Zelený čaj Matcha pomáhá spalovat tuky

Všechny články | Publikováno: 13. 6. 2016

Jste zvědaví na další nápoj s velkým „N“? Už nic nehledejte: je to zelený čaj Matcha ‒ a jeho zdravotní přínos je ohromující!

Ačkoliv je oslavován špičkovými odborníky na výživu, zdravotními experty a je populární dokonce i mezi celebritami, které vědomě dbají na své zdraví, přesto není Matcha typický zelený čaj. Tento speciální práškový zelený čaj se po staletí tradičně používal při japonských čajových obřadech. A jako spalovač tuků a dokonce i jako bojovník proti rakovině strčí Matcha čaj jiné čaje do kapsy. Všichni víme, že účinky zeleného čaj jsou úžasné samy o sobě, ale když ho budete pít, můžete ho přijímat v jeho nejkoncentrovanější podobě ‒ a zdravotní účinky se umocní! 

Zelený čaj Matcha v kostce
• koncentrovaná prášková forma zeleného čaje
• pomáhá spalovat tuk, v boji s rakovinou, v regeneraci poškozených buněk a zvyšuje sportovní výkonnost
• obsahuje více než 100krát větší množství zdraví prospěšných antioxidantů než ostatní zelené čaje
• k dostání v místních obchodech s potravinami, zdravou výživou a dokonce i v některých kavárnách a bistrech

Zelený čaj Matcha a katechiny
Tajemství senzační síly čaje Matcha najdeme v jeho polyfenolových sloučeninách, zejména katechinech, což je druh antioxidantů nalezených v superpotravinách, jako je zelený čaj, kakao a jablka. Jeho velkou předností je, že má větší koncentraci katechinů než jiných látek. Zelené čaje poskytují neuvěřitelné zdravotní přínosy pro ty, kteří je pravidelně pijí. A platí to především o čaji Matcha.

Zelený čaj Matcha a prevence rakoviny
Podle NCI (National Cancer Institute) jsou katechiny v zeleném čaji Matcha (EGCG, EGC, ECG a EC) tak silné, že se předpokládá, že skutečně mohou pomoci předcházet rakovině. I když se může zdát šokující, že pravidelné pití něčeho tak obyčejného, jako je zelený čaj, vám může pomoci snížit riziko rakoviny, není to nepravděpodobné. NCI poskytuje toto vysvětlení:
1. Chemické látky v zeleném čaji, zejména EGCG a ECG, mají zásadní schopnost vychytávat volné radikály. Bylo rovněž klinicky prokázáno, že chrání buňky před poškozením DNA způsobeným reaktivními kyslíkovými radikály.
2. V laboratorních studiích a ve studiích na zvířatech se prokázalo, že čajové polyfenoly zpomalují růst nádorových buněk a způsobují apoptózu (zničení) rakovinných buněk.
3. Katechiny v zeleném čaji aktivují detoxikační enzymy, jako jsou například glutathion S-transferáza a quinon reduktázy. Tyto enzymy jsou zajímavé zvláště proto, že brání růstu nádorů.
4. A na závěr, výzkum ukázal další dvě zjištění. Katechiny v zeleném čaji nejen že chrání před poškozením ultrafialovým zářením B (UV-B), ale také mohou zlepšit funkci imunitního systému.
To je celkem působivý seznam, že? Kdyby to bylo všechno, co Matcha čaj dokáže, i tak by toho bylo už dost. Ale on dokáže víc než předcházet nádorům. Bojuje také s nadváhou.

Zelený čaj Matcha na hubnutí
Co se týká zrychlení metabolismu a pomoci při hubnutí, věda ukazuje, že je jen málo co účinnější než zelený čaj Matcha. Studie z The American Journal of Clinical Nutrition srovnávala účinky pití jedné láhve čaje Oolong, který obsahuje 690 miligramů katechinů oproti pití jedné lahvi obsahující 22 mg katechinů. Ve studii 35 zdravých Japonců s podobným BMI a obvodem pasu byli respondenti rozděleni do dvou skupin.
Jedné skupině dali vědci 690 miligramů čaje a druhé skupině 22 miligramů čaje. Po 12 týdnech zjistili, že obsah tělesného tuku, BMI, tělesná hmotnost, podkožní tuk a obvod pasu byly všechny „výrazně nižší“ ve skupině s 690 miligramy katechinů než ve skupině s 22 miligramy. Ještě více ohromující byly změny hladin LDL vzhledem k dramatickému poklesu hmotnosti tělesného tuku a celkové ploše tuku.
Z těchto výsledků vědci s jistotou došli k závěru, že pití čaje, který obsahuje 690 mg katechinů po dobu 12 týdnů, snižuje tělesný tuku, konzumace katechinů může pomoci v prevenci a zlepšení mnoha nemocí ‒ zejména obezity.

Výhody Zeleného čaje Matcha pro sportovní výkon
Dalším fascinujícím aspektem zeleného čaje Matcha je, že klinické testy ukazují, že může pomoci obnovení rychlosti u sportovců, kteří se zaměřují na vysokou intenzitou cvičení, jako je intervalový tréninku. Bylo také prokázáno, že může zvrátit poškození buněk způsobené oxidačním/nitrosativním stresem. Oxidační/nitrosativní stres je pouze nóbl termín pro vnitřní nerovnováhu volných radikálů a antioxidantů. A tato nerovnováha v konečném důsledku ničí buňky, brání jejich regeneraci a způsobuje onemocnění.
Studie zveřejněná v časopise Basic and Clinical Pharmacology and Toxicology hodnotí potenciální vliv EGCG na myši s chronickým únavovým syndromem (CFS), které byly nuceny plavat po dobu šesti minut denně po dobu 15 dnů. Po tomto režimu intenzivní činnosti zjistili, že pozorovaná zvířata měla významně zvýšený oxidační/nitrosativní stres a tumor nekrotizující faktor alfa, což je biochemický marker pro buněčnou smrt. Neuvěřitelné, vědci zjistili, že podáváním kontinuální dávky EGCG obě tyto změny zcela vymizely. 

Ne všechny zelené čaje jsou si rovny
Pokud jste ještě zcela nepropadli úžasným vlastnostem zeleného čaje Matcha, tady jsou další informace, proč je zdravější než ostatní zelené čaje.
Věda prokázala, že katechiny objevené v zeleném čaji Matcha mají maximální přínos pro naše zdraví a naši pohodu. Není to více než deset let, kdy výzkumníci zjistili, že jeden druh čaje může být lepší než jiný.
Pro testování hypotézy, že v čaji Matcha je větší koncentace katechinů než u jiných zelených čajů, provedli vědci z University of Colorado Springs srovnávací studii mezi čajem Matcha a dalšími zelenými čaji s využitím procesu, který rozdělil směsi na jejich jednotlivé části pomocí různých médií.
Výsledky zveřejněné v Journal of Chromatography byly převratné! Vědci objevili, že „Koncentrace EGCG v čaji Matcha je 137krát větší než množství EGCG, které je v  čínských druzích zelených čajů, a nejméně třikrát vyšší, než je nejvyšší hodnota uváděná v literatuře u jiných zelených čajů.“ 

Několik myšlenek o zeleném čaji Matcha na závěr
Ze všech přírodní potravin bohatých na antioxidanty obsahuje zelený čaj Matcha jednu z nejvyšších hladin katechinů. Výsledkem je, že pravidelné pití čaje Matcha může výrazně pomoci při opětovném zahájení tréninků, spalování tuků, podporuje odolnost na buněčné úrovni a může být součástí programu přírodní léčby rakoviny. Takže, pokud chcete maximálně využít potenciálu čaje ve svém každodenním životě, nehledejte už nic jiného ‒ připravte si a užijte horký šálek zeleného čaje Matcha!

ZDROJ: /http://draxe.com/matcha-green-tea-burns-fat-and-kills-cancer/

Rychlý kontakt

MatchaTea.cz
Telefon: +420 773 082 222
E-mail: info@matchatea.cz

Kyosun s.r.o.
U Elektry 203/8
Praha 9, 19800

Sídlo společnosti
Trmická 836/1, Praha 9
IČ: 24727890, DIČ: CZ24727890 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 169303.

Záruka kvality

 

Instagram

Facebook

Pro lepší fungování našich stránek využíváme cookies. Používáním našeho webu souhlasíte s jejich využitím. Rozumím Více informací.