Články

Jak jsme nakupovali Matcha Tea v roce 2016

Jak jsme nakupovali Matcha Tea v roce 2016

Publikováno
26. 11. 2016
 
Po roce Vás opět informujeme o veškerých dovozech našeho zeleného pokladu. Rok 2016 byl rokem velice zajímavým, hlavně co do počtu enormního nárůstu popularity tohoto zeleného pokladu. S nárůstem popularity jsou spojeny samozřejmě i stinné stránky. Jednou z nich je, že vzrostl objem dovozů falešného čaje Matcha z Číny a s tím vzrostl i počet obchodníků, kteří kopírují celý náš koncept. Bohužel jsou mezi nimi i společnosti, které tu mají dlouholetou čajovou tradici a je zcela evidentní, že prodej tohoto produktu je založený čistě jenom na profitu a vztah k produktu mají nulový. Přesto všechno jsme si i v roce 2016 udrželi pozici jedničky na trhu a je to jasný signál, že zákazníci se začínají více zajímat o to, co pijí a co jedí. To je jedině dobře, protože podezřele nízká cena u produktů nikdy nevěstí nic dobrého. To si naštěstí uvědomuje čím dál více z nás a pojďme se tedy podívat na dovozy pravého Matcha Tea z Japonska, které jsme provedli my. Poprvé jsme letos udělali největší srovnávací testy pravého čaje Matcha vs čínský mletý čaj. Výsledky jsou pozoruhodné a i nás rozdíly překvapily. Věděli jsme, že budou, ale tak markantní jsme nečekali.

OBJEDNÁVKA Č. 1 – šarže: RKY56E

Tuto šarži jsme přivezli v březnu a vůbec poprvé jsme se pustili do poměrně složitého testování, kdy jsme porovnávali hodnoty pravého Matcha z Japonska vs čínský mletý čaj.

Čaje jsme testovali na:
– pesticidy
– kvasinky a plísně
– celkový počet mikroorganismů
– těžké kovy
– ORAC skóre – antioxidační kapacita čaje
– obsah vlákniny
– obsah kofeinu

Jaké čaje jsme testovali?
– BIO Matcha Tea Harmony – šarže RKY56E
– BIO Matcha Tea Delicacy
– Matcha China

Zcela prokazatelně se potvrdilo, že pravý Matcha z Japonska je nutričně na podstatně vyšší úrovni oproti falešným náhražkám z Číny. Co nás ale překvapilo, byl enormně vyšší výskyt cizorodých látek a těžkých kovů v čaji matcha z Číny.

Testy této šarže jsme rozebrali velice podrobně v těchto dvou článcích, kde máte jednotlivá testování popsána a součástí jsou samozřejmě i originály výsledků testů.

Nejvetší srovnávací testy Matcha Tea – část první

Největší  srovnávací testy Matcha Tea – část druhá

OBJEDNÁVKA Č. 2 – šarže: RKY25F

Vzhledem k perfektním výsledkům testů předchozí šarže jsme se rozhodli tuto šarži netestovat. Tato šarže byla přivezena v květnu 2016.

OBJEDNÁVKA Č. 3 – šarže: RKY36F

V srpnu jsme dovezli další šarži pod názvem RKY36F. U této šarže jsme se rozhodli testy opět udělat. Tentokrát se nejednalo o srovnávací testy, ale testovali jsme pouze ten náš čaj.

Matcha Tea jsme testovali na:
– celkový počet mikroorganismů
– Escherichia coli
– kvasinky
– plísně
– těžké kovy (konkrétně olovo, chrom, kadmium)
– pesticidy

Výsledky testů naleznete v článku zde. Opět se prokázalo, že náš Matcha je naprosto bezvadný.

OBJEDNÁVKA Č. 4 – šarže: RKY51F

Listopad 2016 a s ním i poslední dodávka Matcha Tea v letošním roce. Čaj jsme opět otestovali a tentokrát na výskyty látek níže a originály výsledků testů jsou v odkazu pod nimi.
– celkový počet mikroorganismů
– Escherichia coli
– kvasinky
– plísně
– těžké kovy (konkrétně olovo, chrom, kadmium)
– pesticidy
– CELKOVÉ HODNOCENÍ

Co napsat na závěr? Snad jen to, že i v roce 2017 se můžete spolehnout na to, že kvalita našich produktů bude pod pečlivých drobnohledem a uděláme vše proto, abychom si i nadále udrželi Vaši důvěru.

Přeji všem pohodové a klidné svátky a již teď se můžete těšit na rok 2017. Chystáme spoustu nového.

Petr Patočka
jednatel