Články

Získali jsme certifikát IFS Food

Získali jsme certifikát IFS Food

Publikováno
04. 05. 2021
 
Firma Kyosun získala další certifikát, který garantuje vysokou kvalitu našich produktů v celosvětovém měřítku. IFS Food je zárukou přísných podmínek přepravy, výroby a skladování našich výrobků.

Co přesně je IFS Food certifikát?

IFS Food – International Featured Standards – je certifikát udělovaný potravinářským výrobnám, které dodržují přísná hygienická opatření, panují v nich velmi neúprosné podmínky pro sledování jak výrobního procesu, tak skladování surovin, balení a expedice.

Tento mezinárodní certifikát se soustředí na bezpečnost výrobny a kvalitu produktu, a je celosvětovým standardem pro všechny výrobce, velkoobchody, distributory a obchodníky s kvalitním zbožím. Je také známkou toho, že firma splňuje náročné požadavky na:

  • zodpovědnost managementu,
  • bezpečnost,
  • potravinářský provoz
  • vysoce kvalitní výrobní proces (včetně různých měření, vážení, nebo počítání).

Co to znamená pro Matcha Tea a Kyosun produkty?

Na začátku bylo asi 1800 stran regulí, předpisů a doporučení, kterými jsme se museli prokousat, aby nám neunikl nejmenší detail řízení provozu. Na konci jsme museli splnit 250 různých požadavků, mezi které patří zejména velice přísné hygienické podmínky v našem provozu a nekompromisní monitorování surovin a výrobků i několikrát denně.

Vše evidujeme do puntíku

Znamená to, že kromě testování čerstvě dovezeného matcha musíme náš smaragdový prášek skladovat v chladničce, jejíž teplotu několikrát za den kontrolujeme a zapisujeme do tabulek. Denně také vážíme množství surovin, evidujeme přesnou produkci matcha sáčků a vedeme evidenci tak, aby se nám v průběhu výroby neztratilo ani zrníčko matcha.

Přísná hygiena provozu

IFS je také známkou toho, že naši zaměstnanci dodržují přísné hygienické podmínky v provozovně, že skladování produktu probíhá přesně podle předpisů, a že naše provozovna klade veliký důraz na čistotu. Znamená to také to, že každý z našich pracovníků má přesně danou svou úlohu v procesu, včetně předepsaného pracovního oblečení a pracovní plochy, po které se může pohybovat. Nestane se tak, že by k našemu stroji, kde vyrábíme jednotlivé matcha sáčky, mohl přijít jakýkoli návštěvník a kontaminovat náš provoz.

Ručíme i za naše dodavatele

Certifikát IFS Food také zajišťuje vysokou kvalitu našich dodavatelů. Jako držitelé IFS už můžeme nakupovat suroviny pouze u dodavatelů, kteří jsou sami držitelem tohoto certifikátu. Protože jsou ale podmínky IFS Food velmi přísné a takových dodavatel není tolik, můžeme nakupovat i u dodavatelů, kteří splní námi vykonaný audit. Podmínky tohoto auditu diktuje právě certifikát IFS. A právě proto, že teď nemůžeme nakupovat suroviny jen tak u někoho, můžeme našim zákazníkům stoprocentně garantovat ověřenou kvalitu produktu.

Certifikace IFS Food je také závazek

Součástí certifikace je závazek k neustálému vylepšování provozních podmínek a zdokonalování našeho produktu. K tomu patří i zvažování produktů a jejich užití z pohledu zákazníka, nebo zavedení změn u produktů, které jsou zákazníky vnímány jako problematické.

Certifikát IFS Food je tedy zárukou toho, že ve chvíli, kdy čaj opustí zemědělské plantáže, je s ním zacházeno přesně podle přísných mezinárodních měřítek. Kromě nás se z certifikátu mohou radovat i odběratelé nebo jednotliví zákazníci, protože mají další potvrzení vysoké kvality Matcha Tea a Kyosun produktů.