Články

Jak jsme nakupovali Matcha Tea v roce 2019

Jak jsme nakupovali Matcha Tea v roce 2019

Publikováno
15. 01. 2020
 
Vážení zákazníci, dovolte mi malé ohlédnutí za rokem 2019. Pro Matcha Tea to bylo 12 měsíců nabitých událostmi, akcemi a obchodními transakcemi. Shrnu alespoň pár z nich.

Udržujeme vysokou kvalitu čaje

I v roce 2019 pokračujeme v nákupech Bio Matcha Tea výhradně z Japonska. Víme, že na trhu se pohybují i čínské práškové čaje, které se za matcha mnohdy jen vydávají a bohužel občas obsahují pesticidy a plísně. I proto každou dovezenou šarži testujeme a výsledky dáváme veřejně k dispozici.

Zákazník má právo tyto informace znát a musí mít jistotu, že konzumovaná potravina je zdravotně naprosto nezávadná. Proto apelujeme na všechny konzumenty práškových čajů: chtějte po prodejcích aktuální testy kvality k aktuální nabízené šarži čaje. Dovolím si zdůraznit slovo aktuální, jelikož se často stává, že předkládané testy či certifikace, nemají s aktuální prodávanou šarží čajů nic společného.

V roce 2019 jsme množství dovezeného matcha významně navýšili a do ČR jsme pravý japonský matcha dovezli hned dvakrát.

DOVOZ MATCHA č. 1. – šarže RKY01K

TESTY:

  • pesticidy
  • kvasinky
  • plísně
  • mykotoxiny
  • množství kofeinu
  • radioaktivita

Šarže byla dovezena v březnu 2019 a testy jsme provedli na výskyt: pesticidů, kvasinek, plísní, mykotoxinů a množství kofeinu. Kvůli možným obavám byl náš matcha testovaný i na výskyt radioaktivity. Na výsledky se můžete podívat zde:

RKY01K pesticidy (PDF)

RKY01K mikrobiologie (PDF)

RKY01K radioaktivita (PDF)

DOVOZ MATCHA č. 2 – šarže RKY36K

Tato šarže byla dovezena v říjnu 2019. Jako obvykle, i u této šarže byly provedeny testy na výskyt pesticidů, ale tentokrát testy probíhaly v Japonsku. Abychom si byli jistí, že našim zákazníkům můžeme zaručit maximální kvalitu, nechali jsme provést srovnávací testy na VŠCHT v Praze:

RKY36K pesticidy – Japonsko (PDF)

RKY36K pesticidy – VŠCHT (PDF)

Podle naší péče poznáte, že nám na vysoké kvalitě a jasném původu našeho matcha záleží i po osmi letech na trhu. Pořád nás trochu trápí naše sáčky, ale dokud neobjevíme materiál, který zaručí, že zákazníkům dodáme Matcha Tea, který bude mít 100% kvalitu tak, jak umožňuje právě náš stávající materiál, jsme bohužel nuceni zůstat u současného balení.

Vyrazili jsme za vámi

Pečovat se snažíme nejen o náš Bio Matcha Tea, ale i o naše zákazníky. V roce 2019 proběhly zatím nejrozsáhlejší ochutnávky Matcha Tea a horké novinky Kyosun Rooibos po celé ČR. Náš tým v rámci Matcha Tour procestoval od května do září asi 400 prodejen. V nich jsme představovali naše zboží, nabízeli zákazníkům ochutnávky a předávali informace o tom, jak si nejlépe připravit šálek mletého čaje. Akce to byla náročná – nacestovali jsme tisíce kilometrů – ale zároveň bylo úžasné potkat se osobně s tolika věrnými prodejci a zákazníky.

Máme nové zázemí

Velkou událostí roku 2019 byl pro nás nákup nemovitosti, kterou jsme pro naši firmu hledali poslední dva roky. Pár kilometrů za Prahou se nám podařilo získat toto království v Mochově. Areál v polích ale musí nejprve projít kompletní renovací, která by měla proběhnout v roce 2020. Cílem této renovace bude naprosté souznění s přírodou a použití např. dešťové vody nebo používání alternativních zdrojů energie. Držte nám palce, ať můžeme v našem novém sídle fungovat co nejdřív.
Se stejnou vervou se pouštíme i do roku 2020 a doufáme, že nové výzvy snadno překonáme my v Matcha Tea, i vy, naši zákazníci, se stejným úspěchem jako v loňském roce.

Krásný rok 2020 vám za Kyosun s.r.o. přeje

Petr Patočka
jednatel

 


Jak se pěstuje ten pravý japonský matcha?