Články

Mletý rooibos – horká novinka!

Mletý rooibos – horká novinka!

Publikováno
03. 06. 2019
 
Novinkou tohoto roku a přírůstkem do rodiny mletých čajů je Bio Kyosun Rooibos. Teď si kromě matcha nadupaného energií můžete dopřávat i nápoj úplně bez kofeinu v podobě lahodného Bio Kyosun Rooibos.

Co je rooibos?

Rooibosu se díky jeho barvě říká červený čaj, ale s rostlinou čajovníku (Camelia sinensis) nemá nic moc společného. Rooibos vzniká z keře nazývaného čajovec kapský (Aspalathus linearis), který roste na jednom jediném místě v Africe, v Cederbergu v provincii Západní Kapsko.

Jak se pije v Africe?

Čaj z rooibosu je v Africe velice oblíbený, ale většinou se tam pije jako klasický louhovaný čaj s mlékem a cukrem.

Rooibos roste na jediném místě

Keře rooibosu se sklízí dvakrát ročně. Ručně se sklízí celá rostlina čajovce a seká se na malé kousky.

Sytá barva Afriky

Čerstvě nasekaný rooibos se pak suší přímo na africkém slunci. Právě díky tomu získává svou typickou červenohnědou barvu.

Jemné mletí

Bio Kyosun Rooibos pak cestuje do stejných mlýnů, ve kterých meleme matcha. Proto má výsledný Bio Kyosun Rooibos podobu jemného červenohnědého prášku. Rooibos má ale úplně opačné vlastnosti než matcha.

Šálek rooibosu ihned po probuzení i těsně před spaním

Skvělá zpráva pro ty z vás, kteří jsou citliví na kofein:

Bio Kyosun Rooibos je přirozeně bez kofeinu!

Na rozdíl od matcha si ho tak můžete dopřát na prázdný žaludek, jako první věc hned po probuzení, nebo si ho vychutnat večer těsně před spaním.

 

Díky nulovému obsahu kofeinu si Bio Kyosun Rooibos mohou dopřát v jakémkoli množství i těhotné nebo kojící maminky i jejich děti. Podle některých zdrojů dokonce pomáhá zklidnit tělo i mysl a navozuje pocit klidu a relaxace.

Je přirozeně nasládlý a v bio kvalitě

Chuť čistého rooibosu je často popisována jako oříšková, karamelová, mírně nasládlá nebo dokonce medová. I díky ní se stal oblíbeným nejen v Africe, ale po celém světě. Častěji narazíte na jeho tradiční formu – čajové sáčky určené pro louhování. Velkou výhodou rooibosu je, že díky jeho přirozeně nasládlé chuti není potřeba čaj doslazovat. Chuť na sladké tak jednoduše zaženete čistě přírodním nápojem v bio kvalitě, který si dochutíte podle sebe.

Rooibos se skvěle kombinuje s různými exotickými kořením nebo ovocem, například s vanilkou, se skořicí, hřebíčkem, badyánem nebo dokonce se zázvorem. S kapkou broskvové šťávy, s citronem nebo pomerančem a kostkami ledu získáte osvěžující letní nápoj. Připravit si můžete i rooibos latte z klasického mléka nebo různých veganských nápojů.

Proč jsme se rozhodli pro mletý rooibos?

Rooibos je rostlina plná antioxidantů, najdeme v něm i stopy minerálů a vitamínů, jako například vápník, železo nebo draslík. Když ale pijeme louhovaný rooibos, dostaneme do těla jen část těchto prospěšných látek. Naproti tomu v nápoji z mletého rooibosu je nadrcená celá rostlina, takže v podstatě pijeme samotný keř nadrcený na extra jemný prášek. Díky tomu může naše tělo získat až 10x více blahodárných látek než ze samotného výluhu. A to je právě důvod, kvůli kterému jsme se rozhodli představit vám mletý Bio Kyosun Rooibos.

Ať už se chcete vyhnout kofeinu, hledáte přirozeně nasládlý nápoj nebo chcete vyzkoušet něco nového, Bio Kyosun Rooibos je v tomto směru skvělou volbou!