Články

Třetí srovnávací testy čajů matcha

Třetí srovnávací testy čajů matcha

Publikováno
19. 08. 2021
 
Jak si stojí náš Bio Matcha Tea z Japonska v porovnání s práškovými čaji z Číny? Podívejte se na další srovnávací testy, které jsme provedli v červnu 2021.

Milí fanoušci čaje matcha,

již devět let vás pravidelně informujeme o čaji matcha, a pokud nás znáte již delší dobu, tak víte, že součástí našeho obchodu je i pravidelné testování našich matcha čajů.  

Kvalitu našich produktů si velice pečlivě hlídáme a u nás se můžete spolehnout na to, že to, co bychom sami nekonzumovali, to bychom Vám nikdy neprodali. Za kvalitou našich produktů si 100% stojíme a pevně věříme, že jste s našimi produkty spokojení.  

Kromě testování vlastních produktů se občas podíváme i na druhy matcha, které od našich dodavatelů nepocházejí a děláme si různá srovnání. Výsledky minulých srovnání naleznete pod odkazy níže. 

Testy čínského „matcha“

Největší srovnávací testy Matcha Tea (1. část)

Největší srovnávací testy Matcha Tea (2. část)

Znalci našeho Matcha Tea vědí, že neuznáváme jiné typy matcha, než ty, které pocházejí přímo z Japonska. Často jsme za to lynčováni, ale my nepolevíme a tento názor nám nikdo nevezme. Mletý čaj z jiné oblasti je pro nás Práškový čaj, nikoliv matcha. Často používáme přirovnání k Champagne. To pochází pouze z oblasti Champagne a perlivé víno z jiné oblasti tento název používat nesmí.

 

 

Je velká škoda, že benevolence japonských producentů čaje matcha vedla k tomu, že toto slovo neochránili, ale na druhou stranu o to větší péči čaji matcha věnují.  

V dnešním článku jsme se podívali, kromě našich čajů, i na práškové čaje z Číny a tyto čaje jsme nechali kompletně zanalyzovat. Prodejce těchto čajů samozřejmě nebudeme zveřejňovat, ale o výsledky se s Vámi rádi podělíme. 

Testovali jsme

Bio Matcha Tea Harmony, Premium, Chef, Imperial 

a 

dva typy práškový čajů z Číny 

 

Podrobné výsledky


Bio Matcha Tea Harmony – kvasinky, plísně, těžké kovy – pesticidy  

Bio Matcha Tea Imperial – kvasinky, plísně, těžké kovypesticidy 

Bio Matcha Tea Premiumkvasinky, plísně, těžké kovy – pesticidy   

Bio Matcha Tea Chef kvasinky, plísně, těžké kovypesticidy 


Práškový čaj z Číny A1 – kvasinky, plísně, těžké kovypesticidy 

Práškový čaj z Číny Z1 – kvasinky, plísně, těžké kovy – pesticidy


 

 

 

Pro lepší přehled jsme Vám základní naměřené hodnoty vypsali do tabulky výše a obrázek o hodnotách si může udělat každý z Vás. Zejména typ A1 stojí za zmínku, protože hodnota 5,06 mg/kg u chromu je velmi vysoká a o plísních ani nemluvě.  

„Co napsat na závěr?
Opět jsme se zcela prokazatelně přesvědčili o tom,
že kvalita japonských čajů je na podstatně vyšší úrovni
a výsledky nás utvrzují v tom, že i nadále budeme nakupovat
POUZE ORIGINÁL

 

říká Petr Patočka,
jednatel společnosti Kyosun,
vlastník značky Matcha Tea.