Články

Náš BIO Matcha Tea (5. díl-složení čaje)

Náš BIO Matcha Tea (5. díl-složení čaje)

Publikováno
08. 07. 2014
 
Vážení příznivci Matcha Tea, vítám Vás u dalšího povídání o našem čaji. Tentokrát se zaměříme na složení našeho Matcha Tea. Složením se tento druh čaje dostává skutečně na samý vrchol mezi potravinami. Poměrně podrobně jsem se čaji Matcha nedávno věnoval v TOMTO článku. Matcha Tea je bohatý na vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxidanty a další. Zejména antioxidanty v čaji Matcha mají pozoruhodné hodnoty.

Antioxidanty v potravinách se měří v jednotkách ORAC (oxygen radical absorbance capacity) a jedná se o celkovou antioxidační
kapacitu potravin. Pomocí této metody se měřila široká škála potravin. To se následně zpracovalo do tabulek a zveřejnilo prostřednictvím amerického ministerstva zemědělství. V roce 2012 je ale opět stáhlo, protože výsledky zkoušek prý neměly jednotný fyziologický důkaz. Přesto se tyto hodnoty dodnes uvádějí, ale většinou už je to dílo výrobců a marketerů, kteří se začali předhánět v uváděných číslech ve svých propagačních materiálech. Např. letos v únoru jsem byl na výstavě BIOFACH a byli tam hned tři prodejci, kteří měli v naprosto stejném množství výrobku nejvíce antioxidantů na světě. Je to velice úsměvné.

To, že je zelený čaj na naprosté špičce mezi antioxidanty, je věc známá. Vzhledem k tomu, že se čaj Matcha nelouhuje, ale konzumuje, jsou tyto výsledky ještě o to zajímavější. Údajně až 137 x je vyšší podíl antioxidantů v čaji Matcha oproti standardnímu zelenému čaji.

Právě složení čaje Matcha bylo tím hlavním důvodem, proč jsem se do tohoto obchodu pustil. Přečetl jsem o čaji několik desítek článků a přeložil několik studií, které se tomuto čaji věnují. Jakmile jsem si byl naprosto jistý, že se jedná o čistý produkt, začalo se pracovat na realizaci. Nedávno se mě někdo ptal, proč jsem vlastně do čaje Matcha šel. No, mám-li být upřímný, tak chuť to určitě nebyla :-). Když jsem ho ochutnal úplně poprvé, tak bylo veškeré nadšení pryč a já si řekl, že toto v životě nebudu schopen prodat. V hlavě to mám totiž nastavené tak, že pokud pochybuji o tom, co prodávám, tak mi to nejde při nabízení z pusy a prodat to schopen prostě nejsem. Začal jsem pátrat na internetu po různých receptech a tou pravou explozí chutě jít do tohoto byznysu byl namixovaný Matcha ice Tea s bezinkovým sirupem. Od té chvíle jsem se nedíval doleva ani doprava a 15-18 hodin denně jsem celý projekt připravoval. Pro mnohé to může vypadat jednoduše. Ale dát dohromady podklady/nabídky/grafiky pro restaurace, obchody, wellness, www stránky, marketingové podklady včetně textů dá opravdu hodně zabrat. Poté se začaly tvořit první modely prezentací a já si poprvé začal říkat, že by se čaj mohl lidem líbit. No a zbytek už znáte. Někdy se třeba rozpovídám více, ale teď se vraťme ke složení čaje.

Níže naleznete složení všech druhů Matcha Tea, které máme v nabídce. Podotýkám, že se jedná o nejnovější rozbory. Při porovnání výsledků uvidíte, že se liší zejména v množství kofeinu a množství aminokyselin. Čím kvalitnější, tím jejich hodnota roste. Na druhou stranu Matcha Tea gastro má také velice zajímavé hodnoty. Přesto, že je to čaj, který nabízíme kvalitou jako základní, tak se určitě může rovnat i čajům, které se běžně prodávají za vyšší cenu.

 

MATCHA TEA GASTRO – SLOŽENÍ ZDE

MATCHA TEA CEREMONY – SLOŽENÍ ZDE

MATCHA TEA DELICACY – SLOŽENÍ ZDE

Zítra se budeme věnovat složení Matcha Tea šejkrů a složení láhve.