Články

Čtvrté srovnávací testy čajů matcha

Čtvrté srovnávací testy čajů matcha

Publikováno
31. 10. 2022
 
Jak si stojí kvalita našeho Bio Matcha Tea z Japonska v porovnání s práškovými čaji z Číny? Podívejte se na další srovnávací testy, které jsme provedli v říjnu 2022.

Originál je jen jeden

Vysoká kvalita a zdravotní nezávadnost jsou pro naše čaje klíčové. U nás se můžete spolehnout, že to, co bychom sami nepili, bychom vám nikdy neprodali. Stále si stojíme za tím, že originál je jen jeden a tím je matcha pocházející z Japonska. Matcha z ověřených zdrojů a pravidelně testovaný. 

Opět jsme se tedy podívali i na kvalitu práškových čajů z Číny, které mnozí dovozci nazývají „matcha“. Nechali jsme provést srovnávací testy s naším originálním čajem Bio Matcha Tea Harmony z Japonska a s výsledky těchto testů vás právě chceme seznámit.

Jména společností, které tyto tři čínské práškové čaje dováží zveřejňovat nemůže, ale po letech testování se potvrzuje stále to stejné. Z našeho pohledu srovnávací testy opětovně prokazují, že kvalita japonského Matcha Tea je na zcela jiné úrovni, než je tomu u práškových čajů z Číny.

Které čaje jsme testovali?

Bio Matcha Tea Harmony a 3 práškové čaje z Číny prodávané na českém trhu.

Výsledky srovnávacích testů

Aktuální výsledky znovu potvrdily zjištění srovnávacích testů z minulých let, čímž je vyšší obsah plísní a těžkých kovů v práškových čajích z Číny. Určitě nechcete zatěžovat organismus nežádoucími látkami, proto zpozorněte. Obsah plísní a těžkých kovů je dle našeho názoru vysoký, ale vzhledem k tomu, že limity těchto látek aktuální znění vyhlášky nedefinuje, tak jej tito prodejci mohou prodávat. Ovšem náš názor je takový, že právě u práškových čajů by se nějaké limity stanovovat měly, jelikož se jedná o čaj, který se nelouhuje, ale konzumuje. Do těla tudíž dostaneme veškeré látky v něm obsažené, a to i ty nežádoucí. Naše rada tedy zní, ptejte se po původu nabízeného čaje matcha a nenechte se mást jeho nízkou cenou.

Pro lepší přehled jsme vám základní naměřené hodnoty vypsali do tabulky. Obrázek o hodnotách si může udělat každý z vás.

Detailní laboratorní výsledky testovaných čajů

Výsledky si můžete porovnat i s testy prováděnými v roce 2021.

Proč kvalitě Matcha Tea opravdu věříme?

Každou šarži našich čajů z Japonska posíláme do nezávislé laboratoře, kde probíhají přísné testy na přítomnost pesticidů, kvasinek, plísní, bakterií e. coli a obsahu těžkých kovů.

Díky tomu máme jistotu, že na trh dodáváme PRVOTŘÍDNÍ ČAJ.

 


A jak poznat pravý a kvalitní matcha z Japonska? Pokud chcete vědět, jak rozlišit ten pravý matcha od náhražek, zde najdete užitečné informace.