Články

Kdy pít matcha a kdy rooibos?

Kdy pít matcha a kdy rooibos?

Publikováno
30. 08. 2023
 
Určitě už jste zaregistrovali naši novinku, jemně mletý Bio Kyosun Rooibos. Rooibosu se říká „červený čaj“, ale nejde o čaj v pravém slova smyslu. Právě naopak, rooibos je úplným protikladem čaje matcha. Společnou mají formu, ale účinky matcha a rooibosu nemohou být rozdílnější. V následujícím článku přinášíme menší přehled účinků matcha i rooibosu, a několik příležitostí, kdy si oba nápoje nejlépe vychutnáte.

Skvělí partneři, kteří se navzájem doplňují

Společné pro oba nápoje je velké množství antioxidantů, mletá forma, snadná příprava a malé množství vitamínů a minerálů. Oba nápoje si snadno připravíte podle své vlastní chuti v obrovském množství různých variací. Co ale dělá z matcha a rooibosu naprosto odlišné čaje jsou jejich účinky na naše tělo. Matcha nás nabíjí energií až na 6 hodin, pomáhá nám překonávat překážky a po ránu nás „nakopne“. Rooibos je jeho pravým opakem – je super nápojem pro zahnání žízně, navozuje klid, pocity relaxace a pomáhá zahnat chuť na sladké.

Kdy si nejlépe vychutnám Bio Matcha Tea? A kdy si užít chvilku s Bio Kyosun Rooibosem?

RÁNO - matcha RÁNO - rooibos
Samotný matcha sice není vhodné pít ráno na prázdný žaludek, protože tak může způsobit nevolnost, ale po snídani nebo dopoledne je úžasným pomocníkem při startu pracovního dne. Rooibos si můžete vychutnat hned jako první věc ráno. Neobsahuje žádný kofein a je tak šetrný k tělu a zažívání. Díky jeho jemně nasládlé chuti si ho můžete vychutnat v jeho přírodní formě bez jakéhokoli doslazování. Navíc do těla hned ráno dostanete porci antioxidantů.
DOPOLEDNE - matcha DOPOLEDNE - rooibos
Rozproudí mozkové závity, dodá energii na první pracovní schůzky a posílí soustředění při řešení náročných úkolů. Rooibos je lehkým společníkem mezi porcemi matcha. Pomáhá dodržovat pitný režim, nezatěžuje organismus a díky širokým možnostem příchutí si ho můžete namíchat pokaždé jinak. V létě s ovocem a ledem osvěží, v zimě horký se špetkou koření zahřeje.
ODPOLEDNE - matcha ODPOLEDNE - rooibos
Plánujete si jít po práci zacvičit? Máte odpoledne ještě nějaké obíhání nebo náročný večerní program? Matcha vám kryje záda. Po odpoledním šálku Matcha Tea hravě zvládnete odpolední schůzky, hodinu jógy nebo cvičení v posilovně, i jazykový kurz po práci. Čerstvě ušejkovaný rooibos se hodí i jako neslazený a nesycený nápoj k obědu, nebo jako osvěžení odpoledne. Pokud patříte mezi ty, kteří se chtějí vyhnout přidanému cukru, ale v odpoledních hodinách je pronásleduje chuť na sladké, rooibos je pro vás to pravé. Jeho čistě přírodní nasládlá chuť je často popisovaná jako oříšková, karamelová nebo medová, a podle některých zdrojů dokonce pomáhá vyvolat pocit nasycení. O důvod víc, proč přidat porci rooibosu jako součást odpolední svačinky.
VEČER - matcha VEČER - rooibos
Máte před sebou náročnou prezentaci nebo zkoušku a nemůžete si dovolit ztratit ani minutu času? Potřebujete dřít dlouho do noci a udržet při tom únavu na uzdě? To pro Matcha Tea není žádný problém. Pomůže zaplašit únavu, uleví od psychického i fyzického stresu a vyvolá pocity klidného soustředění. S Matcha Tea vás žádná překážka nezastaví! Pokud si večer chcete vychutnat lahodný horký nápoj, ale nechcete být celou noc vzhůru, přichází ta pravá chvíle na rooibos. Díky nulovému obsahu kofeinu se nemusíte bát, že byste neusnuli. Navíc je rooibos lehkým nápojem, který pomáhá navodit pocit uklidnění a relaxace. Se šálkem Bio Kyosun Rooibosu v ruce tak snadno odplujete od všedních starostí na hebkém obláčku relaxace.