Články

Účinky čaje matcha na hubnutí potvrzují i vědci

Účinky čaje matcha na hubnutí potvrzují i vědci

Publikováno
07. 05. 2024
 
Jednou z NEJ vlastností čaje matcha je jeho příznivý vliv na metabolismus, a tím hubnutí. Pojďme omrknout výsledky vědeckých studií zabývajících se matcha a spalováním tuků. Stojí za to!

Příznivý vliv matcha na tělo - včetně hubnutí díky spalování tuků - známe po staletí

V posledních letech se vědci začali zabývat tím, jestli je pravda, co se o matcha traduje. Spalování tuků díky matcha a následné hubnutí se tedy dostalo do hledáčku vědců z celého světa.

Matcha pomůže v hubnutí i mužům

Laboratorní analýzy prokázaly přítomnost vitamínů, minerálů, antioxidantů a aminokyselin, ale pro odhalení účinků matcha na hubnutí bylo zapotřebí testování na živých organismech. Nejdříve probíhaly studie na myších, které prokázaly, že zelený čaj pomáhá myším ke spalovaní tuků při plavání a běhání. U obézních myší snižuje váhu. Tyto výsledky pak bylo potřeba ověřit na lidech.

Hurá na kolo!

Vědci se zaměřili na kontrolu tělesné hmotnosti mužů při 30minutovém cyklistickém cvičení. Výtažek ze zeleného čaje podávali den předem a hodinu před cvičením. Vědcům se podařilo prokázat, že zelený čaj opravdu pomáhá odbourávat tuky i u mužů. To je skvělá zpráva, pánové!

Cvičení spolu s čajem matcha umí účinně snižovat vaši hmotnost, rozjede spalování tuků

Ani na ženy výzkumníci nezapomněli

Přidejte do kroku s Matcha Tea a nastartujte hubnutí

Studie zveřejněná v časopisu International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism se týká ženské části populace. V této studii se vědci rozhodli pro podávání matcha v jeho přirozené formě, tedy čajovém prášku rozmíchaném ve vodě. Ženy v této studii vypily 3 porce matcha den předem a 1 porci dvě hodiny před 30minutovou svižnou chůzí. A výsledek studie potvrdil, že matcha umí efektivně podporovat metabolismus lipidů i u žen, tzn. spalování tuků. [1]

 

CHCI OCHUTNAT MATCHA TEA

Bio Matcha Tea Harmony je Produkt roku 2023 Bio Matcha Tea Imperial zaručuje skvělou chuť pravého matcha z Japonska Bio Matcha Tea Premium je ceremoniální typ čaje matcha z Japonska balený po porcích

Spalování tuků půjde snadněji s Matcha tea

Matcha jako potenciální "lék na obezitu"?

V časopise American Journal of Clinical Nutrition vyšla studie, jak matcha souvisí se stravou při cíleném hubnutí. Experti sestavili jídelníček odpovídající japonskému standardu a testovali ho na skupině 38 japonských mužů o zhruba stejné váze a výšce. Část skupiny měla v jídelníčku navíc denně jednu láhev zeleného čaje s vysokým obsahem katechinů. Po 12 týdnech tým vědců zjistil, že se mužům, kteří konzumovali zelený čaj, snížila tělesná váha, obvod pasu, hmotnost tělesného tuku a oblast podkožního tuku. Mužům, kteří pili zelený čaj se obvod pasu snížil o cca 3,5 cm. Mužům v kontrolní skupině, kteří zelený čaj nepili, při dodržování jídelníčku klesl obvod pasu jen cca o 1,6 cm.[2]

Zelená energie matcha pro pohyb a kvalitní život

 

Matcha Tea nápoj

 

Tyto závěry vedly ke zkoumání matcha jako potenciálního léku na obezitu. Článek publikovaný v časopisu Fyziologie a chování (Physiology & Behavior) se týkal studie zeleného čaje s velkým množstvím katechinů na 60 obézních mužích a ženách v Thajsku. Výsledky 12týdenního pozorování prokázaly, že zelený čaj nejenže pomáhá odbourávat tuky, ale navíc dodává energii.[3] Součástí léčby obezity je snížení příjmu potravy, což mívá za následek úbytek energie. Avšak teofylin obsažený v zeleném čaji dodával obézním lidem dostatek energie pro sportovní aktivitu.

Vědecké shrnutí studií o zeleném čaji matcha

Souhrnná metaanalýza kombinuje a porovnává výsledky z 11 dříve publikovaných studií. Na základě nich se definitivně potvrdilo, že kombinace katechinů EGCG a teofylinu má za následek úbytek váhy a navíc napomáhá tento stav udržet.[4] To už je velký důvod k úsměvu od ucha k uchu 😀.

KOUPIT MATCHA TEA

Matcha Tea pomůže při kontrole hmotnosti a hubnutí, spalování tuků

Jak se nenapálit při nákupu pravého, kvalitního matcha?

Hledáte-li originální čaj matcha, který zaručuje jak chuťový prožitek, tak prověřené účinky pro tělo, nespokojíte se s méně kvalitními náhražkami a padělky kdoví odkud.

Značka Matcha Tea dováží mletý matcha přímo od japonských pěstitelů čajovníku. Zaručujeme 100% bio kvalitu, která je doložena 9 certifikáty. Náš čaj splňuje nejpřísnější limity pro prodej v EU. Každá šarže je testována ve specializované laboratoři na možný výskyt pesticidů, plísní, bakterií e.coli a těžkých kovů.

Dopřejete si pravidelnou dávku našeho čajového životabudiče + podpoříte hubnutí?

KOUPIT MATCHA TEA

Hubnutí do plavek s čajem matcha + spalování tuků
Zdroje:

[1] Willems MET, Şahin MA, Cook MD. „Matcha Green Tea Drinks Enhance Fat Oxidation During Brisk Walking in Females”. International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism. (2018).
[2] Tomonori Nagao, Yumiko Komine, Satoko Soga, Shinichi Meguro, Tadashi Hase, Yukitaka Tanaka, and Ichiro Tokimitsu. „Ingestion of a Tea Rich in Catechins Leads to a Reduction in Body Fat and Malondialdehyde-modified LDL in Men.“ American Journal of Clinical Nutrition. (2005).
[3] Paradee Auvichayapat, Montira Prapochanung, Oratai Tunkamnerdthai, Bung-orn Sripanidkulchai, Narong Auvichayapat, Bandit Thinkhamrop, Soontorn Kunhasura, Srisuda Wongpratoom, Supat Sinawat, Pranithi Hongprapas. „Effectiveness of Green Tea on Weight Reduction in Obese Thais: A Randomized, Controlled Trial.“ Physiology & Behavior. (2008).
[4] Hursel R., Viechtbauer W. and MS Westerterp-Plantenga. „The Effects of Green Tea on Weight Loss and Weight Maintenance: A Meta-analysis.“ International Journal of Obesity. (2009).