Články

Odstartujte nový školní rok s Matcha Tea

Odstartujte nový školní rok s Matcha Tea

Publikováno
19. 08. 2020
 
Začátek školního roku je vždy náročný. Seznamování s novými žáky, snaha zapamatovat si co nejrychleji jejich jména, rozesadit upovídané dvojice dřív, než si zvyknou na zasedací pořádek, k tomu agenda celého roku. Právě proto je tu jemně mletý japonský zelený čaj matcha. Dodá energii, podpoří klidnou mysl a zlepší náladu – to vše až po dobu šesti hodin.

Soustředění a klidná mysl

Tradiční japonský matcha byl velmi oblíbený buddhistickými mnichy a samuraji, a to díky své schopnosti navodit intenzivní a hluboké soustředění, ale současně pocit klidné mysli. Mnichům tak matcha sloužil jako pomůcka k hluboké soustředěné meditaci, zatímco samurajové si chválili pocit klidné a bystré mysli, dokonce i v boji.

Proto je matcha ideálním nápojem pro pracovníky v psychicky i fyzicky náročných povoláních. Pomáhá udržet klid a soustředění i ve vypjatých nebo stresových situacích. A to se zrovna učitelům náramně hodí. I když budou žáci zkoušet vaši trpělivost, matcha vám pomůže udržet ledový klid.

Dobrá nálada

 

Skvělou vlastností čaje matcha je i to, že pomáhá zlepšovat náladu, odbourávat fyzický, ale i psychický stres. Den už vám tak nezkazí ta problémová skupinka ve vaší nejméně oblíbené třídě, suplování, ani náročná schůzka s rodiči. Klidná a vyrovnaná mysl byla důvodem toho, že si matcha vychutnávali i japonští císaři.

Až 6 hodin energie

Jedním z nejoblíbenějších účinků matcha (hned za jeho schopností pomáhat kontrolovat tělesnou hmotnost a zrychlovat spalování až o 40 %) je vyrovnaná a dlouhodobá dávka energie. Narozdíl od kávy, jejíž působení je na vrcholu už zhruba půl hodiny po vypití, ale stejně rychle její účinky také klesají, matcha se uvolňuje do těla postupně. Zaručuje tak 3-6 hodin stabilní energie bez vedlejších účinků, jako je třes rukou, pocení nebo nervozita, typické pro kofein v kávě nebo energetických nápojích. Podle některých studií má navíc matcha blahodárný vliv na dentální zdraví a eliminuje zápach z úst.

Jak si matcha připravím?

Velmi jednoduše – stačí vám šejkr, případně jakákoli uzavíratelná láhev, sáček Matcha Tea a voda. Studený matcha si vyšejkujete ze studené vody a třeba šťávy z citronu nebo kvalitního sirupu, horký stačí zalít vodou maximálně o teplotě 70 °C a dochutit třeba medem nebo zázvorem.

Tím, že při konzumaci matcha se nepije výluh, ale samotný list čajovníku nadrcený na jemný prášek, může naše tělo přijmout maximum prospěšných látek, které matcha nabízí.
Začátečníkům nebo velmi časově vytíženým lidem doporučujeme i Bio Matcha Tea latte, směs 3 v 1 pro přípravu slazeného matcha s mlékem. Lžíci latte stačí opět jen vysypat do šejkru, dolít vodou, prošejkovat a lahodný nápoj je připravený k pití!

Kvalita především

Všechen náš matcha je vždy v bio kvalitě. Každou novou šarži vozíme z Japonska a testujeme na nezávislém českém pracovišti na možnou přítomnost kvasinek, plísní, těžkých kovů nebo pesticidů. Tyto testy zveřejňujeme přímo na našem webu, takže o zdravotní nezávadnosti a vysoké kvalitě našich produktů se můžete přesvědčit sami.

Který matcha vybrat?

Naše základní řada Harmony je chuťově nejvýraznější a skvěle se hodí k míchání s čerstvým ovocem, s kvalitními sirupy nebo se 100% džusem.
Premium už je chuťově jemnější, a proto ho doporučujeme pít čistý. Premium má víc antioxidantů, navozuje ještě intenzivnější soustředění, má ještě zelenější barvu a dodává ještě větší dávku energie než Harmony.
Bio Matcha Tea latte je směs sušeného mléka, třtinového cukru a matcha. Skvěle se hodí pro úplné matcha začátečníky.
Bio Matcha Tea shake s meruňkou, banánem nebo mangem jsou skvělé jako snídaně nebo rychlá svačina mezi hodinami. Shaky totiž obsahují syrovátku, takže skvěle zasytí, úžasně chutnají a jsou připravené v řádu sekund.

A co když se nechci vzdát kávy?

Nebojte, pokud se rozhodnete pít matcha, kávy se vzdávat nemusíte. Stačí jen, když nebudete pít oba nápoje najednou, ale necháte mezi nimi alespoň čtyřhodinové rozestupy.
Důležité je nepít matcha na prázdný žaludek. Na lačno může vyvolat nevolnost, takže radíme matcha čaj popíjet až po snídani, případně na lačno vyzkoušet Bio Matcha Tea latte nebo třeba některý z našich Bio Matcha Tea shake s meruňkou, banánem nebo mangem.