Články

Povídání o Japonsku v pořadu Všechno, co mám ráda

Povídání o Japonsku v pořadu Všechno, co mám ráda

Publikováno
05. 06. 2023
 
Těsně po návratu z Japonska se Petr opět vypravil do pořadu Všechno, co mám ráda. Krásné moderátorce Martině Černé vyprávěl o svých zážitcích v Zemi vycházejícího slunce, a přinesl jí i jeden matcha dáreček.

Petr uvedl své vyprávění o Japonsku povídáním o čajových polích, kde pěstujeme náš Matcha Tea. Kdykoli je to možné, cestuje Petr do Japonska, aby posílil vztahy s japonskými dodavateli a pěstiteli matcha. Při této příležitosti kontroluje i pole, kde se v přísné bio kvalitě pěstují čajové lístky přímo pro náš Matcha Tea, a současně ochutnává novinky ze světa matcha pochutin.

Po dlouhých třech covidových letech se konečně otevřela možnost odjet do Japonska a tentokrát se Petr rozhodl vyzkoušet japonský kapslový hotel. Tady má každý z návštěvníků k dispozici malou kóji, ve které se může levně a (v rámci možností) pohodlně vyspat. Pro Evropana je to ale velký nezvyk a tak není překvapením, že se Petr moc dobře nevyspal.

Petr doplnil i to, jakou matcha zmrzlinu měl možnost ochutnat a jak se mu líbilo v parku Meidži, v klidné oáze uprostřed rušeného Tokia. Na detailnější popis Petrovy cesty se můžete podívat v článku na našem blogu.

V pořadu nemohla chybět ani příprava matcha. Letní osvěžující nápoj z Matcha Tea Imperial, který se dokonale hodí pro horké letní dny, Petr zvládl připravit v řádu sekund. Stačil mu k tomu matcha, led a voda, případně by se dal dochutit pár kapkami ovoce. Bio Matcha Tea Imperial je třída na pomezí Harmony a Premium.

 

Imperial je chuťově jemnější než Harmony, ale zároveň výraznější než Premium. Má sytou zelenou barvu a bohatou pěnu, a hodí se jak pro každodenní pití, tak jako nápoj pro zvláštní příležitosti.

 

Matcha mandle, které Petr přinesl Martině na ochutnávku, chutnají tak božsky, že jedno balení zvládnete snadno sníst na posezení. Navíc představují lahodnou a zdravou dávku energie, protože kombinace zeleného čaje matcha a mandlí dodá energii a příjemně zasytí.

Návštěvu u Martiny ve studiu si Petr moc užil a těšíme se, že se ještě někdy setkáme 😊 Celý pořad si můžete pustit na webu České televize.