Články

Jak jsme nakupovali Matcha Tea v roce 2020

Jak jsme nakupovali Matcha Tea v roce 2020

Publikováno
09. 02. 2021
 
Rok 2020 byl i pro nás plný změn. Krom nákupů matcha, představování novinek a soutěží jsme v loňském roce stihli i stěhování a rozšiřování týmu. Pojďte se s námi podívat na shrnutí těch nejdůležitějších událostí pro Matcha Tea v roce 2020.

Roste spotřeba čaje matcha

Rok 2020 byl pro Matcha Tea rekordní zejména v objemu prodaného čaje. Abychom nasytili poptávku v loňském roce, museli jsme u japonských dodavatelů provést přesně:

25 nákupů

Protože se hojně zvedla spotřeba Premia, dováželi jsme tohoto prémiového matcha celkem:

15 zásilek

Harmony nám přišlo rovných:

8 zásilek

Posledním oblíbeným matcha se stala novinka Chef, které jsme dovezli 3 zásilky. Vzrostla i obliba rooibosu; jemně mletý africký čaj jsme objednávali 2krát. Jsme moc rádi, že matcha i rooibos se těší stále vzrůstající oblibě mezi našimi věrnými, ale i úplně novými zákazníky. Děkujeme 🙂

Vše otestováno na jedničku

Testy na pesticidy, plísně, těžké kovy a bakterie e. coli u nás byly i v loňském roce opět velmi důležité a všechny dopadly skvěle. Na výsledky každé šarže dovezené v roce 2020 se můžete podívat na našem blogu.

Novinky roku 2020

Kromě už zmíněného Bio Matcha Tea Chef, matcha výrazné chuti, který se hodí hlavně pro přípravu potravin, smoothie nebo chuťově výrazných nápojů, jsme na trh uvedli Bio Matcha Tea latte a Bio Kyosun rooibos latte. Tyto instantní směsi čaje, sušeného mléka a cukru stačí zalít vodou, prošejkovat a vypít. Snadné, rychlé, praktické. Při objednávání tubusů jsme se trošku sekli, ale jsme rádi, že naši fanoušci vzali tento omyl s humorem a pochopením. Už pracujeme na tubusech v ideální velikosti a moc si užíváme pozitivní zpětnou vazbu na obě latte.

Třetí novinkou roku 2020 se stal Bio Matcha Tea shake mango. Tuto příchuť si vybrali sami naši fanoušci v hlasování na sociálních sítích a je vidět, že příchuť mango byla trefa do černého.

Stěhování do Kbel

Protože se Matcha Tea daří, museli jsme v roce 2020 najít větší prostory, kde bychom zvládli skladovat stále rostoucí objem čajů, výrobků a doplňků pro přípravu i prezentaci matcha. Ideální místo jsme našli ve veliké hale v pražských Kbelích, kam jsme se přestěhovali v červnu.

Současně jsme zvětšili náš Matcha Tea(m) o dvě nové posily a snad i zvažujeme zavedení kolečkových bruslí pro rychlejší pohyb po nových prostorách 😀

Vysoká kvalita a potkávání s fanoušky

Ačkoli minulý rok stánkovému prodeji moc nepřál, i tak jsme našli pár týdnů na uspořádání ochutnávek a přes léto jsme se zúčastnili tolika akcí, kolik jen šlo, abychom se potkali s našimi fanoušky tváří v tvář. Na podzim jsme pak uspořádali úspěšnou soutěž o tři iPhony a výherce nám pomohla vylosovat naše velká fanynka Barbora Mottlová.

 

Vysoká kvalita a potkávání s fanoušky

Držme si palce, ať je rok 2021 víc nakloněn osobnímu kontaktu, děkujeme za přízeň a snad se brzy potkáme na ochutnávce nebo jiné akci, kde vám budeme moci připravit čerstvě vyšejkovaný matcha.

Klidné dny vám přeji.

Petr Patočka
jednatel