Naše produkty

  • bio

Bio Matcha Tea
Charger

Bio Matcha Tea
Charger

Kategorie
Matcha čaje
Popis

Matcha Charger, to je all-inone. V balení najdete 15 sáčků matcha, každý o obsahu 2 g, spolu se šejkrem. Skvělá sada jako dárek, startovací set pro matcha začátečníky, nebo praktické balení pro ošlehané matcha dobrodruhy.

Popis

V čem je skvělý náš Charger a proč pít Bio Matcha Tea?

Charger je startovací sada do začátku pití matcha
skvělý dárek pro každou příležitost
pomůže spalovat tuky rychleji
přinese dobrou náladu v každém doušku

Matcha je král mezi čaji

Jemně mletý zelený čaj matcha je populární hlavně díky prospěšným látkám a energetickému náboji. Obsahuje vitamíny A, C, E, minerály, zhruba 30 % vlákniny, vysoké množství aminokyselin a antioxidantů. Protože čaj matcha má podobu pudrového prášku, který se ve vodě úplně nerozpustí, konzumujeme celý čajový list. Naše tělo tak může plně využít všechny přínosy matcha.

Nutriční hodnoty matcha jsou až 10x vyšší, než u jiných zelených čajů. Navíc obsahuje teofylin, čajovou obdobu kofeinu, která se uvolňuje postupně, a L-theanin, látku, která pomáhá zklidňovat mysl, posilovat soustředění, odbourávat stres a podporovat tvorbu hormonů štěstí – dopaminu a serotoninu.

Chargery koupíte na našem e-shopu. Pro velkoobchodní partnery je připravena tato nabídka. 

Účinky matcha

Mezi vlastnosti matcha patří také posílení sportovního výkonu a podpora svalové regenerace. Často se také uvádí, že matcha zrychluje metabolismus a usnadňuje tak spalovat tuky o 30-40 % efektivněji.

Jak poznám, která třída matcha je ta správná pro mě?

V Japonsku se matcha dělí do několika tříd podle účelu, pro který je používán. Ceremoniální třída je určena pro zvláštní okamžiky a díky své jemné chuti je vhodné ji pít v čisté podobě. Bio Matcha Tea Charger patří do řady All Daykterá je vyhrazená pro každodenní pitínejlépe chutná se sirupem nebo s citronem, ale dá se využít i jako přísada do potravinBio Matcha Tea Charger má jednoduše silnější chuť a výraznější vůni, která lépe vynikne v kombinaci s dalšími složkami v nápojích a potravinách. 

Kde se čaj pro Bio Matcha Tea Charger pěstuje?

Čaj roste japonských oblastech Shizuoka a Aichi. V prefektuře Shizuoka je pro pěstování matcha ideální klima. Právě proto se zde matcha pěstuje už několik století a dodnes je hlavní oblastí pro vývoz tohoto smaragdového čaje. 

Mohu čaj z Bio Matcha Tea Charger pít místo kávy?

Určitě, někteří z nás dokonce přešli na matcha a ke kávě se už nevrátili. Matcha je často uváděn jako vhodná alternativa kávy, protože obsahuje velké množství čajového kofeinu teofylinu, který se uvolňuje postupně 3-6 hodin a nemá žádné vedlejší účinky. Naproti tomu kofein z kávy nebo sycených nápojů má velmi rychlý nástup, ale i stejně strmý pád, navíc ho mnohdy provází nervozita, bušení srdce nebo nesoustředěnost. Matcha se tak často uvádí i jako vhodnější pro lidský organismus. 

Kofein v kávě a teofylin v matcha oba fungují na jiném principu, takže doporučujeme vyhnout se jejich konzumaci najednou nebo rychle po sobě.

Z naší zkušenosti doporučujeme například porci matcha po ránu a šálek kávy po obědě, nebo naopak. 

Obsahuje Bio Matcha Tea Charger nějaké alergeny? Jsou nějaká rizika spojená s konzumací čaje?

U matcha nejsou známy žádné alergeny. Matcha však nedoporučujeme pít na prázdný žaludek. Na prázdný žaludek by tento silný čaj mohl způsobit nevolnost. 

Mohu použít čaj z Bio Matcha Tea Charger i do potravin?

Ano, sáčky z Bio Matcha Tea Charger se dají použít i jako přísada do potravin, například do pudingů, krémů, čokolád či do sladkého nebo slaného těsta. Specifická umami chuť a nezvyklá barva dodá vašim receptům nádech exotiky.

Jaká je doporučená denní dávka matcha?

Dospělý člověk může vypít 4-6 gramů matcha denně. Těhotné, kojící a děti pouze cca 2 gramy denně.

Jak mám Bio Matcha Tea Charger skladovat?

Skladování je díky našim speciálním sáčkům hračka. Čaj stačí skladovat mimo přímé sluneční záření. O zbytek se postarají sáčky, které jsme vyvinuli tak, aby zamezovaly přístupu vzduchu a světla. Tyto dva vlivy jsou největšími nepřáteli práškového čaje matcha a pokud není balení dostatečně pečlivě uzavřeno, čaj ztrácí barvu, chuť i vůni už v řádu dní. Z tohoto důvodu se našim zákazníkům nevyplácela koupě sto a více gramového balení, což nás vedlo k vytvoření speciálního dvougramového sáčku, který uchovává čaj neustále čerstvý.


Parametry produktu

Původ produktu Japonsko/EU
Výrobce Kyosun s.r.o.
Certifikace BIO
Jazykové mutace EN, CZ
Trvanlivost 2 roky
Skladování skladujte v suchu
Nežádoucí účinky / alergeny nedoporučujeme pití na lačno