Články

Matcha jako pomocník při učení

Matcha jako pomocník při učení

Publikováno
04. 05. 2022
 
Přelom jara a léta je náročný – vysokoškolské studenty čekají zkoušky, maturanty zas zkouška z dospělosti a přijímačky na vysokou školu. Při takovém zápřahu ale často chybí potřebná energie a soustředění. I s tím ale může pomoct jemně mletý japonský zelený čaj matcha. Je plný antioxidantů, dodá energii, navodí intenzivní soustředění a zlepší náladu. A to až po dobu šesti hodin!

Matcha Tea jako pomocník při učení

Tradiční japonský matcha byl velmi oblíbený u buddhistických mnichů a samurajů. Mniši si ho oblíbili kvůli pocitu intenzivního soustředění, samurajové milovali matcha pro jeho schopnost zklidnit mysl, což se hodilo jak při důležitém rozhodování, tak v boji. Jednu dobu byl matcha oblíbený i u japonských císařů.

Studentka pije čaj Matcha Tea při večerním učení na zkoušky

Dnes si účinky matcha chválí hlavně studenti. Stejně jako kdysi, matcha stále pomáhá při koncentraci a navozuje pocit klidné mysli. Už jeden šálek matcha navozuje lepší soustředění, zklidňuje tělo a bystří mysl. Navíc matcha pomáhá zlepšit náladu a odbourává fyzický i psychický stres.

Učení jde s matcha jednoduše a s lepší náladou.

Lepší než energeťák

Rozdíly mezi energeťákem a bio čajem Matcha Tea

Jedním z nejoblíbenějších účinků matcha je vyrovnaná a dlouhodobá dávka energie. Narozdíl od kávy nebo energetických nápojů, které provází vedlejší účinky jako pocení, nervozita, bušení srdce nebo třes rukou, matcha je bez vedlejších účinků. Kofein v kávě nebo energeťácích navíc působí nejsilněji zhruba půl hodiny po vypití, ale stejně rychle jeho efekt vyprchává.

Matcha dodává energii postupně, po dobu 3-6 hodin, takže zaručuje až 6 hodin intenzivního soustředění a energie, která se při učení ohromně hodí.

Energetické nápoje jsou navíc plné cukru a jiných přídavných látek. U čerstvě vyšejkovaného matcha ale máte jistotu bio kvality, a dochutit si ho můžete jen tím, čím sami chcete😊 Ideální pomocník při učení, to je čaj Matcha Tea!

Kvalita především

Hledáte-li kvalitní originální matcha čaj, který zaručuje jak vynikající chuťový prožitek, tak mimořádné a prověřené účinky pro tělo, patrně se nespokojíte s prodávanými, méně kvalitními náhražkami a padělky odkudkoliv. 

Všechen náš matcha je vždy v bio kvalitě. Každou novou šarži Matcha Tea čajů vozíme z Japonska a testujeme v nezávislém českém pracovišti na možnou přítomnost kvasinek, plísní, těžkých kovů nebo pesticidů. Tyto testy zveřejňujeme přímo na našem webu, takže u nás mají zákazníci jistotu zdravotní nezávadnosti a vysoké kvality, kterou si mohou ověřit na vlastní oči. Protože při pití matcha nepijeme výluh, ale samotný list čajovníku nadrcený na extra jemný prášek, může naše tělo, a hlavně mozek (!) přijmout maximum prospěšných látek, které matcha nabízí.

I díky tomu byl produkt Bio Matcha Tea Harmony už pošesté vyhlášen Produktem roku  na portále Heuréka.cz v kategorii čaj!

Jak si matcha připravím?

Rychlá příprava v šejkru Matcha TeaÚplně stačí jakákoli uzavíratelná láhev nebo šejkr, sáček Matcha Tea a voda. Studený matcha se dá vyšejkovat se studenou vodou a třeba šťávou z citronu, nebo s kvalitním sirupem, či se 100 % džusem. Horký se šejkuje ve vodě o maximální teplotě 70 °C a dochutit se dá třeba medem nebo zázvorem. Stejně dobře můžeme matcha přimíchat třeba do jogurtu, ovesné nebo jiné kaše, nebo si jím klidně posypat müsli. Tvořivosti se meze nekladou.

!POZOR! Důležité je nepít matcha na prázdný žaludek.

Na lačno může vyvolat nevolnost, takže radíme nejdřív něco sníst a teprve pak popíjet matcha.

Imperial ve skleněné láhvi
Letní chuť jahodového shaku
Zelená variace na dalgonu
Matcha smoothie
Bio Matcha Tea latte
Matcha Tea Chef
Guacamole s chutí matcha
Matcha Tea keto latte

Který matcha vybrat?

Naše základní řada Harmony je chuťově nejvýraznější a skvěle se hodí k míchání se sirupy, ovocem nebo 100% džusem. Premium už je chuťově jemnější, a proto je lepší ho popíjet čistý. Premium má ale víc antioxidantů, navozuje ještě intenzivnější soustředění, má ještě zelenější barvu a dodává ještě větší dávku energie než Harmony. Imperial je někde napůl cesty mezi Harmony a Premium – dá se pít samotný, ale skvěle snese i dochucování a má krásně bohatou pěnu.

Bio Matcha Tea HarmonyBio Matcha Tea PremiumBio Matcha Tea Imperial

Bio Matcha Tea latte je směs sušeného mléka, třtinového cukru a matcha. Skvěle se hodí pro úplné začátečníky v pití matcha.

Bio Matcha Tea latte

Jako skvělá svačinka nebo rychlá snídaně poslouží Bio Matcha Tea shake s meruňkou, banánem, mangem nebo jahodou. Shaky totiž skvěle zasytí, jsou hned připravené a úžasně chutnají!

Bio Matcha Tea shake jahoda Bio Matcha Tea shake meruňka Bio Matcha Tea shake mango Bio Matcha Tea shake banán

 

 

Přemýšlíte-li, jak poznat originální a  skutečně kvalitní matcha a nekoupit náhražku či padělek,přečtěte si náš článek k tomuto tématu.