Naše produkty

  • bio

Bio Matcha Tea
Superior 30 g

Bio Matcha Tea
Superior 30 g

Kategorie
Matcha čaje, Matcha tradičně
Kód
A103
Popis

Bio Matcha Tea Superior je ten nejkvalitnější originální matcha přímo z Japonska. Sbírá se výhradně ručně a vzniká z úplně prvních jarních lístků čajovníku. Proto obsahuje zdaleka nejvyšší množství prospěšných látek a antioxidantů.

Popis

Proč pít Bio Matcha Tea Superior?

♥ nejluxusnější řada našeho matcha
♥ vzniká z úplně prvních jarních čajových listů (tzv. first flush)
♥ nezaměnitelná chuť umami

Luxusní šampaňské mezi čaji

Bio Matcha Tea Superior se dá přirovnat k opravdu vysoce kvalitnímu šampaňskému. Jeho exkluzivita už začíná samotným sběrem listů. Sklízí se výhradně ručně a trhá se pouze prvních šest čajových lístků na samém vrcholu rostliny. Jedná se o tzv. first flush matcha, tedy matcha, který se vyrábí z úplně prvních jarních listů. Právě tyto listy jsou nejbohatší na množství prospěšných látek, živin a aminokyselin. Jeho silná umami chuť je vyladěná k dokonalosti čajovými mistry přímo v Japonsku. Superior je proto nefalšovaným nápojem japonských císařů.

V řadě Superior najdeme zdaleka největší koncentraci aminokyseliny L-theaninu, která zlepšuje náladu díky produkci dopaminu a serotoninu, snižuje duševní a fyzický stres, posiluje paměť a zprostředkovává pocit uvolněné mysli. Současně umožňuje plnou koncentraci. Teofylin je čajová forma kofeinu. Uvolňuje se postupně po dobu 3-6 hodin, a spolu s L-theaninem navozuje intenzivní soustředění a koncentrovanou energetickou vzpruhu. 

 

Má něco pro každého

Matcha obsahuje velké množství vitamínů A, C, E, minerálů, vlákniny a má 10x vyšší nutriční hodnoty než jiné zelené čaje. Předmětem mnoha výzkumů je schopnost matcha zrychlit metabolismus až o 40 %, čímž pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost.

Jak poznám, která třída matcha je ta správná pro mě?

Matcha dodáváme v několika různých kvalitách. Některé třídy jsou vhodné pro každodenní pití, jiné se hodí pro zvláštní příležitosti. Nejluxusnější řadou je Bio Matcha Tea Superior, který se dá označit za obecně nejexkluzivnější matcha na trhu. Doporučujeme ho pít při zvláštních příležitostech. Ocení ho ale i velmi zkušení milovníci matcha či nároční zákazníci, kteří se spokojí jen s exkluzivním zbožím – první matcha sezóny je totiž vyhlášený svou nezaměnitelnou umami chutí.

Mohu Bio Matcha Tea Superior pít místo kávy?

Díky velmi vysokému obsahu kofeinu je Bio Matcha Tea Superior vhodný jako alternativa kávy. Matcha je pro tělo šetrnější, protože ho nedoprovází žádné vedlejší účinky, které jsou obvyklé u kávy, jako je bušení srdce, nervozita nebo roztěkanost. Kofein obsažený v kávě je navíc na vrcholu svého působení už zhruba 30 minut po požití, ale stejně rychle jeho hladina klesá. Čajový kofein v matcha se uvolňuje postupně po dobu 3-6 hodin. Matcha byl po staletí využíván mnichy a samuraji pro zvýšení soustředění a pro navození stavu hluboké meditace, což jsou účely, ke kterým se Superior hodí nejlépe. 

V případě, že si chcete přes den vychutnat kávu i matcha, doporučujeme vyhnout se jejich společné konzumaci. Oba typy kofeinu mají na lidské tělo odlišný vliv. Je proto lepší mezi těmito nápoji nechat několikahodinový prostoj. 

Obsahuje Bio Matcha Tea Superior nějaké alergeny? Jsou nějaká rizika spojená s konzumací čaje?

Superior je jemně mletý zelený čaj a neobsahuje žádné známé alergenyNicméně ho nedoporučujeme pít nalačno. Superior je velmi silný čaj a na prázdný žaludek může způsobit nevolnost. 

Mohu použít Bio Matcha Tea Superior i do potravin?

Třída Superior rozhodně není vhodná pro použití v kuchyni. Tento čaj opravdu doporučujeme jen pro pití při zvláštních příležitostech. Chuť tohoto matcha by v potravinách nevynikla a nadměrné dochucování zničí chuť čaje. Tato exkluzivní třída matcha je pečlivě cizelovaná japonskými čajovými mistry a jako takovou by byl vyloženě hřích používat ji pro jiné účely, než pro samotné pití.

Jaká je doporučená denní dávka matcha?

Dospělý člověk si může denně vychutnat 4-6 gramů matcha. Těhotné, kojící a děti pouze 2 gramy denně. 

Kde se Bio Matcha Tea Superior pěstuje?

Bio Matcha Tea Superior se pěstuje vJaponsku v oblasti Kagoshima, na místě, kde se matcha pěstuje už stovky let. Pro Superior se sbírá jen šest vrchních lístků čajovníku, tedy ty nejvrchnější, nejzelenější a nejšťavnatější listy, a to výhradně ručně.

Jak mám Bio Matcha Tea Superior skladovat?

Dózu s Bio Matcha Tea Superior nenechávejte na přímém slunci. Kvalitu tohoto sametově jemného prášku nejrychleji snižuje vzduch a teplo. Proto po každém použití dózu s čajem pečlivě uzavřete a skladujte v ledniciPo otevření čaj pomalu ztrácí na kvalitě. To neznamená, že se nemá pít, avšak jeho barva, chuť a aroma se působením času mění. Z tohoto důvodu nedoporučujeme zákazníkům koupi větších balení pro osobní potřebu – takový nákup by se jim nemusel vyplatit.


Parametry produktu

EAN produktu 8594169251554
EAN kartonu 8594169251561
Počet balení v kartonu 27
Hmotnost produktu brutto (g) 80
Hmotnost kartonu brutto (g) 2290
Rozměr produktu š/v/h (mm) 60 × 60 × 60
Rozměr kartonu š/v/h (mm) 310 × 65 × 131
Původ produktu Japonsko
Výrobce Kyosun s.r.o.
Certifikace BIO
Jazykové mutace CZ, ES, SK, EN, D
Trvanlivost 18 měsíců
Skladování skladujte v suchu
Nežádoucí účinky / alergeny nedoporučujeme pití na lačno