Blog

Matcha Tea a vědecké studie

20. 09. 2023 16:40

O Matcha Tea toho bylo v poslední době napsáno mnoho. Mnoho článků poukazuje na skvělé přínosy Matcha Tea. Abychom Vám doložili pravdivost těchto tvrzení, tak jsme se rozhodli zpracovat článek, který se zaměřuje na studie čaje matcha.

Kdy pít matcha a kdy rooibos?

30. 08. 2023 11:37

Určitě už jste zaregistrovali naši novinku, jemně mletý Bio Kyosun Rooibos. Rooibosu se říká „červený čaj“, ale nejde o čaj v pravém slova smyslu. Právě naopak, rooibos je úplným protikladem čaje matcha. Společnou mají formu, ale účinky matcha a rooibosu nemohou být rozdílnější. V následujícím článku přinášíme menší přehled účinků matcha i rooibosu, a několik příležitostí, kdy si oba nápoje nejlépe vychutnáte.

Bambusová metlička neboli časen

29. 07. 2023 16:57

Časen (茶筅) je možná ten nejdůležitější nástroj pro přípravu krásně napěněného matcha. Česky mu říkáme bambusová metlička a jedná se o opravdu unikátní nástroj. Jeho tvar, počet štětin i materiál byly pečlivě vybírány, upravovány a zdokonalovány po staletí, dokud tvar metličky nenabyl opravdové dokonalosti. Jen časen dokáže matcha unikátním způsobem načechrat tak, jako žádný jiný nástroj na světě. Časen se těší takové důležitosti, že dokonce existuje rituál pro každoroční pálení už nepoužitelných časenů, protože vyhodit tento instrument je v Japonsku považováno za hřích.

Jaké metody se používají pro zastiňování čajovníků

29. 07. 2023 12:55

Matcha se vyrábí z čajových lístků tencha, ale není zdaleka jediným čajem, který vzniká pomocí zastiňování. Každý typ čajových lístků potřebuje jiné podmínky a jiné množství světla. Právě proto mají čaje i několik možností, jak regulovat množství slunečního světla, které k listům dopadá.

Konec falešných náhražek čaje matcha

18. 07. 2023 14:58

Nemožné se stalo skutečností! Po osmi letech urgencí a vysvětlování byla konečně vydána vyhláška, která určuje, že jako matcha se dá označovat pouze a jedině jemně mletý čaj původem z Japonska. Je to velké vítezství, které znamená hlavně vyšší kvalitu pro spotřebitele.

Deset důvodů, proč Japonci žijí déle než ostatní lidé

11. 07. 2023 09:59

Není žádným tajemstvím, že obyvatelé říše vycházejícího slunce obvykle přežívají délkou svého života téměř všechny ostatní obyvatele jiných zemí. Celá léta jsou lidé na Západě při pohledu na Japonce svědky toho, jak Japonsko, po druhé světové válce s jednou z nejnižších průměrných délek života, nyní v celosvětovém srovnání dosahuje nejvyšších příček v délce života. O co jde? Třebaže neexistují jednoznačné odpovědi, léta vědeckých výzkumů a nepřímé důkazy odhalily některé odpovědi – a tipy pro nás ostatní.

Je vhodné pít matcha v těhotenství a při kojení?

10. 07. 2023 12:31

Máme pro vás dobrou zprávu – pokud budete Matcha Tea pít v omezeném množství, nemusíte se ho vzdávat ani v očekávání.

Tradiční čajový obřad

26. 06. 2023 11:10

Asijské země jsou vyhlášené svou oblibou čaje. Japonsko není výjimkou a tradiční čajový obřad je součástí jejich kultury stejně dlouho, jako matcha. Rituál je starý téměř tisíc let a dnes už je provozován hlavně jako koníček. Bývaly ale doby, kdy byl součástí japonské etikety. Čaj se při něm připravuje podle přesně určených pravidel. Hostitel i host musí podnikat přesně určené kroky a pohyby. Dokonce i čajové nádobí má své předepsané místo a pořadí.

Rooibos vám pomůže vydechnout

13. 06. 2023 10:29

Milujete podvečerní horký šálek čaje, ale po klasických čajích nemůžete spát? A zkoušeli jste už rooibos? Jemně mletý čaj z Jihoafrické republiky představuje pravý opak matcha – je stoprocentně bez kofeinu. Navíc má jemně nasládlou chuť a pomáhá zklidnit celý organismus. A to nejsou zdaleka jeho jediné kvality.

Chcete se cítit lépe? A Matcha Tea jste zkusili?

12. 06. 2023 10:50

Rychlé pracovní tempo a vysoká míra stresu mohou vést k nezdravému životnímu stylu, který může vyvrcholit například některou civilizační chorobou. Sedavé zaměstnání, špatné stravování, málo pohybu, příliš mnoho stresu. To vše může přispět například k rozvinutí diabetu 2. typu, k přejídání, k nedostatku spánku či k duševním potížím.