Články

Výhody Matcha Tea

Výhody Matcha Tea

Publikováno
06. 10. 2014
 
Pití čaje matcha má v japonské kultuře dlouhodobou tradici. Matcha Tea je vyroben z pečlivě vybraných mladých lístků rostliny Camellia sinensis, které jsou bohaté na velké množství přirozeně se vyskytujících živin.

Skvělý čaj matcha

Tento elixír je užíván na Dálném východě více než 800 let a v současné době je považován za jednu z nejsilnějších superpotravin na trhu. Hlavně je Matcha Tea čistě přírodní produkt bez jakýchkoliv přídatných látek, navíc jej prodáváme v certifikované bio kvalitě.

Matcha Tea se postupně stává každodenní součástí našeho dne, a proto Vám přinášíme deset důvodů, proč si vychutnávat Matcha Tea také.

1. Vysoký obsah antioxidantů

Antioxidanty jsou magické živiny a enzymy odpovědné za boj proti negativním účinkům UV záření, dodávají naší pleti mladší vzhled a zabraňují vzniku řady chorob. Antioxidanty jsou něco, co se všichni snažíme hledat v zelenině, ovoci nebo kvalitní čokoládě. Úžasné je, že šálek Matcha Tea obsahuje až 5x více antioxidantů než běžně prodávané potraviny.

2. EGCG, statečný bojovník

Možná jste již slyšeli, že ne všechny antioxidanty jsou stejné. Antioxidantů je skutečně široká škála. Zelený čaj obsahuje specifickou sadu organických sloučenin známých jako katechiny. Mezi antioxidanty jsou katechiny nejúčinnější. Jedním z nich je epigallokatechin gallát (EGCG), tento antioxidant tvoří až 60 % všech katechinů v Matcha Tea. Jeho obsah v Matcha Tea je více než 100x vyšší než u běžně dostupných čajů. To je převážně způsobeno tím, že Matcha Tea se nelouhuje, ale v podstatě konzumuje. U běžně louhovaných čajů se spoléháme na to, že živiny pustí do vody. U Matcha Tea spotřebováváme celý čajový list, čímž získáme plný potencionál toho, co nám Camellia sinensis nabízí.

3. Matcha Tea uklidňuje

Po více než tisíc let používají mniši zen buddhismu matcha jako prostředek k relaxaci a meditaci. Matcha je jim prospěšný také k udržení jasné mysli a pozornosti. Nyní víme, že tento stav vyššího vědomí je způsobený aminokyselinou L-theanin, která se v čaji přirozeně vyskytuje. V současné době je tato vlastnost vyhledávána zejména studenty, kteří Matcha Tea popíjejí při studiu nebo lidmi s náročným povoláním.

4. Posiluje paměť a koncentraci

Dalším z účinků L-theaninu je produkce dopaminu a serotoninu. Tyto dvě chemické látky slouží ke zlepšení nálady, zlepšení paměti a podporují lepší koncentraci.

5. Zvyšuje energetickou hladinu a výdrž

Samurajové pili Matcha Tea kvůli jeho povzbuzujícím účinkům. Matcha Tea, oproti obvyklým prostředkům ke stimulaci, nemá žádné vedlejší účinky, jako je nervozita a jiné nepříjemné stavy. Pitím Matcha Tea si zajistíte příjem energie, která může vydržet až 6 hodin.

7. Antioxidant chlorofyl

Během posledních tří týdnů před sklizní jsou čajové lístky na výrobu Matcha Tea kompletně zakryty černými plachtami. Tato technika zastiňování způsobí obrovský nárůst produkce chlorofylu. Vysoká hladina chlorofylu dává Matcha Tea krásně zelenou barvu a silné pročišťující účinky.

6. Matcha Tea jako účinný spalovač

Je prokázáno, že Matcha Tea může pomoci tělu spalovat kalorie až o 40 % rychleji než za běžného stavu. Hlavní výhodou je, že Matcha Tea nezpůsobuje vedlejší účinky, jako tomu třeba bývá u prášků na hubnutí. Pitím Matcha Tea se Vám nezvyšuje krevní tlak ani se nezrychluje srdeční tep.

8. Může chutnat pokaždé jinak

Užívejte si matcha, měňte jeho příchutě a využívejte ho při přípravě různých pokrmů. Matcha Tea je geniální produkt. Máme za sebou již několik stovek prezentací Matcha Tea a prakticky ve všech případech jsme našli chuť, kterou zákazník ocenil. Pro více informací o využití Matcha Tea doporučujeme naše recepty: Matcha Tea recepty.

9. Kde zakoupím Matcha Tea?

Matcha Tea zakoupíte ve zdravých výživách po celé ČR, anebo na eshopu www.matchatea.bio.