Recepty

Doporučujeme

Matcha blondies

Blondies jsou oblíbeným dezertem, který byl původně vytvořen jako opak brownies. Místo kakaa najdete v blondies bílou čokoládu. Blondies samy o sobě jsou skvělé, ale když je obohatíte o matcha, získáte opravdu lahodný zákusek vhodný pro každou příležitost.

Baskický cheesecake s matcha

Baskický cheesecake se spáleným povrchem je unikátní dezert plný protikladů. Na vrchu má krustu, ale uvnitř je krémový, spálený vršek je nahořklý, ale náplň zůstává sladká a spolu s matcha vytváří jedinečnou harmonii chutí. I díky jednoduché přípravě se jedná o dnes velmi populární dezert.

Rooibos čokoládky

I mletý rooibos může mít mnohem více podob, než jen drink. Ochutnejte lahodné rooibos čokoládky, které si velice snadno a rychle připravíte sami, a navíc si přesně určíte, jak výraznou chuť bude rooibos mít. Za recept děkujeme Verče Poláčkové :)

Matcha oříškové tyčinky

Jednoduché a moc dobré!

Matcha lívance s avokádovou pomazánkou

Kombinace s avokádovou pomazánkou je neskutečná!

Salát s matcha dresinkem

Matcha se nemusí používat pouze do nápojů nebo do sladkých receptů. Skvěle chutná i ve slané kuchyni. Obzvláště v této skvělé salátové zálivce vynikne jeho chuť perfektně. Kromě skvělé chuti má dresink i krásnou zelenou barvu, která lahodí oku :) Za recept mockrát děkujeme Veronice Poláčkové.

Mangové palačinky s Matcha Tea

Luxusní mangové matcha palačinky jsou tím pravým pro všechny mlsouny, kteří zbožňují chuť matcha a sladkého ovoce. Spolu se šlehačkou vytvářejí dohromady opravdu božský dezert.

Recept pečené matcha mochi

Recept na pečené mochi pro nás připravila Verča Poláčková a my doufáme, že zachutná i Vám :)

Matcha mléčné rýžové dortíčky

Tradiční korejské mléčné rýžové dortíčky (tteok) jsme ozvláštnili matcha a výsledek rozhodně stojí za to. Vyzkoušejte i vy další z asijských receptů, který obohatí váš repertoár a navíc si na něm úžasně pochutnáte :)

Bezlepkové matcha houstičky

Voňavé mini housky s netradiční barvou musíte určitě vyzkoušet! Tak nadýchané a vláčné, přitom bez lepku, mléka a vajec.