Články

Matcha Tea a vědecké studie

Matcha Tea a vědecké studie

Publikováno
15. 05. 2016
 
O Matcha Tea toho bylo v poslední době napsáno mnoho. Mnoho článků poukazuje na skvělé přínosy Matcha Tea. Abychom Vám doložili pravdivost těchto tvrzení, tak jsme se rozhodli zpracovat článek, který se zaměřuje na studie čaje Matcha.

MATCHA TEA A ANTIOXIDANTY
Antioxidanty jsou velice prospěšná látka, která se přirozeně objevuje v zeleném čaji. Antioxidanty pomáhají zbavit naše tělo škodlivých chemických látek. Podle nedávné studie doktora Davida J. Weisse a doktora Christophera R. Andertona se potvrdilo, že v čaji Matcha je enormně vyšší podíl antioxidantů, než v běžně dostupných potravinách. Tato tvrzení potvrdily i naše srovnávací testy, kdy jsme porovnávali antioxidační kapacitu v čínských náhražkách čaje matcha a v našem Matcha z Japonska. Potvrdilo se, že pravý japonský Matcha obsahuje o více než 25 % více antioxidantů, než běžné čaje. Výsledky testů můžete shlédnout zde. 
Studie dále potvrdily, že v čaji Matcha je zhruba 137 x více antioxidantů, než v běžném zeleném čaji. Originál této studie si můžete stáhnout zde.

MATCHA TEA A L-THEANIN
O L-Theaninu toho jistě uslyšíme ještě mnoho. Čaj je jediná rostlina, která jej přirozeně produkuje. L-Theanin je unikátní látka podporující dobrou náladu, alfa vlny a soustředěnost. I proto je čaj Matcha často vyhledáván studenty, kteří jsou schopni zůstat podstatně déle soustředění, než za běžného stavu. Stručný a velice zajímavý popis L-Theaninu naleznete zde. Pokud byste chtěli náhlédnout do studie, kterou jsme nechali přeložit, tak tu si můžete stáhnout zde.

MATCHA TEA ZRYCHLUJE METABOLISMUS. 
Podle nejnovější publikace American society of clinical nutrition (společnost zabývající se zdravou výživou) konzumace kvalitního zeleného čaje podporuje rovnoměrné rozložení energií v těle a tím o 30–40 % zrychluje metabolismus. To znamená, že pití čaje Matcha významně podporuje hubnutí. Toto je velice zajímavé, protože zvýšené spalování kalorií, které vzniká na základě pití kvalitního zeleného čaje, nemá žádné negativní účinky na krevní tlak. Na rozdíl od konzumace prášků na hubnutí.
Další studie provedená doktorem Kazutoshi Sayamou potvrzuje úbytek váhy u testovaných jedinců. Toto je dle jeho studie způsobeno přirozeně se vyskytujícími látkami v čaji Matcha.
V roce 2013 jsme ve spolupráci s RNDr. Pavlem Suchánkem také zkoušeli vliv Matcha Tea na hubnutí a výsledek tohoto testu můžete shlédnout zde. 

SHRNUTÍ
Hlavním cílem tohoto krátkého článku je, abyste měli jistotu, že veškeré informace, které Vám předkládáme, mají svůj zdroj a své opodstatnění. Celý Matcha Team si je naprosto vědom toho, že přílišné vyzvihování pozitivních vlastností produktu může mít za následek spíše nedůvěru. To snad v případě Matcha Tea platit nebude.
Pevně věříme, že i nadále se bude odborná veřejnost o tento čajový unikát zajímat a my se budeme snažit o to, abychom Vám poskytovali ty nejaktuálnější informace z vědeckého prostředí. V současné době chystáme spolupráci na výzkumu čaje Matcha i s českými vědeckými ústavy a vysokými školami. Pevně věříme, že již zveřejněné studie nám potvrdí i čeští vědci.

další informace: info@matchatea.cz