Matcha Tea a vědecké studie

Všechny články | Publikováno: 15. 5. 2016

O Matcha Tea toho bylo v poslední době napsáno mnoho. Mnoho článků poukazuje na zdravotní přínosy Matcha Tea. Abychom Vám doložili pravdivost těchto tvrzení, tak jsme se rozhodli zpracovat článek, který se zaměřuje na studie čaje Matcha.

MATCHA TEA A ANTIOXIDANTY
Antioxidanty jsou velice prospěšná látka, která se přirozeně objevuje v zeleném čaji. Antioxidanty pomáhají zbavit naše tělo volných radikálů a škodlivých chemických látek. Podle nedávné studie doktora Davida J. Weisse a doktora Christophera R. Andertona se potvrdilo, že v čaji Matcha je enormně vyšší podíl antioxidantů, než v běžně dostupných potravinách. Tato tvrzení potvrdily i naše srovnávací testy, kdy jsme porovnávali antioxidační kapacitu v čínských náhražkách čaje matcha a v našem Matcha z Japonska. Potvrdilo se, že pravý japonský Matcha obsahuje o více než 25 % více antioxidantů, než běžné čaje. Výsledky testů můžete shlédnout zde. 
Studie dále potvrdily, že v čaji Matcha je zhruba 137 x více antioxidantů, než v běžném zeleném čaji. Originál této studie si můžete stáhnout zde.

MATCHA TEA A L-THEANIN
O L-Theaninu toho jistě uslyšíme ještě mnoho. Čaj je jediná rostlina, která jej přirozeně produkuje. L-Theanin je unikátní látka redukující úzkost, podporující dobrou náladu, alfa vlny a soustředěnost. I proto je čaj Matcha často vyhledáván studenty, kteří jsou schopni zůstat podstatně déle soustředění, než za běžného stavu. Stručný a velice zajímavý popis L-Theaninu naleznete zde. Pokud byste chtěli náhlédnout do studie, kterou jsme nechali přeložit, tak tu si můžete stáhnout zde. 
 

MATCHA TEA ZRYCHLUJE METABOLISMUS. 
Podle nejnovější publikace American society of clinical nutrition (společnost zabývající se zdravou výživou) konzumace kvalitního zeleného čaje podporuje rovnoměrné rozložení energií v těle a tím o 30–40 % zrychluje metabolismus. To znamená, že pití čaje Matcha významně podporuje hubnutí. Toto je velice zajímavé, protože zvýšené spalování kalorií, které vzniká na základě pití kvalitního zeleného čaje, nemá žádné negativní účinky na krevní tlak. Na rozdíl od konzumace prášků na hubnutí.
Další studie provedená doktorem Kazutoshi Sayamou potvrzuje úbytek váhy u testovaných jedinců. Toto je dle jeho studie způsobeno přirozeně se vyskytujícími látkami v čaji Matcha. 
V roce 2013 jsme ve spolupráci s RNDr. Pavlem Suchánkem také zkoušeli vliv Matcha Tea na hubnutí a výsledek tohoto testu můžete shlédnout zde. 

MATCHA TEA SNIŽUJE CUKR A CHOLESTEROL V KRVI.
Studie z roku 2009, provedená na University of Toyama v Japonsku, použila Matcha Tea k léčbě krys s diabetem 2. typu a bylo u nich zaznamenáno snížení hladiny cukru, cholesterolu v krvi. MatchaTea také ochránil testované krysy před poškozením jater a ledvin. Zdroj těchto informaci můžete shlédnout zde. 
Další studie potvrzuje, že díky pití čaje Matcha může dojít ke snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění. To potvrdila studie v Journal of Nutritional Biochemistry provedená panem Sungem I. Kooem a Sangem K. Nohem. Došli k závěru, že značné množství testů potvrzuje, že díky katechinům v čaji Matcha se snižuje riziko ischemické choroby srdeční a dochází ke snížení cholesterolu. Tuto studii si můžete stáhnout zde. Přínosům pití čaje Matcha pro diabetiky jsme se věnovali v článku zde. 

SHRNUTÍ
Hlavním cílem tohoto krátkého článku je, abyste měli jistotu, že veškeré informace, které Vám předkládáme, mají svůj zdroj a své opodstatnění. Celý Matcha Team si je naprosto vědom toho, že přílišné vyzvihování pozitivních vlastností produktu může mít za následek spíše nedůvěru. To snad v případě Matcha Tea platit nebude. 
Pevně věříme, že i nadále se bude odborná veřejnost o tento čajový unikát zajímat a my se budeme snažit o to, abychom Vám poskytovali ty nejaktuálnější informace z vědeckého prostředí. V současné době chystáme spolupráci na výzkumu čaje Matcha i s českými vědeckými ústavy a vysokými školami. Pevně věříme, že již zveřejněné studie nám potvrdí i čeští vědci.

další informace: info@matchatea.cz

Rychlý kontakt

MatchaTea.cz
Telefon: +420 773 082 222
E-mail: info@matchatea.cz

Kyosun s.r.o.
U Elektry 203/8
Praha 9, 19800

Sídlo společnosti
Trmická 836/1, Praha 9
IČ: 24727890, DIČ: CZ24727890 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 169303.

Záruka kvality

 

Instagram

Facebook

Pro lepší fungování našich stránek využíváme cookies. Používáním našeho webu souhlasíte s jejich využitím. Rozumím Více informací.