Články

Dej svému zdraví zelenou

Dej svému zdraví zelenou

Publikováno
30. 03. 2020
 
Smaragdová barva, sametově jemný prášek, univerzální použití a obrovské množství benefitů. Všechno to je unikátní japonský matcha, zelený čaj s 800 let starou tradicí. Podívejte se s námi na ty největší přednosti matcha a na hlavní zásady značky Matcha Tea.

Dej svému zdraví zelenou

Matcha Tea má široké množství benefitů. Díky vysokému množství chlorofylu je považovaný za velice silný antioxidant, obsahuje až 30 % vlákniny a najdeme v něm vitamíny A a C.

 

Nejen silný antioxidant

Matcha napomáhá udržet normální hladinu glukózy v krvi a podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému (krevní tlak). Pomáhá udržet normální činnost srdce, podporuje pružnost cév, a dokonce pomáhá udržet normální hladinu cholesterolu v krvi. Podle některých studií podporuje i orální zdraví.

O 40 % může zrychlit spalování

Zelenou můžete dát i své vytoužené váze, protože matcha zrychluje spalování až o 40 % a pomáhá tak kontrolovat tělesnou hmotnost. Stačí si ušejkovat dva šálky matcha denně a díky energii a metabolismu lipidů půjde cvičení snadno a efektivněji.

Dej zdraví zelenou, dej si Matcha Tea!

 

Koupit čaj matcha

Matcha Tea na účinky bohatý

Teofylin

V Matcha Tea najdeme i unikátní látky, které blahodárně působí na naše tělo a psychickou pohodu. Matcha neobsahuje klasickou formu kofeinu, ale jeho čajovou obdobu, teofylin. Teofylin se do těla uvolňuje postupně po dobu 3-6 hodin, takže nehrozí žádný z vedlejších účinků kávy a jiných kofeinových nápojů, jako je velmi rychlý nástup (kofein je na vrcholu svého působení už půl hodiny po požití) a stejně rychlý ústup energie, nervozita, bušení srdce nebo roztěkanost. Právě naopak, matcha povzbuzuje mysl na delší dobu bez výkyvů nálady a energie.

L-theanin

Další skvělou vlastností matcha vládne L-theanin, aminokyselina, která už zhruba po 30 minutách navozuje pocit uvolnění, ale zároveň vyvolává stav duševní bdělosti a soustředěnosti, kterou neprovází ospalost. L-theanin pomáhá odbourávat stres, zlepšuje náladu a navozuje soustředění. Právě pro tyto účinky je matcha vyhledáván studenty.
Kombinace teofylinu a L-theaninu dělá z matcha úžasného společníka pro dlouhé cesty za volantem, náročné studijní večery nebo obtížná povolání.

Bohaté účinky Matcha Tea tak ocení zejména lékaři, učitelé, policisté nebo pomocné profese.

Bio Matcha Tea, tajná zbraň samurajů

Popíjení matcha má v Japonsku tradici delší více než 800 let. Původně se matcha pil při čajovém obřadu, což byla společenská událost dlouhá i několik hodin, a byla určená jen těm nejvýše postaveným členům společnosti: buddhistickým mnichům a samurajům.

 

Pomocí matcha se mniši a samurajové snažili dosáhnout osvícení právě proto, že čaj matcha navozuje intenzivní stav soustředění a současně silného pocitu klidu. Čaj byl spojován s urozeností a dvorskou etiketou. Jeho vychutnávání při obřadu se pojilo s hlubokou vzájemnou úctou. Dodnes je matcha používán jako nápoj pro chvíle psychického zklidnění v hlasitém a chaotickém světě, pomáhá nám soustředit se na sebepoznání a představuje spirituální osvěžení. I my tak máme možnost ochutnat tajnou zbraň samurajů, která možná stojí za moudrostí, silou a klidem těchto japonských válečníků.

Originál z Japonska

Bio Matcha Tea je ten pravý matcha hlavně díky svému japonskému původu. Tradice čaje matcha totiž vznikla v Japonsku před více než 800 lety a dodnes se čaj zpracovává stejnou technikou.

Pěstování čajovníku a výroba matcha

Čajová plantáž se zhruba tři týdny před sklizní zakryje sítěmi. K listům tak pronikne jen 10-20 % slunečního světla a rostlina začne produkovat velké množství chlorofylu. Ty nejzelenější čajové listy se seberou a suší se horkou párou tak, aby se zastavila oxidace a zachovaly si smaragdově zelenou barvu. Listy se pak usuší horkým vzduchem. Následně se opatrně oddělí všechny řapíky a stonky, dokud nezůstane jen čistá dužina samotných listů, která se nakonec mele v žulových mlýnech úplně stejně, jako před 800 lety.

Matcha z Číny? Fejk.

Práškové čaje z Číny a jiných zemí jsou často zpracovávány mnohem drsnějším způsobem – listy se místo sušení párou opékají na pánvích, většinou v celku, včetně řapíků a stonků, a samotné pěstování mnohdy neprobíhá na zastiňovaných polích.

Výsledný práškový čaj je tak často:

→ trpký až nahořklý,

→  má nažloutlou nebo nahnědlou barvu,

→  nesplňuje kritéria proto, aby se označoval jako matcha.

 

Matcha je vždy originál z Japonska.

 

Koupit pravý matcha

Áčková kvalita Bio Matcha Tea

Jednou z nejdůležitějších vlastností matcha je pro nás vždy kvalita. Náš čaj pochází vždy pouze z Japonska a pěstuje se na plantážích v přísných bio podmínkách. Každou čerstvě dovezenou šarži testujeme na nezávislém pracovišti na možnou přítomnost pesticidů, plísní, těžkých kovů nebo rtuti, a výsledky těchto testů dáváme veřejně k dispozici zde, na našich stránkách.

Áčkovou kvalitu zaručují také naše sáčky

Každý obsahuje jednotlivou porci čaje matcha, takže vám nehrozí, že čaj začne ztrácet barvu a chuť už několik dnů po otevření většího balení. Je to proto, že větší balení jen těžko ochrání matcha před jeho největšími nepřáteli – vzduchem, teplem a vlhkostí.

Proto balíme Bio Matcha Tea do samostatných sáčků, které ho před těmito vlivy optimálně chrání.

Studený i ohřátý, pomůže Ti Matcha Tea

Matcha je velice všestranný nápoj. Ušejkovat si můžete studenou verzi s ledem, nebo horký čaj, snadno si připravíte Matcha Latte, fresh džus s Matcha Tea nebo třeba Matcha smoothie. Navíc se skvěle hodí i jako přísada do krémů, kaší, těst, nebo jako dochucovadlo do polévek nebo dokonce do marinády na maso. Máte chuť? Recepty zde.

V kuchyni nebo v šálku, vždy platí, že:

Studený i ohřátý, pomůže Ti Matcha Tea! 🙂

 

Recepty s matcha

Kde koupit Matcha Tea