Blog

Jak je to s Matcha Tea sáčky

24. 05. 2023 12:23

Naši fanoušci se nás často ptají, proč balíme jednotlivé porce matcha do neekologických sáčků. Odpověď je jednoduchá: v současné době je to jediný způsob, jak uchovat matcha čerstvý.

Zbrusu nová šarže 230301 ve špičkové kvalitě

09. 05. 2023 12:54

Nejnovější šarže s označením 230301 byla tradičně testována v nezávislé laboratoři a výsledky opět dopadly na výbornou.

Cestování po Japonsku 2023

04. 05. 2023 14:54

Po dlouhých 3 letech se mi konečně podařilo vycestovat do Japonska a rád bych se s vámi podělil o zážitky z mé náročné, ale krásné cesty. Z České republiky jsem odlétal 19. 4. poněkud ve stresu, protože na přestup do dalšího letadla jsem měl ve Varšavě pouze hodinu a půl, díky půlhodinovému zpoždění letadla z Prahy. Naštěstí vše proběhlo dobře a já se po 14 hodinách letu ocitl po dlouhých letech v milovaném Japonsku.

Matcha a low carb stravování

02. 05. 2023 18:03

Matcha obsahuje široké spektrum látek, které jsou pro naše tělo prospěšné. Proto je často vyhledáván příznivci zdravého životního tylu, mezi dalšími i fanoušky nízkosacharidového stravování. Co přesně ale low carb stravování je a je vhodné pro všechny?

Matcha může zmírňovat projevy deprese

21. 04. 2023 15:29

Je dobře známé, že krom pozvolné dávky energie dokáže matcha zlepšit i náladu. Při jeho popíjení se totiž uvolňují tzv. hormony štěstí, a protože se po šálku matcha cítíme lépe, vědci se snaží přijít na to, jestli by se tato jeho vlastnost dala využít i při léčbě takových duševních onemocnění, jako jsou například deprese.

Přidejte se k nám a zasaďte u nás strom!

12. 04. 2023 10:16

Pohled na přírodu a zeleň zklidňuje mysl a pomáhá nám při odpočinku. To už věděli čajoví mistři ve středověku, a proto doporučovali popíjet matcha při krásném výhledu na přírodu či květiny. Dodnes je procházka pod korunami stromů doporučována k odbourání stresu, zklidnění psychiky a ke zlepšení nálady. Protože jsme si moc dobře vědomi toho, jak nesmírně důležité jsou lesy pro naše zdraví i pro přírodu samotnou, chceme jejich výsadbu podpořit. Tak, aby zůstaly zachovány i pro další generace.

Sedmé vítězství pro Harmony!

16. 03. 2023 20:36

Harmony před sedmi lety naskočil jako vlajková loď značky Matcha Tea do vedoucí pozice na webu Heureka.cz a tato spanilá jízda pokračuje i letos. Harmony získal ocenění Produkt roku už posedmé v řadě. Děkujeme!

Matcha Tea v pořadu Všechno, co mám ráda

06. 02. 2023 10:31

Pokud znáte a pravidelně sledujete pořad Všechno, co mám ráda v České televizi, čekalo vás ve čtvrtek 2. 2. překvapení. V tomto inspirativním hobby magazínu pro každou domácnost s mnoha tipy a recepty, jak si zpříjemnit život, se tento den objevil zakladatel značky Matcha Tea, Petr Patočka. Jak jistě tušíte, krásné moderátorce Martině Černé přišel představit čaj Matcha Tea.

Matcha Tea ambasadoři? Sympatie jsou vzájemné.

13. 01. 2023 15:17

Naši Matcha Tea ambasadoři nejsou jen spokojení zákazníci. Je to neustále se rozrůstající komunita milých lidí, se kterými nás spojuje láska k japonskému čaji značky Matcha Tea.

Dostaňte se po Vánocích rychle do formy

05. 12. 2022 11:40

Vánoční i novoroční svátky jsou obrovským náporem pro náš organismus, protože málokdo se touto dobou zvládne krotit. Rádi si dopřáváme tučná a kalorická jídla, málo sportujeme a holdujeme alkoholu. Není divu, že se na začátku nového roku necítíme dobře a mnohdy máme i několik kilo navíc. Do zdravějšího životního stylu se nám pak vrací mnohem hůř. Připravili jsme pro vás pár tipů, které vám pomohou zvládnout změnu životního stylu a usnadní shazování přebytečných kil.