Naše produkty

  • novinka
  • bio

Bio Matcha Tea
Imperial 25 × 2 g

Bio Matcha Tea Imperial pro přípravu čaje matcha v shakeru

Bio Matcha Tea
Imperial 25 × 2 g

Kategorie
Matcha čaje
Kód
A100
Popis

Bio Matcha Tea Imperial je balení 25 jednotlivých sáčků s matcha. Každý z nich obsahuje 2 g neustále čerstvého čaje, který si díky praktickému balení můžete připravit kdekoli.

Popis

Proč pít Bio Matcha Tea Imperial?

♥ mezičlánek mezi Harmony a Premium
♥ je plný antioxidantů a aminokyselin
♥ má jemnější chuť než Harmony,
♥ ale zemitější chuť než Premium
♥ úžasně chutná samotný i dochucený

Blahodárný nápoj

Zelený čaj matcha má širokou paletu účinků, které prospívají našemu tělu. Z hlediska nutričních hodnot je přibližně 10x silnější než běžný zelený čaj, a to hlavně proto, že když pijeme matcha, pijeme celý list čajovníku nadrcený na extra jemný prášek. Naše tělo tak využívá všech prospěšných látek obsažených v čajových listech. Patří mezi ně třeba vitamíny A, C, E, stopové množství minerálů, asi 30 % vlákniny, a v případě Imperialu i velké množství antioxidantů a aminokyselin (stavebních kamenů tělesných buněk). Matcha má také skvělý dar dodat našemu tělu energii na 3-6 hodin, podporuje soustředění, zklidňuje mysl, podporuje paměť a vyplavuje hormony štěstí – dopamin a serotonin.

Spalujte rychleji

Další oblíbenou vlastností matcha je jeho schopnost zrychlit metabolismus a pomáhat spalovat tuky o 30-40 % rychleji. Takže když si vyšejkujete Imperial před cvičením, při samotném sportování spálíte více energie. I proto je matcha velmi oblíbeným nápojem sportovců.

Jaký je rozdíl mezi bio Matcha Tea Imperial, Harmony a Premium?

Bio Matcha Tea Imperial se nachází na pomezí Harmony a Premium. Chuť Imperial je jemnější než Harmony, ale zároveň výraznější než Premium. Při jeho šejkování vzniká podobná pěna jako u Premium, ale pěstuje se ve stejné oblasti jako Harmony. Imperial se hodí dochucený pro každodenní popíjení (jako Harmony), ale stejně dobře poslouží i čistý pro zvláštní příležitosti (jako Premium).

Imperial má víc aminokyselin a dodá víc energie než Harmony, ale obsahuje o něco víc antioxidantů než Premium. Imperial je zkrátka zlatá střední cesta, která je zajímavým chuťovým zážitkem pro všechny příznivce matcha.

Kde se Bio Matcha Tea Imperial pěstuje?

Ten pravý matcha pochází vždy z Japonska. Domovem čajových lístků pro Bio Matcha Tea Imperial je oblast Shizuoka přímo pod krásnou sopkou Fudži. V této oblasti panuje ideální podnebí pro pěstování velice kvalitního matcha.

Domovem pravého matcha je vždy Japonsko

Mohu Bio Matcha Tea Imperial pít místo kávy?

Ano, a dokonce může být pro naše tělo i prospěšnější než popíjení kávy. Matcha obsahuje teofylin, čajovou formu kofeinu, který se uvolňuje postupně po dobu 3-6 hodin. Kofein obsažený v kávě nebo třeba sycených nápojích má velmi rychlý nástup, ale i stejně rychlý pokles. Klasický kofein navíc provázejí vedlejší účinky, jako nervozita, bušení srdce, třes rukou, nebo pocení. Ani jeden z těchto účinků u matcha nehrozí.

Matcha mi chutná, ale kávy se vzdát nechci.

Beze všeho, oba nápoje se dají zařadit do našeho běžného dne. Nejlepší kombinací je například jedna porce matcha po ránu a šálek kávy po obědě, nebo naopak. Nedoporučujeme však kombinovat kávu a matcha rychle za sebou. Tyto dva typy kofeinu mají na lidské tělo odlišný vliv a jejich spojení by nemuselo být pro naše tělo prospěšné.

Kolik matcha denně je tak akorát?

Doporučená denní dávka u dospělého člověka je 4-6 gramů matcha (2 až 3 porce Imperial). Těhotné, kojící a děti jen 2 gramy denně.

Mohu použít Bio Matcha Tea Imperial i do potravin?

Tento produkt se pro použití v potravinách příliš nehodí. Můžete ho vyzkoušet v jemných krémech, nebo polevách, kde specifickou chuť matcha nepřebije žádná jiná výrazná chuť. Kde Imperial vynikne spíš, to jsou nápoje, ať už v čisté podobě, nebo dochucený třeba mlékem, kořením, nebo ovocným džusem. Imperial se skvěle hodí i do alkoholických koktejlů. Inspirovat se můžete v sekci recepty

TIP: Pro vaření se obzvlášť hodí Bio Matcha Tea Chef 😉

Vždy čerstvý

Bio Matcha Tea Imperial, stejně jako další naše druhy matcha, balíme do sáčků, které čaj chrání před jeho největšími nepřáteli – vzduchem a světlem, nejčastějšími spouštěči degradace tohoto smaragdového čaje. Sáčky pak stačí skladovat mimo přímé sluneční paprsky a o zbytek se postará speciální obalový materiál.

Proč sáčky?

Dvougramové sáčky jsme speciálně vyvinuli proto, že sto a více gramová balení se po otevření špatně chrání před přístupem vzduchu a světla. Čaj tak už v řádu dní začne ztrácet barvu, chuť i aroma a koupě takového balení se našim zákazníkům často nevyplácela.

Porce balíme do krabičky z papíru, který pochází z udržitelných zdrojů dřeva. Na spodní straně krabičky najdete logo certifikátu FSC.

 

null

Obsahuje Bio Matcha Tea Imperial nějaké alergeny? Jsou nějaká rizika spojená s konzumací čaje?

U čaje matcha nebyly zjištěny žádné alergeny. Čaj však nedoporučujeme pít na lačný žaludek. Jedná se o velmi silný čaj a na prázdný žaludek může způsobit nevolnost.

 


Parametry produktu

EAN produktu 8594169251530
EAN kartonu 8594169251578
Počet balení v kartonu 18
Počet kartonů na paletě (180 cm) 64
Hmotnost produktu brutto (g) 80
Hmotnost kartonu brutto (g) 1886
Rozměr produktu š/v/h (mm) 135 × 85 × 98
Rozměr kartonu š/v/h (mm) 420 × 210 × 282
Původ produktu Japonsko
Výrobce Kyosun s.r.o.
Certifikace BIO
Jazykové mutace CZ, ES, SK, EN, D, BE
Trvanlivost 2 roky
Skladování skladujte v suchu
Nežádoucí účinky / alergeny nedoporučujeme pití na lačno