Recepty

Doporučujeme

Mandlové sušenky s Matcha Tea

Jestli máte rádi marcipán, tak tyhle matcha sušenky jsou přesně něco pro vás. Suroviny jsou vlastně prakticky stejné jako na výrobu domácího marcipánu, akorát z nich upečete sušenky. Matcha dodá krásnou zelenou barvu a podtrhne sladký marcipán svou umami chutí.

Velikonoční matcha želé bonbóny

Takovéto želé bonbóny v obchodě zaručeně nekoupíte 😊 Kokosové mléko a zelený čaj matcha rozehrají skvělou kombinaci chutí a v lednici vydrží i několik dní. Vyzkoušejte je sami - postup je jednoduchý!

Matcha lívance s avokádovou pomazánkou

Kombinace s avokádovou pomazánkou je neskutečná!

Mango Matcha Smoothiebowl

Smoothiebowl, to je porce rozmixovaného ovoce, u nás doplněná čajem matcha, až po okraj plná antioxidantů, vitamínů a pozitivní energie. Tento luxusní chuťový zážitek v čistě přírodní podobě už není třeba doslazovat. Za nádherný recept děkujeme Hance z instagramového profilu oatmeal_everyday!

Matcha blondies

Blondies jsou oblíbeným dezertem, který byl původně vytvořen jako opak brownies. Místo kakaa najdete v blondies bílou čokoládu. Blondies samy o sobě jsou skvělé, ale když je obohatíte o matcha, získáte opravdu lahodný zákusek vhodný pro každou příležitost.

Baskický cheesecake s matcha

Baskický cheesecake se spáleným povrchem je unikátní dezert plný protikladů. Na vrchu má krustu, ale uvnitř je krémový, spálený vršek je nahořklý, ale náplň zůstává sladká a spolu s matcha vytváří jedinečnou harmonii chutí. I díky jednoduché přípravě se jedná o dnes velmi populární dezert.

Rooibos čokoládky

I mletý rooibos může mít mnohem více podob, než jen drink. Ochutnejte lahodné rooibos čokoládky, které si velice snadno a rychle připravíte sami, a navíc si přesně určíte, jak výraznou chuť bude rooibos mít. Za recept děkujeme Verče Poláčkové :)

Matcha oříškové tyčinky

Jednoduché a moc dobré!

Salát s matcha dresinkem

Matcha se nemusí používat pouze do nápojů nebo do sladkých receptů. Skvěle chutná i ve slané kuchyni. Obzvláště v této skvělé salátové zálivce vynikne jeho chuť perfektně. Kromě skvělé chuti má dresink i krásnou zelenou barvu, která lahodí oku :) Za recept mockrát děkujeme Veronice Poláčkové.

Mangové palačinky s Matcha Tea

Luxusní mangové matcha palačinky jsou tím pravým pro všechny mlsouny, kteří zbožňují chuť matcha a sladkého ovoce. Spolu se šlehačkou vytvářejí dohromady opravdu božský dezert.