Články

Bio Matcha Tea a těhotenství

Bio Matcha Tea a těhotenství

Publikováno
06. 09. 2016
 
Jak je to s pitím matcha v těhotenství? Budoucí maminky se nás často ptají, jestli si mohou svůj šálek matcha dopřát i během těch krásných 9 měsíců a v době kojení.

Jak je to vlastně s pitím Matcha Tea v těhotenství?

Budoucí maminka musí svůj běžný jídelníček mírně upravit a obětovat i spoustu potravin, na které byla běžně zvyklá. Matcha na jednu stranu obsahuje spoustu blahodárných látek, ale i kofein, proto s konzumací opatrně! V našem článku najdete obecné informace – nejste-li si jistá, vždy konzultujte pití matcha se svým ošetřujícím lékařem. Jedině on zná Váš zdravotní stav a poradí Vám nejlépe.

Maximálně 200 mg kofeinu za den

Denní příjem kofeinu při těhotenství a při kojení by neměl přesáhnout 200 mg. 1 gram našeho Bio Matcha Tea Harmony obsahuje cca 25 mg, to znamená, že konzumací dvou sáčků našeho Matcha Tea (tzn. 4 g čaje matcha) se dostanete na denní příjem cca 100 mg a to je hodnota, která je považovaná za bezpečnou. Raději ale doporučujeme nepřekročit 2 gramy denně (1 porci Matcha Tea), 4 g ve výjimečných příležitostech, zejména proto, že kofein lze přijmout i díky jiným potravinám, například čokoládou. Při denní dávce 2 g matcha je tedy pravděpodobné, že doporučenou úroveň 200 mg nepřesáhnete.

Pokud nechcete pít nápoje s kofeinem, máme pro Vás skvělý tip, jak si dopřát čaj plný antioxidantů, aminokyselin, minerálů a vitamínů, přitom zcela bez kofeinu: mletý Bio Kyosun Rooibos! Chuť s jemným karamelovým podtónem, příjemně zemitá, harmonická, uklidňující. Více zde.

 

Matcha a káva

Je pochopitelné, že i nastávající maminky mají někdy potřebu doplnit energii. V čem je konzumace Matcha Tea šetrnější oproti kávě? Základním rozdílem mezi matcha a kávou jsou živiny, které se přirozeně v obou nápojích nacházejí. Káva je silný stimulant. Matcha Tea obsahuje theofylin a theaniny, stejně jako spoustu minerálů, vitamínů, aminokyselin a antioxidantů. Podstatný rozdíl je v uvolňování energie. U kávy k němu dochází v podstatě okamžitě, ale u čaje matcha je uvolňování energie postupné vzhledem k dalším látkám, které obsahuje. Z tohoto důvodu je konzumace Matcha Tea pro tělo šetrnější.

A je nutné si dávat pozor na původ čaje matcha?

Jednoznačně ano! Vybírejte si dodavatele pouze ověřené a ty, kteří mají veškeré certifikace kvality a původu. Za poslední dobu jsme testovali několik dovezených čajů, které byly nazvány čajem matcha, avšak jejich původ nebylo Japonsko, ale Čína. U těchto čajů jsme díky testům zjistili, že obsahovaly enormně větší množství těžkých kovů, kvasinek, plísní a mikroorganismů (výsledky v článcích na tomto webu). Proto buďte při výběru čaje matcha velice obezřetná. Ušetřit se dá mnohde, ale na kvalitě by se určitě šetřit nemělo.

Doporučujeme dát si první nápoj po prvním jídle a ten druhý maximálně do 16. hodiny. Večerní pití Matcha Tea může způsobovat problémy s usínáním.

 

Tipy, jak připravit matcha rychle a jednoduše

 

MATCHA ICE TEA

Připravte si:

2 g Bio Matcha Tea Harmony
3 dl vody
pár kapek limetky (není třeba, ale je vhodné pro zvýšení podílu antioxidantů)

Postup:
Ingredience vložíme do šejkru a pořádně protřepeme.

Náš tip:
V případě, že nemáte šejkr, tak stačí obyčejná 0,5 l láhev s víčkem. Nejdříve nasypte čaj matcha, poté nalijte vodu zhruba do 3/4 láhve a po zavření pořádně protřepejte.

 

MATCHA HOT

Připravte si:

2 g Bio Matcha Tea Harmony
voda max. 70 °C
šejkr/skleněná láhev

Postup:
V naší nabídce máme Matcha Tea šejkr. S ním je příprava za tepla nejjednodušší. Do šejkru nasypte porci Matcha Tea, přilijte 1 dl studené vody a 2 dl horké vody. Poté pořádně protřepejte. Před otevřením je důležité nejdříve odpustit páru horním víčkem.

Náš tip: 
Pokouší se o Vás nachlazení? Zkuste přidat do šejkru ještě trochu nastrouhaného zázvoru. S ním chutná Matcha Tea skvěle!

 

Více receptů ZDE