Články

Matcha Tea produkt roku 2017

Matcha Tea produkt roku 2017

Publikováno
20. 03. 2018
 
Bio Matcha Tea Harmony obhájil loňské vítězství v soutěži Produkt roku 2017 v kategorii čaje.

Bio Matcha Tea Harmony byl vyhlášen Produktem roku 2017, a to hlavně díky kladným referencím našich zákazníků! Soutěž Produkt roku je každoročně vyhodnocována v několika kategoriích na základě nejoblíbenějších produktů podle preferencí českých spotřebitelů. Titul Produkt roku 2017 byl Matcha Tea udělen zákazníky, kteří o náš produkt projevili zájem v internetových obchodech, nakupovali v našem e-shopu a odměňovali naše každodenní úsilí kladným hodnocením. Tímto vám srdečně děkujeme za projevenou důvěru!

Už šest let klademe vysoké nároky nejen na sebe, ale i na naše dodavatele, abychom našim zákazníkům mohli pravidelně přinášet vysoce kvalitní Bio Matcha Tea. Certifikace bio byla Matcha Tea udělena poprvé v roce 2013 a od té doby ji každý rok úspěšně prodlužujeme. Byli jsme první společností v České republice, které byl certifikát bio na tento čaj udělen. Bio Matcha Tea se také pyšní Certifikátem o zdravotní nezávadnosti produktu vydaný Státním zdravotním ústavem, nebo certifikátem uděleným společností EKO-KOM zabývající se tříděním a využitím odpadu. Naším cílem je férový obchod, ekologická šetrnost a zároveň vysoká kvalita našeho produktu. Spolupracujeme s největšími producenty čaje matcha na světě a ujišťujeme se, že certifikáty kvality disponují i naši dodavatelé.

Bio Matcha Tea Harmony má původ v Japonsku, v oblastech Nishio a Shizuoka, a každá dovezená šarže čaje pravidelně prochází testy garance kvality tak, aby splnila ty nejpřísnější limity pro prodej v Evropské Unii. Bio Matcha Tea Harmony vzniká z mladých listů rostliny Camellia sinensis, které jsou několik týdnů před sklizní zastíněny před slunečními paprsky. Listy tohoto čajovníku tak začnou produkovat velké množství chlorofylu, čímž se stanou velmi bohaté na antioxidanty a zároveň získají svou charakteristickou zelenou barvu. Mladé lístky čajovníku, kterým se v této fázi říká tencha, se usuší, opatrně se z nich odstraní dřevité části (taniny), které jinak způsobují trpkou chuť čaje, a dužina čajových lístků se mezi žulovými kameny rozemele na jemný prášek. Tato tradiční metoda je používána už více než 800 let, a přestože je časově velmi náročná a vyžaduje velkou pozornost, ten pravý smaragdový prášek jménem matcha lze vyrobit pouze touto cestou.

Matcha Tea dovážíme zhruba jednou za dva měsíce, abychom zaručili jeho čerstvost. Z důvodu zachování vysoké kvality čaje probíhá dovoz pouze letecky a každá šarže prochází přísnými testy na přítomnost e. coli a jiných bakterií, pesticidů, těžkých kovů, rtuti a plísně. Všechny testy jsou otevřeně k dispozici na našich webových stránkách, kde si každý může ověřit 100% kvalitu Matcha Tea. Abychom mohli našim zákazníkům poskytnout záruku čerstvé porce čaje, balíme matcha do sáčků o hmotnosti 2 g. Čaj tak není vystaven žádným vnějším vlivům jako jsou světlo, vlhkost a oxidace, a zachovává si prvotřídní kvalitu a čerstvost.

Tyto dvougramové sáčky navíc usnadňují přípravu Matcha Tea – jednu porci čaje stačí jednoduše vysypat do nádoby, zalít horkou či studenou vodou a řádně promíchat. Pro příznivce japonského čajového obřadu dodáváme speciální tradiční misky, lžíce i metličky, ale značnou oblibu si získala i moderní a praktická příprava matcha v šejkru, který nově disponuje i úložným prostorem na několik porcí Bio Matcha Tea Harmony. Všechny Matcha Tea šejkry jsou certifikované pro styk s potravinami a neobsahují žádné nežádoucí látky, jako např. BPA. Snažíme se vycházet vstříc přáním našich zákazníků, i proto jsme do sortimentu zařadili Matcha směs na pečení, kterou lze použít k přípravě sladkých nebo slaných pokrmů, nebo Bio Matcha Shake s meruňkami, jehož banánovou variantu, kterou si odhlasovali sami zákazníci, chystáme jako novinku.

„Jsme moc rádi, že za šest let existence naší společnosti si matcha našel tolik příznivců, kteří si denně dopřávají porci tohoto čajového unikátu, ať už pro jeho uklidňující a současně stimulující účinky, pro jeho širokou škálu příznivých vlivů na lidský organismus nebo prostě proto, že jim chutná. Ocenění Produkt roku 2017 bereme jako poctu, ale i jako závazek k tomu, abychom zachovali vysokou kvalitu produktu Bio Matcha Tea Harmony a zároveň i spokojenost a věrnost našich zákazníků,“ říká Petr Patočka, jednatel společnosti Kyosun s.r.o., která Matcha Tea do Evropy dováží.