Články

Matcha Tea slaví devět let

Matcha Tea slaví devět let

Publikováno
04. 02. 2021
 
Už je tomu 9 let, co vám přinášíme čaj matcha až z Japonska, v bio kvalitě a vždy přísně otestovaný. Jste zvědaví, jak se naše cesta s Matcha Tea vyvíjela? Tak se pusťte do čtení.

Od kvetoucích čajů k matcha

 

Naše začátky se datují do roku 2009, kdy jsme poprvé začali do České republiky dovážet kvetoucí čaje, které jsme nabízeli kavárnám a restauracím. Postupně jsme se přes různé typy čajů dostali až k japonskému světovému unikátu – k čaji matcha. V roce 2012 jsme tento nepříliš známý a velmi osobitý čaj uvedli na český trh.

Balení po porcích a příprava v šejkru - to je Matcha Tea

Vždy čerstvý čaj a rychlá příprava

Součástí tohoto kroku byla příprava v šejkru, kterou nám naštěstí posvětili samotní čajoví mistři jako zajímavou inovaci. Spolu s šejkrem jsme Čechům představili i jednotlivé porce matcha, díky kterým si i dnes můžete vychutnávat čerstvý, vzduchem nedotčený a teplotou neovlivněný čaj matcha. Zájem o matcha byl tak veliký, že v roce 2013 jsme se rozhodli prodej kvetoucích čajů ukončit a začali jsme se naplno věnovat pouze Bio Matcha Tea.

 

Naše portfolio produktů se rozšiřuje

Hned rok na to jsme na trh uvedli i další produkty s příměsí matcha, které měly za cíl tento unikátní čaj přiblížit i konzervativnějším zákazníkům. Kosmetika, sušenky a další mlsání s matcha měly takový úspěch, že dodnes pokračujeme ve vymýšlení nových a zajímavých produktů nejen s matcha, ale teď už i s mletým rooibosem pod značkou Kyosun.

2020 ve znamení stěhování

Rok 2020 byl sice zatěžkávací zkouškou pro všechny, ale povedlo se nám ho ustát mnohem úspěšněji, než jsme čekali. Dokonce jsme se v minulém roce zvládli přestěhovat do nových prostor v Kbelích.

Součástí naší cesty bylo i:

  • několik redesignů značky,
  • zkouška prodeje matcha v kamenné prodejně,
  • hodiny a hodiny konzultací s desítkami expertů, odborníků a inovátorů,
  • hromady testů kvality, a v neposlední řadě
  • stovky soutěží a tisíce výher pro naše fanoušky, včetně dvou cest do Japonska.

 

Zejména díky vám, našim fanouškům, se stal Matcha Tea Harmony už čtvrtým rokem za sebou produktem roku v kategorii čaj na serveru Heureka.cz