Články

Matcha Tea na Advík 2022

Matcha Tea na Advík 2022

Publikováno
18. 08. 2022
 
S naším Matcha Tea stánkem jsme se tento rok poprvé podívali na festival Advík a tahle návštěva rozhodně stála za to.

Co je Advík

Advík se koná už od roku 2006 a jedná se o festival zaměřený na Japonsko a jeho kulturu i popkulturu. Najdete tu všechno, co si představíte pod pojmem japonská kultura – od anime, přes velké množství přednášek na téma manga a workshopů sponek do vlasů kanzaši, až po ukázky bojových umění, nebo deskové či počítačové hry i VR. Tematicky Advík obsáhne velmi široké spektrum žánrů – od sci-fi až po psychologii. V sobotu dokonce probíhal ples a návštěvníci si mohli vedle Matcha Tea koupit i další dobroty z Asie. Letošní ročník probíhal v termínu 4. – 7. 8. 2022 v Praze, pod záštitou Velvyslanectví Japonska.

Matcha Tea outdoor

 

Náš stánek jste tento rok mohli na festivalu najít poprvé, a to ve venkovní části zvané Matsuri. Tato část byla vyhrazená stánkům s jídlem a pitím, ale nacházelo se tu i pódium, na kterém vystupovali různí umělci, jako třeba vyhlášené brněnské divadlo Kjógen. Mohli jste tu slyšet i hru na bambusovou flétnu, vidět ukázku souboje samurajů, Tai-Chi, nebo tradičního Okinawského tance s bubny – eisá.

 

 

Péťa s Honzou v našem stánku tradičně nabízeli Matcha Ice Tea s různými příchutěmi, Matcha Ice Latte s živočišným i rostlinným mlékem, Rooibos Ice Tea i Rooibos Ice latte. Rooibos právě teď letí jako trend v Japonsku, kde z něho v kavárnách připravují bezkofeinové latte.

 

Nechyběly ani Matcha nanuky a raw kuličky obalované v matcha.

Advík se nám jako akce moc líbila. Žasli jsme nad propracovanými cosplay kostýmy (někteří návštěvníci měli dokonce každý den jiný kostým), horké počasí přilákalo do našeho stánku velké množství lidí a měli jsme tu čest některým z nich představit Matcha Tea úplně poprvé. Náladu nám zlepšoval i pán z Japonska, který hned vedle našeho stánku prodával pravý japonský street food okonomiyaki, a mohli jsme potkat i návštěvníky ze Slovenska i Polska.

Děkujeme všem za návštěvu našeho stánku a těšíme se na další povedené akci!

Návštěvnice Jana říká:

„Na Advík jsem se vydala prvně a byla jsem velmi mile překvapena. Nejen, že jsem tu na každém rohu potkala moc milé lidi oblečené do unikátních kostýmů, ale užila jsem si i nabitý program. Měla jsem možnost zahrát si nejrůznější hry nebo vidět japonské bojové umění a tradiční tance. V parném vedru člověk ocenil i stánky s občerstvením, hlavně se zmrzlinou, nebo s Matcha Tea. Zelený čaj mě osvěžil a dodal mi energii na večerní program. Všem, kteří stále váhají, vřele doporučuji, aby navštívili další ročník tohoto skvělého festivalu.“