Články

Sedm důvodů, proč se vyplatí pít Matcha Tea

Sedm důvodů, proč se vyplatí pít Matcha Tea

Publikováno
25. 01. 2022
 
Antioxidační čaje, jako je zelený čaj matcha, pomáhají zahánět chuť na sladké, ale existuje několik dalších důvodů, proč je dobré zařadit Matcha Tea do jídelníčku.

Japonský zelený čaj matcha

 

Zelený čaj matcha je pokládán za mnohem lepší variantu než běžný zelený čaj. Když pijete matcha, konzumujete celé lístky, a ne jen uvařenou vylouhovanou vodu. Matcha má svůj původ v japonské kultuře a je považován za nejkvalitnější zelený čaj vůbec. Lístky se sbírají z vršků zastíněných rostlin druhu Camellia sinensis, následně se napařují, zbavují stonků a suší, než jsou rozemlety na velmi jemný zelený čaj matcha; ten je pak skladován a chráněn před světlem a kyslíkem, aby se zachovala jeho zářivá zelená barva a antioxidační vlastnosti.

Proč se vyplatí pít Matcha Tea

1 Matcha Tea navozuje pocit klidu

Přítomnost aminokyseliny L-theanin v lístcích použitých k výrobě zeleného čaje matcha stimuluje produkci alfa vln v mozku, čímž navozuje pocity klidu a uvolnění bez pocitu ospalosti.

2 Posiluje paměť a koncentraci

L-theanin produkuje hormony jako dopamin a serotonin, které zlepšují náladu, posilují paměť a podporují lepší koncentraci.

3 Pomáhá spalovat kalorie

Zelený čaj matcha umí nabudit metabolismus a pomoci při spalování přebytečného tělesného tuku asi o polovinu rychleji, než je běžné. A to bez negativních vedlejších účinků, jako je zrychlený srdeční tep a vysoký krevní tlak.

4 Bohatý zdroj katechinů (EGCG)

Antioxidanty katechiny jsou nejúčinnější a nejprospěšnější pro naše tělo. Zelený čaj matcha je výborným zdrojem jednoho specifického katechinu zvaného epigallokatechin gallát (EGCG).

5 Vyplavuje toxické látky z těla

Proces výroby zeleného čaje matcha z rostliny Camellia sinensis vyžaduje zastínění lístků před slunečním světlem, čímž se v nich zvýší produkce chlorofylu. Výsledný vysoký obsah chlorofylu dodává tomuto čaji jeho krásně jasnou zelenou barvu, ale rovněž z něj dělá silný antioxidační prostředek, který má schopnost „vypláchnout“ z těla těžké kovy a chemické toxiny.

6 Dodává energii

Díky unikátní kombinaci aminokyselin a kofeinu je matcha pro tělo šetrnější než káva nebo energetické nápoje. Kofein v matcha se navíc uvolňuje postupně až šest hodin, takže vás nečeká žádný výkyv jako u kávy nebo energetických nápojů.

7 Pomáhá správné funkci imunitního systému

Katechiny nacházející se v tomto čaji mohou podpořit fungování imunitního systému. Jeden šálek zeleného čaje matcha poskytne dostatečné množství živin, jako jsou draslík, vitamíny A a C, železo, bílkoviny a vápník.

 

Nespokojte se s prodávanými, méně kvalitními náhražkami a padělky odkudkoliv! Značka Matcha Tea dováží originálně zpracovaný matcha přímo z Japonských čajových plantáží. Zaručuje 100% BIO kvalitu, která je doložena 9 různými certifikáty a čaj splňuje nejpřísnější limity pro prodej v EU. Každá šarže je testována ve specializované laboratoři na možný výskyt pesticidů, plísní, bakterií e.coli a těžkých kovů.

A kde zakoupit pravý čaj matcha z Japonska?www.matchatea.bio