Články

Matcha Tea a vědecké studie

Matcha Tea a vědecké studie

Publikováno
20. 09. 2023
 
O Matcha Tea toho bylo v poslední době napsáno mnoho. Mnoho článků poukazuje na skvělé přínosy Matcha Tea. Abychom Vám doložili pravdivost těchto tvrzení, tak jsme se rozhodli zpracovat článek, který se zaměřuje na studie čaje matcha.

Matcha a antioxidanty

Antioxidanty jsou velice prospěšné látky, které se přirozeně objevují v zeleném čaji. Antioxidanty pomáhají zbavit tělo škodlivých chemických látek. Podle nedávné studie doktora Davida J. Weisse a doktora Christophera R. Andertona se potvrdilo, že v čaji matcha je enormně vyšší podíl antioxidantů, než v běžně dostupných potravinách. Tato tvrzení potvrdily i naše testy, kdy jsme porovnávali antioxidační kapacitu v čínských náhražkách čaje matcha a v našem matcha z Japonska. Potvrdilo se, že pravý japonský matcha:

Matcha a L-theanin

O L-Theaninu toho jistě uslyšíme ještě mnoho. Čaj je jediná rostlina, která jej přirozeně produkuje. L-Theanin je unikátní látka podporující dobrou náladu, alfa vlny a soustředěnost. I proto je čaj matcha často vyhledáván studenty a lidmi s náročným povoláním, kteří jsou schopni zůstat podstatně déle soustředění, než za běžného stavu. Stručný a velice zajímavý popis L-theaninu naleznete zde. Pokud byste chtěli nahlédnout do studie, kterou jsme nechali přeložit, tak tu si můžete stáhnout zde.

Matcha a rychlost metabolismu

Podle publikace American society of clinical nutrition (společnost zabývající se zdravou výživou) konzumace kvalitního zeleného čaje podporuje rovnoměrné rozložení energií v těle a tím o 30–40 % pomáhá zrychlit metabolismus. To znamená, že pití čaje matcha může významně podporovat hubnutí. Toto je velice zajímavé, protože rychlejší spalování, které vzniká na základě pití kvalitního zeleného čaje, má minimální negativní účinky na krevní tlak. Na rozdíl od konzumace prášků na hubnutí.

V roce 2013 jsme ve spolupráci s RNDr. Pavlem Suchánkem také zkoušeli vliv Matcha Tea na hubnutí a výsledek tohoto testu můžete shlédnout zde. 

Informace, které Vám předkládáme, mají oporu v mnoha vědeckých výzkumech. Odborná veřejnost se o tento čajový unikát stále zajímá a my se budeme snažit o to, abychom Vám poskytovali ty nejaktuálnější informace z vědeckého prostředí. Chystáme dokonce spolupráci na výzkumu čaje matcha i s českými vědeckými ústavy a vysokými školami.