Články

Zelený čaj Matcha pomáhá spalovat tuky

Zelený čaj Matcha pomáhá spalovat tuky

Publikováno
13. 06. 2016
 
Jste zvědaví na další nápoj s velkým „N“? Už nic nehledejte: je to zelený čaj Matcha ‒ a jeho zdravotní přínos je ohromující!

Ačkoliv je oslavován špičkovými odborníky na výživu, zdravotními experty a je populární dokonce i mezi celebritami, které vědomě dbají na své zdraví, přesto není Matcha typický zelený čaj. Tento speciální práškový zelený čaj se po staletí tradičně používal při japonských čajových obřadech. A jako spalovač tuků strčí Matcha čaj jiné čaje do kapsy. Všichni víme, že účinky zeleného čaj jsou úžasné samy o sobě, ale když ho budete pít, můžete ho přijímat v jeho nejkoncentrovanější podobě ‒ a zdravotní účinky se umocní!

Zelený čaj Matcha v kostce
• koncentrovaná prášková forma zeleného čaje
• pomáhá spalovat tuk, zlepšuje paměť, navozuje soustředění a nebeský klid
• obsahuje více než 100krát větší množství zdraví prospěšných antioxidantů než ostatní zelené čaje
• k dostání v místních obchodech s potravinami, zdravou výživou a dokonce i v některých kavárnách a bistrech

Zelený čaj Matcha a katechiny
Tajemství senzační síly čaje Matcha najdeme v jeho polyfenolových sloučeninách, zejména katechinech, což je druh antioxidantů nalezených v superpotravinách, jako je zelený čaj, kakao a jablka. Jeho velkou předností je, že má větší koncentraci katechinů než jiných látek. Zelené čaje poskytují neuvěřitelné přínosy pro ty, kteří je pravidelně pijí. A platí to především o čaji Matcha.

Zelený čaj Matcha na hubnutí
Co se týká zrychlení metabolismu a pomoci při hubnutí, věda ukazuje, že je jen málo co účinnější než zelený čaj Matcha. Studie z The American Journal of Clinical Nutrition srovnávala účinky pití jedné láhve čaje Oolong, který obsahuje 690 miligramů katechinů oproti pití jedné lahvi obsahující 22 mg katechinů. Ve studii 35 zdravých Japonců s podobným BMI a obvodem pasu byli respondenti rozděleni do dvou skupin.
Jedné skupině dali vědci 690 miligramů čaje a druhé skupině 22 miligramů čaje. Po 12 týdnech zjistili, že obsah tělesného tuku, BMI, tělesná hmotnost, podkožní tuk a obvod pasu byly všechny „výrazně nižší“ ve skupině s 690 miligramy katechinů než ve skupině s 22 miligramy. Ještě více ohromující byly změny hladin LDL vzhledem k dramatickému poklesu hmotnosti tělesného tuku a celkové ploše tuku.
Z těchto výsledků vědci s jistotou došli k závěru, že pití čaje, který obsahuje 690 mg katechinů po dobu 12 týdnů, snižuje tělesný tuku, konzumace katechinů může pomoci v prevenci a zlepšení mnoha nemocí ‒ zejména obezity.

Výhody Zeleného čaje Matcha pro sportovní výkon
Dalším fascinujícím aspektem zeleného čaje Matcha je, že klinické testy ukazují, že může pomoci obnovení rychlosti u sportovců, kteří se zaměřují na vysokou intenzitou cvičení, jako je intervalový tréninku.

Ne všechny zelené čaje jsou si rovny
Pokud jste ještě zcela nepropadli úžasným vlastnostem zeleného čaje Matcha, tady jsou další informace, proč je lepší než ostatní zelené čaje.
Věda prokázala, že katechiny objevené v zeleném čaji Matcha mají maximální přínos pro naši pohodu. Není to více než deset let, kdy výzkumníci zjistili, že jeden druh čaje může být lepší než jiný.
Pro testování hypotézy, že v čaji Matcha je větší koncentace katechinů než u jiných zelených čajů, provedli vědci z University of Colorado Springs srovnávací studii mezi čajem Matcha a dalšími zelenými čaji s využitím procesu, který rozdělil směsi na jejich jednotlivé části pomocí různých médií.
Výsledky zveřejněné v Journal of Chromatography byly převratné! Vědci objevili, že „Koncentrace EGCG v čaji Matcha je 137krát větší než množství EGCG, které je v  čínských druzích zelených čajů, a nejméně třikrát vyšší, než je nejvyšší hodnota uváděná v literatuře u jiných zelených čajů.“

Několik myšlenek o zeleném čaji Matcha na závěr
Ze všech přírodní potravin bohatých na antioxidanty obsahuje zelený čaj Matcha jednu z nejvyšších hladin katechinů. Výsledkem je, že pravidelné pití čaje Matcha může výrazně pomoci při opětovném zahájení tréninků, spalování tuků, podporuje odolnost na buněčné úrovni. Takže, pokud chcete maximálně využít potenciálu čaje ve svém každodenním životě, nehledejte už nic jiného ‒ připravte si a užijte horký šálek zeleného čaje Matcha!

ZDROJ: /http://draxe.com/matcha-green-tea-burns-fat-and-kills-cancer/