Články

Představujeme novinku: Bio Matcha Tea Imperial!

Představujeme novinku: Bio Matcha Tea Imperial!

Publikováno
18. 08. 2021
 
Do naší velkolepé Matcha Tea stáje jsme v červenci přivítali nováčka, Bio Matcha Tea Imperial. Tento nový druh matcha leží na pomezí Harmony a Premium a může tak být skvělým chuťovým zážitkem pro ostřílené matcha fanoušky, ale i skvělý start pro úplné matcha nováčky.

Po nějaké době jsme se rozhodli přidat mezi naše čaje produkt, který představuje krok mezi Harmony a Premium:

Harmony

Protože Harmony představuje chuťově silný zážitek, doporučujeme ho pít dochucovaný kdykoli přes den. Ideálně vyšejkovaný v plastovém Matcha Tea šejkru – snadno, rychle a prakticky. Harmony se sklízí strojově a roste v oblasti Aichi a Shizuoka, které jsou vyhlášené pěstováním zeleného čaje, ale matcha se zde pěstuje na japonské poměry relativně nově, má zde tradici pouze několik desetiletí.

Premium

Premium je o něco vyšší řada matcha. Protože má velmi jemnou chuť, radíme Premium pít v jeho čisté podobě, případně s pár kapkami limetky nebo citronu. Tato prémiová řada si zaslouží být připravována pomocí skleněné láhve, kde krásně vynikne jeho barva a bohatá pěna, ale protože Premium obsahuje velmi vysoké množství aminokyselin, je přirozeně o trochu lepivější, než Harmony, a dá o trochu víc práce ho dobře promíchat. Listy pro Premium se sbírají výhradně ručně a pěstuje se v prefektuře Aichi.

Imperial

Bio Matcha Tea Imperial se nachází mezi Harmony a Premium. Chuť Imperial je jemnější než Harmony, ale zároveň je výraznější než Premium. Při jeho šejkování vzniká podobná pěna jako u Premium, ale pěstuje se v oblasti Shizuoka. Imperial si skvěle vychutnáte dochucený při každodenním popíjení, ale stejně dobře poslouží i čistý při zvláštních příležitostech. Imperial obsahuje také víc aminokyselin a dodá víc energie než Harmony, ale obsahuje o něco víc antioxidantů než Premium.

 

 

Bio Matcha Tea Imperial tak představuje zlatou střední cestu v naší nabídce čajů matcha. Má něco jak pro ostřílené matcha fanoušky, tak pro úplné začátečníky, kteří s matcha začínají a zjišťují, jestli jim víc vyhovuje výraznější a dochucený, nebo jestli preferují chuť matcha ve své přirozené podobě.

Čistá chuť japonské přírody

 

Každá krabička Bio Matcha Tea Imperial obsahuje 25 kusů dvougramových sáčků s matcha. I u tohoto matcha jsou samozřejmostí pravidelné testy a certifikáty, včetně známky BIO. Vyšejkovat si ho můžete jak v klasickém šejkru, tak i ve skleněné, nebo jakékoli jiné uzavíratelné láhvi. Přidat můžete ovocnou šťávu, kvalitní sirup, džus, koření, nebo mléko. V létě skvěle osvěží s kostkami ledu, v zimě s medem, zázvorem, nebo se skořicí zahřeje (pozor, teplota vody by neměla přesáhnout 70 °C!). Další recepty najdete zde.

Pokud jsme vás pořád ještě nepřesvědčili k ochutnávce Imperial, přečtěte si, co napsali o Bio Matcha Tea Imperial naši přední fanoušci:

Musím říct, že mě Imperial opravdu velice mile a nesmím zapomenout dodat, že nečekaně, překvapil.

Už jen jeho nádherně smaragdová barva mne utvrdila v tom, že se jedná o produkt vyšší třídy. Porovnával jsem jej napřímo s variantou Premium a rád bych Vám přiblížil můj zážitek.

Obě varianty jsem připravoval (jak doma dělám nejraději) tradičním způsobem pomocí chawanu a chasenu (promiňte mi to skloňování cizích slov :)) se studenou vodou. Musím říct, že s Imperialem bylo snazší dosáhnout zpěnění a pěna byla pevnější než u Premium. Co se chuti týče, více mi připomíná čaj a je výraznější. Určitě bych doporučil ochutnávku tomu, kdo teprve přichází čaji Matcha na chuť. Musím přiznat, že mi snad chutná i více než Premium, který mi v přímém porovnání připadal poněkud řidší po chuti. Kdybych si nepřečetl, že Imperial se řadí mezi Harmony a Premium, sám bych jej řadil mezi variantu Premium a Delicacy, opravdu.

Imperial má tedy lepší barvu a výraznější chuť. Premium je zase jemnější a dodá více energie.

Postavili jste mne před velké dilema ohledně budoucích nákupů. Rozhodování mi ztěžuje chuť a množství prospěšných látek.

Váš věrný fanoušek, Milan.


 

Moc mile mě chutí překvapil novinka čaj Imperial.

Opravdu jsem myslela, že zatím nemůže nic trumfnout mé oblíbené Premium a ejhle …tento čaj je opravdu jemnější a v tuto chvíli pro mě lahodnější. Nicméně Premium jistě dopiju a budu kombinovat poté s vaší novinkou.

S pozdravem Si. Z.


 

Jeho vůně i chuť jsou velmi výrazné a dlouho trvá, než dozní.

Pila jsem ho ze skleněné lahve, kterou jsem si již před časem u vás koupila a pila jsem ho v pokojové teplotě, protože z mé zkušenosti takhle umami líp vynikne. Barvu kvůli úplné zrakové absenci nemohu posoudit. 🙂
Ačkoli je, co se chuti týče velmi intenzivní, současně je také jemný, ale nenazvala bych ho v žádném případě trpkým.
Osobně bych ho doporučila všem, kteří s matcha nemají doposud ještě žádnou zkušenost, tak jako první ochutnávku a získání zkušenosti s matcha bych před Harmony volila Imperial. Je to takový zlatý střed mezi Harmony a Premium. Určitě bych ho doporučila všem, kteří ho pijí například v zaměstnáních nebo ráno před odchodem někam, zkrátka všem, kteří zrovna nemají čas na to si vychutnat matcha kvalitnějších tříd.
Určitě mu dávám palec nahoru.

S úctou Petra P.


 

Zrovna si vychutnávám ranní dávku matchy Imperial.

I když je “nižší” třída než Premium, překvapila mě jeho krásná zelená barva a jemná chuť. Dokonce se líp rozmíchává než Premium, u té často vznikají hrudky. Příjemné je i 2g balení.

Děkuji, Iveta


 

Zasílám Vám zpětnou vazbu, mé pocity a vjemy z Vámi zaslaného nového druhu Matcha Tea:

Barva prášku odpovídá barvě obalu, je překvapivě sytě zelená, až neuvěřitelné, že se vyskytuje přirozeně (líbí se mi ze 5 druhů mnou vyzkoušených vašich čajů nejvíce)

Vůně po zalití teplou 70 stupňovou vodou je velmi příjemná, opravdu vůně v porovnání i s Premium a absolutně neporovnatelná s Harmony, která trochu připomíná závan žabince

Rozšlehání metličkou je velmi jednoduché a rychlé, úplně bez hrudek, což se mi nedaří i při větší časové dotaci ani u Premium a Delicacy

První doušek lehounce trpký, ale po rozválení na patře a jazyku rychle odezní a změní se ve sladkost

Po této úvodní seznamující se chuti nastává překvapení na patře i jazyku s objevením drobných velice jemných kousků dužinek (u takto jemně pomletého a vyšlehaného čaje mě to překvapilo), které jsou však příjemným překvapením (oživením) a ještě před polknutím nutí tyto dužinky řádně rozkousat (připomíná pití nápoje aloevera s dužinou aloe, které se také rozkousává)

S rozkousnutím drobounkých dužinek přichází nový rozměr chuti, která má krásně osvěžující a kyselkavou chuť (po prvotní sladší chuti) mizející se spolknutím doušku

 

Mějte úspěch se šířením Matcha Tea, kterou se i já snažím šířit mezi své přátele a rodinu, když jim ji předávám jako dárky k různým výročím.

 

Pěkné dny Vám přeji, Patrik R.