Naše produkty

  • bio

Bio Matcha Tea Bulk

Bio Matcha Tea Bulk

Kategorie
Matcha čaje
Popis

Bio Matcha Tea Bulk je balení zeleného japonského čaje matcha vhodné zejména pro gastro sektor, kde je předpoklad rychlého zpracování tak velkého množství prášku. Nabízíme několik gramáží a úrovní kvality – matcha na vaření a k pití.

Popis

Proč používat Bio Matcha Tea Bulk?

♥ dodá specifickou chuť
♥ zaujme barvou
♥ voní exotikou
♥ je v bio kvalitě

Unikátní čaj matcha

Japonský zelený čaj matcha je unikátem mezi čaji, má široké spektrum skvělých benefitů a bohaté možnosti využití v potravinářství. Čaj má podobu pudrového prášku, který se nikdy úplně nerozpustí. Čajové listy se usuší a následně semelou v žulových mlýnech na jemný prášek, jehož zrníčka mají velikost 5-10 mikronů (což je jedna tisícina milimetru). Jsou tak jemná, že nenarušují strukturu potravin, do kterých je matcha přidávaný. Pokrmům nebo nápojům dodá tento zelený zázrak specifickou chuť, vůni exotických krajů a jeho zelená barva upoutá pozornost. 

Bio Matcha Tea Bulk je skvělý pro gastronomická kouzla

Pokud je matcha připravován do teploty 70 °C, může lidské tělo načerpat živiny, kterých matcha nabízí asi 10x více než jiné zelené čaje. Patří mezi ně vitamíny A, C, E, zhruba 30 % vlákniny, minerály, velké množství antioxidantů a aminokyselin. Matcha obsahuje také čajový kofein, který dodává energii po dobu 3-6 hodin. Látka L-theanin zase pomáhá při soustředění, zklidňuje mysl, podporuje paměť a tvorbu hormonů štěstí – dopaminu a serotoninu. Matcha navíc pomáhá zrychlit metabolismus a spalovat tukové zásoby o 30-40 % rychleji.

Kde se Bio Matcha Tea Bulk pěstuje?

Čaj pro Bio Matcha Tea Bulk se pěstuje na plantážích oblastech Shizuoka a Aichi v Japonsku. V oblasti Shizuoka se matcha pěstuje už několik staletí, protože tu má ideální podmínky. 

Obsahuje Bio Matcha Tea Bulk nějaké alergeny? Jsou nějaká rizika spojená s konzumací čaje?

Bio Matcha Tea sám o sobě alergenem není. Nedoporučujeme ho však pít na lačný žaludekČaj je velmi silný a na prázdný žaludek může způsobit nevolnost. 

Mohu použít Bio Matcha Tea Bulk do potravin i do nápojů?

Přímo musíte 😊 Bio Matcha Tea Bulk je určen pro gastronomické provozy. Hodí jak pro přípravu tradičního čaje, matcha latté, alkoholických drinků apod., tak jako přísada do krémů, zmrzlin, čokoládových polev, sladkých nebo slaných těst a mnoha dalších pokrmů. Je vhodný i do raw, vege/vegan pokrmů a neobsahuje žádné alergeny. Má charakteristickou chuť, často popisovanou jako umamikterá dodá jídlu či nápoji exotický nádech a barvu. Inspiraci pro vlastní recepty můžete najít zde. 

Jaká je doporučená denní dávka matcha?

Uvádí se, že dospělý člověk zvládne dávku 4-6 gramů matcha denně. Těhotné, kojící a děti by neměly překročit dávku 2 gramy denně. 

Jak mám Bio Matcha Tea Bulk skladovat?

Čaj matcha je velice citlivý na vzduch a světlo. Tyto vlivy ho velmi rychle znehodnocují. Pokud je tento pudrový čaj vystavený vzduchu a světlu, ztrácí barvu, chuť i vůni už v řádu dní. Proto je potřeba kilogramové balení Gourmet po použití perfektně uzavřít a skladovat na chladném místě. 


Parametry produktu

Původ produktu Japonsko
Výrobce Kyosun s.r.o.
Certifikace BIO
Trvanlivost 2 roky
Skladování skladujte v suchu
Nežádoucí účinky / alergeny nedoporučujeme pití na lačno