Články

Matcha Tea slaví 10. narozeniny!

Matcha Tea slaví 10. narozeniny!

Publikováno
15. 03. 2022
 
Tento únor oslavila značka Matcha Tea krásné kulaté narozeniny. Z téměř neznámého produktu se za 10 let stala oblíbená značka s pevnou základnou věrných zákazníků, kteří si naše produkty nejen oblíbili, ale i se k nim pravidelně vrací. Příčiny tohoto úspěchu tkví nejen v nadprůměrné kvalitě výrobku, tvrdé práci firmy a produktových inovacích, ale i ve férovém vztahu k dodavatelům i k našim milým zákazníkům. . I díky tomu je čaj Bio Matcha Tea Harmony Produktem roku na portále Heuréka.cz již pátým rokem v řadě.

Jsme jednička na trhu

Za deset let existence značky Matcha Tea jsme vyrostli z malé firmičky, která dováží několik typů čajů až do středně velké firmy s meziročně narůstajícími obraty. V současnosti je Matcha Tea jedničkou na českém trhu a současně největším dovozcem matcha do střední a východní Evropy. Obrat naší firmy se stabilně zvedá: v roce 2020 byl o 20 % vyšší než v roce 2019, a v roce 2021 se oproti předchozímu roku zvedl o 30 %. V letošním roce očekáváme další nárůst, který chceme podpořit oblíbenými akcemi pro zákazníky a hlavně novými a originálními produkty s příměsí matcha.

Krásná dekáda za námi

Byla to dlouhá, úspěšná a příjemná dekáda. Zvládli jsme se dvakrát přestěhovat, protože to, co se nám původně zdálo jako velký prostor se s rostoucí poptávkou po matcha stalo nedostačující. Produktové portfolio se postupně rozšířilo o další druhy čajů a produkty s příměsí matcha – od čokolády přes shake nápoje, až po nízkosacharidovou tyčinku. Se zájmem se setkala i varianta matcha určení k vaření a pečení.

Bio Matcha Tea Imperial zaručuje skvělou chuť pravého matcha z Japonska
Bio Matcha Tea latte

Povedlo se nám získat více než 9 certifikátů kvality, ať už jde o bio certifikáty specifické pro různé země, nebo certifikát udržitelného zpracování papíru FSC pro naše krabičky. Provedli jsme nespočetně laboratorních testů pro kontrolu jeho kvality. Inovovali jsme tradiční japonskou přípravu pro moderní a rychlé 21. století. Na různých ochutnávkách a venkovních akcích jsme vám připravili tisíce a tisíce různých nápojů přesně tak, jak jste si přáli. Pro naše věrné fanoušky jsme uspořádali stovky soutěží. A ve stejném tempu plánujeme i pokračovat 😉

 

Slavili jsme akčními cenami

Těch 10 báječných let jsme se samozřejmě rozhodli náležitě oslavit. Součástí oslav našich 10. narozenin byly úspěšné akční slevy, ale představili jsme i produktovou novinku Trio, díky které mají naši zákazníci možnost ochutnat všechny druhy jednotlivě balených typů Matcha Tea. Pro naše fanoušky jsme rozšířili kolekci šejkrů o narozeninovou variantu.

 

Dort byl jaksepatří v matcha stylu

V první polovině února proběhla firemní oslava, na které se mimo jiné podával úžasný a lahodný Matcha Tea dort. Celý dort měl tvar tradičního japonského žulového mlýnku na matcha a náš smaragdový prášek byl nejen v piškotu, ale i v krému. Moc jsme si všichni pochutnali a moc děkujeme Kateřině Markové!


„Jsme moc rádi, že hlavně díky vám, našim zákazníkům a věrným fanouškům se nám podařilo vydržet na trhu deset let, a že jsme za tu dobu obratově vyrostli a zlepšili se v našich službách. Děkujeme každému z vás, kdo někdy objednal Matcha Tea a dal šanci tomuto mimořádnému výrobku. Děkujeme i všem, kteří nám nechávají vzkazy v objednávkách, mailech, nebo na sociálních sítích a dávají nám cennou zpětnou vazbu, které si vážíme, ať už je pozitivní nebo negativní.  I díky tomu se stáváme stále lepšími,“

říká Petr Patočka, jednatel společnosti Kyosun, vlastník značky Matcha Tea.