Články

BIO Matcha Tea a těhotenství

BIO Matcha Tea a těhotenství

Publikováno
06. 09. 2016
 
Tento článek Vám vysvětlí, jak je to s pitím čaje Matcha v těhotenství.

Jedna z nečastějších otázek za poslední dobu. Mohu pít Matcha Tea, když jsem těhotná? V tomto článku se Vám pokusíme na tuto otázku srozumitelně odpovědět.

Pokud jste těhotná, tak je potřeba svůj běžný jídelníček mírně upravit a obětovat mu i spoustu potravin, na které jste byla běžně zvyklá. Určitě byste se měla vyvarovat alkoholu, kouření a drogám. To jsou ale faktory všeobecně známé.

Ale jak je to vlastně s pitím Matcha Tea v těhotenství?
Denní příjem kofeinu při těhotenství a při kojení by neměl přesáhnout 200 mg. 1 gram našeho BIO Matcha Tea Harmony obsahuje cca 25 mg, to znamená, že konzumací dvou sáčků našeho Matcha Tea se dostanete na denní příjem cca 100 mg a to je hodnota, která je považovaná za naprosto bezpečnou. Větší množství Vám již nedoporučujeme, protože kofein lze přijmout i díky jiným potravinám, například čokoládou.

Je zcela pochopitelné, že i nastávající maminky svůj zdroj energie potřebují. V čem je tedy konzumace Matcha Tea šetrnější oproti kávě?
Základním rozdílem mezi Matcha a kávou jsou živiny, které se přirozeně v obou nápojích nacházejí. Káva obsahuje silný stimulant. Matcha Tea obsahuje theofylin a theaniny, stejně jako spoustu minerálů, vitamínů, aminokyselin a antioxidantů. Podstatný rozdíl je v uvolňování energie. U kávy k němu dochází v podstatě okamžitě, ale u čaje Matcha je uvolňování energie vzhledem k dalším látkám, které obsahuje, postupné. Z tohoto důvodu nemá pití čaje Matcha vliv na krevní tlak a jeho konzumace je pro tělo podstatně šetrnější.

A je nutné si dávat pozor na původ čaje Matcha?
Jednoznačně ano! Vybírejte si dodavatele pouze ověřené a ty, kteří mají veškeré certifikace kvality a původu. U nás toto bez pochyby máte. Za poslední dobu jsme testovali několik dovezených čajů, které byly nazvány čajem Matcha, avšak jejich původ nebylo Japonsko, ale Čína. U těchto čajů jsme díky testům zjistili, že obsahovali enormně větší množství těžkých kovů, kvasinek, plísní a mikroorganismů (výsledky v článcích na tomto webu). Proto buďte při výběru čaje Matcha velice obezřetná. Ušetřit se dá mnohde, ale na svém zdraví a zdraví Vašeho dítěte, by se určitě šetřit nemělo.

Pokud se tedy rozhodnete pro pití Matcha Tea v těhotenství, tak Vám doporučujeme dát si první nápoj po prvním jídle a ten druhý maximálně do 16. hodiny. Večerní pití Matcha Tea může způsobovat problémy s usínáním.

Snad Vám tento krátký článek pomohl a na závěr přikládáme dva základní tipy na přípravu Matcha Tea.

 

Matcha Ice Tea

Připravte si:

2 g čaje Matcha
3 dl vody
pár kapek limetky (není třeba, ale je vhodné pro zvýšení podílu antioxidantů)

Postup:
Ingredience vložíme do šejkru a pořádně protřepeme.

Náš tip:
V případě, že nemáte šejkr, tak stačí obyčejná 0,5 l láhev s víčkem. Nejdříve nasypte čaj Matcha, poté nalijte vodu zhruba do 3/4 láhve a po zavření pořádně protřepejte. Ideální varianta na cesty.

Matcha Tea Hot

Připravte si:

2 g Matcha Tea
voda 65°C
šejkr/skleněná láhev

Postup:
V naší nabídce máme Matcha Tea šejkr. S ním je příprava za tepla nejjednodušší. Do šejkru nasypte porci Matcha Tea, přilijte 1 dl studené vody a 2 dl horké vody. Poté pořádně protřepejte. Před otevřením je důležité nejdříve odpustit páru horním víčkem. Pro zjemnění chuti přidejte pár kapek limetky nebo lžičku medu.

Náš tip: 
Pokouší se o Vás chřipka? Zkuste přidat do šejkru ještě trochu nastrouhaného zázvoru. S ním chutná Matcha Tea skvěle.