jak je to s kofeinem?

10. 08. 2022 11:33

Nápoje s vysokým obsahem kofeinu, jako káva, slazené limonády nebo energetické nápoje jsou dnes považovány za normální součást jídelníčku. Protože jsou současně „módní,“ neradi mluvíme o vedlejších účincích tohoto typu kofeinu. A přitom je velký rozdíl v tom, jakou formu kofeinu popíjíme – zda pijeme „rychlý“ a ve volné formě se vyskytující kofein, nebo ten pozvolně účinkující ve vázané formě. Přinášíme pár výhod i nevýhod kofeinu abyste se sami mohli rozhodnout, jestli ho necháte ve svém jídelníčku a po jakém typu kofeinu sáhnete.

Skvělý pomocník jménem vláknina

08. 08. 2022 13:56

Každý z nás ví, že vláknina je důležitá pro správné trávení. Ale zdaleka ne všichni sníme tolik vlákniny, kolik naše tělo potřebuje. Jak přesně vláknina pomáhá našemu trávení a kde ji najdeme?

Čím sladit a vyhnout se bílému cukru?

08. 08. 2022 10:58

Většina z nás si uvědomuje, že bílý cukr není ta nejvhodnější potravina v našem jídelníčku. Přesto ho ale najdeme v obrovském množství průmyslově zpracovaných potravin, které dnes a denně kupujeme. A domácí recepty na tom nejsou o moc lépe. Pokud se i vy snažíte zlepšit svou životosprávu a hledáte něco, čím byste mohli klasický cukr nahradit, tak právě pro vás je tento článek.

Jste bez energie? Vyzkoušejte matcha místo kávy

20. 07. 2022 17:02

Doba je rychlá a mnoho z nás si pravidelně dopřává nápoje, které slibují doplnit tolik chybějící energii. Asi nejoblíbenějším dobíjecím nápojem u nás je káva. Jedná se však o nápoj, jehož pití mohou provázet vedlejší účinky. Japonský zelený čaj matcha dodává silnou dávku energie, ale s benefity, které kávu lehce trumfnou.

Testy nové šarže L-220246 jsou opět perfektní!

14. 07. 2022 13:16

Jako obvykle, i šarže L-220246 absolvovala kolečko po nezávislé laboratoři, a jako obvykle jsou její výsledky výborné.

Pokračujeme v úspěšné zelené expanzi

03. 07. 2022 16:14

Náš jemně mletý zelený čaj z Japonska se nově zelená i v oblíbených obchodech Tchibo, a to s originálním balením Bio Matcha Tea Imperial.

Cukrový detox

10. 06. 2022 13:56

V dnešní době jsou cukry součástí většiny průmyslově zpracovaných potravin. To sice není důvod k tomu cukr hned démonizovat jako drogu, které se musíme za každou cenu vyhnout, ale vzhledem k tomu, že cukr má velký vliv na naše tělo i náladu, je lepší mít jeho konzumaci pod kontrolou. Pokud vám nevyhovuje množství cukru, které denně sníte, ať už ze zdravotních, nebo z psychických důvodů, máme pro vás pár tipů, na co si dávat pozor.