Články

Naše tradiční druhy Matcha Tea

Naše tradiční druhy Matcha Tea

Publikováno
22. 09. 2021
 
Porcované druhy Matcha Tea už poznáte podle chuti poslepu a plánujete nákup naší sady pro tradiční přípravu matcha? Poradíme vám, který matcha je pro vás ten pravý.

Čajový rituál starý téměř tisíc let

Tradiční japonský čajový obřad umožňuje přípravu matcha tak, jak ho popíjeli už japonští císaři, samurajové a buddhističtí mniši. Forma tohoto rituálu se za posledních téměř tisíc let nezměnila, protože už je dávno dotažená k dokonalosti. Právě při čajovém rituálu máte možnost vychutnat si matcha v jeho nejautentičtější a nejdokonalejší podobě. Potřebujete k tomu jen několik tradičních japonských nástrojů a ceremoniální třídu matcha.

Pozor! Ani jeden z následujících typů čajů se nehodí pro dochucování a použít ho jako ingredienci do potravin by byl vyloženě hřích proti japonské tradici.

Bio Matcha Tea Ceremony

Bio Matcha Tea Ceremony je extra vysoká třída sametového čaje matcha určená pro tradiční japonský čajový obřad. Ceremony má velmi jemnou chuť, a proto ho nedoporučujeme ničím dochucovat – nejlépe si ho vychutnáte v jeho čisté podobě. Ceremony má sytě zelenou barvu, jemnou umami chuť a svěží trávovou vůni. Pěstuje se v oblasti Aichi a sbírají se jen ty nejzelenější lístky na úplné špičce čajovníku, a to vždy výhradně ručně.

Tradiční čajový rituál probíhá s pomocí klasických japonských nástrojů: čajové lžičky čašaku, čajové misky čawan a bambusové metličky časen. Tento rituál vám umožní vychutnat si matcha v přítomném okamžiku a meditativním způsobem. Pomalejší tempo pití umožňuje všem prospěšným látkám z čaje zaplavit celé vaše tělo. Mezi tyto látky patří aminokyselina L-theanin, která zlepšuje náladu díky produkci dopaminu a serotoninu, snižuje duševní a fyzický stres, posiluje paměť a zprostředkovává pocit uvolněné mysli, a současně umožňuje plnou koncentraci.

CELÉ ORIGINÁLNÍ SADY K ZAKOUPENÍ ZDE

Bio Matcha Tea Delicacy

Bio Matcha Tea Delicacy je náš matcha nejvyšší kvality. Vyrábí se jen z jednotek těch nejvrchnějších a nejzelenějších lístků čajovníku. Pěstuje se v Japonsku v oblasti Kagoshima, na místě, kde se matcha pěstuje už stovky let. Sbírá se ručně, protože pro výběr toho nejšťavnatějšího lístku je potřeba lidského oka. Má nasládlou chuť, svěží vůni a je určený pro ty nejnáročnější milovníky matcha.

Kromě toho, že Delicacy má stejné benefity jako všechny naše ostatní matcha čaje (Delicacy má nejvyšší obsah aminokyselin a čajového kofeinu ze všech řad Matcha Tea), navozuje Delicacy až téměř meditativní stav klidné mysli. Právě pro ni byl matcha oblíbený mezi japonskou elitou, zejména mezi samuraji, japonským císařským dvorem a Buddhistickými mnichy, kterým pomáhal při meditaci. Sofistikovanou chuť Delicacy doporučujeme těm z vás, kteří si chtějí užít exkluzivní zážitek a současně mají matcha tzv. „načtený“, protože zejména zkušení pijáci matcha ocení rafinovanou souhru nasládlé a svěží chuti Delicacy.

DELICACY K ZAKOUPENÍ ZDE

Usuča nebo koiča?

Tradiční příprava Matcha Tea probíhá za pomocí klasických japonských nástrojů: čajové lžičky čašaku, čajové misky čawanu a bambusové metličky časen.

Tímto způsobem si můžete připravit dvě tradiční varianty čaje podávané při čajovém obřadu.

Jemnější forma matcha, usuča, se připravuje pomocí 2 lžiček čašaku a 70 ml vody. Matcha vsypte do čajové misky a postupně zalijte troškou vody. Bambusovou metličkou rozšlehejte čaj a následně dolijte zbytek vody. Čaj opět vyšlehejte energickým pohybem ve tvaru písmene M nebo W.Vznikne tak klasický matcha nápoj s bohatou pěnou.

Koiča je silnější a vydatnější varianta matcha, při kterém se 3-4 lžičky čašaku matcha pomalu rozmíchávají ve 40 ml vody. Výsledný nápoj je velmi hustý a na jeho hladině nevzniká pěna.

Chcete vědět, který z našich porcovaných Matcha Tea vám bude sedět nejlépe? Koukněte na článek zde.