Články

Jaké mléko zvolit pro Matcha Latte

Jaké mléko zvolit pro Matcha Latte

Publikováno
19. 02. 2020
 
Matcha Latte je hitem v kavárnách, ale velké oblibě se těší i u vás, našich věrných zákazníků. Kdo by odolal úžasné a sametové chuti matcha s mlékem a pár kapkami medu? Víte, které (ne)mléko a která řada Matcha Tea se pro přípravu latte hodí nejlépe?

Kterou řadu Matcha Tea zvolit?

Pokud přemýšlíte, kterou řadu si vybrat pro své Matcha Latte, je vhodné rozhlížet se v řadě All Day. Ideální jsou Mini nebo Harmony, protože se vyznačují výraznější chutí, kterou mléko nepřebije (koupíte zde).

Stačí i jen kapka mléka

Pokud je pro vás v tradičním receptu na Matcha Latte příliš mléka, můžete si do porce vyšejkovaného Harmony nebo Mini nalít jen kapku – stejně, jako kdybyste si dávali smetanu nebo mléko do kávy.

Drink tak získá jemný podtón, ale chuť matcha zůstane silná a výrazná.

Prémiové druhy Matcha Tea vychutnejte samotné

Pro přípravu Matcha Latte se rozhodně nehodí řada Specials. Premium nebo dokonce Delicacy je přímo hřích míchat s čímkoli jiným než s vodou. Premium má jemnou chuť, kterou by mléko mohlo snadno přebít, a přidávat do naší nejvyšší třídy Delicacy cokoli jiného kromě vody je pro tento luxusní čaj krajně nevhodné (a navíc by to byl velký prohřešek proti japonskému bontonu).

Který druh mléka je nejlepší?

Kravské mléko

Otázka správného typu mléka je trošku složitější. Pokud pijete matcha kvůli jeho přínosům, ale vychutnáváte si ho s tradičním kravským nebo jiným živočišným mlékem, máme pro vás špatnou zprávu. Podle některých studií může živočišné mléko zabraňovat vstřebávání přínosných látek z matcha do našeho těla. Na vině je kasein, hlavní protein v živočišném mléce, který se váže na antioxidanty a ztěžuje jejich vstřebávání do našeho organismu.

Zkuste veganskou verzi

Jestli je vaším cílem dostat do těla co nejevíce benefitů, vyzkoušejte místo kravského nebo kozího mléka některou veganskou alternativu. Matcha vám určitě bude chutnat i s kokosovým, mandlovým nebo kešu mlékem. Sáhnout můžete i po ovesném nebo sójovém mléce, ačkoli sójové mléko je pro tělo těžší strávit a vstřebávání matcha tak probíhá pomaleji.

Inspirujte se našimi recepty

Na našich stránkách v sekci Recepty najdete množství receptů na Matcha Latte, ale i jiné matcha nápoje jak s živočišným, tak s rostlinným mlékem. Stejně dobře můžete mléko v receptu nahradit jeho opačnou variantou.

Pro inspiraci jsme vytipovali některé z nich: 😉

Recepty s živočišným mlékem:

Matcha Latte

Matcha Cappuccino

Matcha Smoothie

Matcha Cold Frappe

Recepty s rostlinným mlékem:

Matcha Mandlový Shake

Matcha Smoothie s Okurkou a Jogurtem

Matcha Detox Drink

Matcha Green Smoothie