Články

Testy všech tříd Matcha Tea dopadly perfektně

Testy všech tříd Matcha Tea dopadly perfektně

Publikováno
02. 06. 2021
 
Opět jsme si objednali souhrnné testy všech našich tříd matcha a výsledky dopadly nadmíru dobře.

Chceme prodávat jen čistý produkt

My v Kyosunu tradičně testujeme každý nový čaj, který dovezeme do našeho skladu v Kbelích. Matcha vždy posíláme do nezávislé laboratoře, kde ho necháváme testovat na možnou přítomnost kvasinek, plísní, bakterií e. coli, ale i na možnou přítomnost těžkých kovů a pesticidů. Tyto testy provádíme nad rámec českých norem a zákonů, protože chceme mít jistotu, že našim zákazníkům prodáváme prvotřídní a zdraví nezávadný produkt.

Výsledky testů dáváme k dispozici

Ani tentokrát není našemu matcha co vytknout, protože všechny testy dopadly na jedničku! O výsledcích testů se můžete přesvědčit sami:

  1. Bio Matcha tea Chef – šarže 0224
  2. Bio Matcha Tea Harmony – šarže L-210415 + pesticidy
  3. Bio Matcha Tea Premium – šarže L-210009 + pesticidy
  4. Bio Matcha Tea Ceremony – šarže L-200601
  5. Bio Matcha Tea Delicacy – šarže L-200601

 

Proč jsou testy důležité?

Japonsko i Evropská Unie se snaží minimalizovat obsah potenciálně škodlivých látek v potravinách pomocí bio zemědělství a eko zpracování svých surovin. Některé jiné země tyto škodlivé látky vůbec neřeší. Může se proto stát, že například práškový čaj z Číny, který sám sebe označuje jako matcha, bude obsahovat mnohem vyšší množství těžkých kovů, pesticidů, nebo plísní než originální bio matcha z Japonska.

Výroba matcha není snadná a nedá se urychlit

Pěstování a zpracování matcha je navíc technologicky i časově náročné, a pěstitelé mimo Japonsko si často pomáhají různými zkratkami, které končí výrobou trpkého a šedozeleného nebo hnědozeleného práškového čaje. Ten pravý matcha se necelý měsíc před sklizní zastiňuje, suší se zdlouhavě a opatrně párou, mele se jen samotná dužina lístků a výsledný japonský matcha je trávově nebo smaragdově zelený.

Proto věnujte pozornost zemi původu a požadujte testy aktuální šarže, i když vybíráte matcha jiné značky.