Recepty

Doporučujeme

Recept pečené matcha mochi

Recept na pečené mochi pro nás připravila Verča Poláčková a my doufáme, že zachutná i Vám :)

Matcha mléčné rýžové dortíčky

Tradiční korejské mléčné rýžové dortíčky (tteok) jsme ozvláštnili matcha a výsledek rozhodně stojí za to. Vyzkoušejte i vy další z asijských receptů, který obohatí váš repertoár a navíc si na něm úžasně pochutnáte :)

Bezlepkové matcha houstičky

Voňavé mini housky s netradiční barvou musíte určitě vyzkoušet! Tak nadýchané a vláčné, přitom bez lepku, mléka a vajec.

Jahody v matcha polevě

Že matcha čokoláda chutná božsky určitě všichni víte, ale už jste ji zkoušeli zkombinovat s čerstvými jahodami? Tenhle luxusní dezert chutná přesně tak, jak tušíte - je nadpozemsky dobrý! Vyzkoušejte ho i vy. Za recept moc děkujeme Veronice Poláčkové.

Matcha mrogurt

Tenhle snack je na léto jako dělaný. Mražený jogurt smíchaný s matcha čajem a posypaný čímkoliv, co máte rádi. Můžete na něj dát oříšky, sušené nebo lyofilizované ovoce, čerstvé ovoce anebo müsli, semínka… prostě cokoliv 😊 Za recept moc děkujeme naší fanynce Veronice Poláčkové.

Banánové matcha lívance

Začněte den pořádnou dávkou antioxidantů s těmito zdravými banánovými matcha lívanci! Příprava je jednoduchá - potřebujete jen čtyři suroviny a přitom chutnají skvěle! Za recept a tipy na smažení moc děkujeme naší fanynce Veronice Poláčkové.

Chia puding s Matcha Tea

Chia puding je sám o sobě skvělou snídaní plnou zdravých ingrediencí. S příměsí matcha dodá navíc energii, soustředění a dobrou náladu až na 6 hodin. Velkou výhodou je to, že si puding připravíte den předen. Ráno už na vás bude čekat v lednici, takže si ho jen stačí vzít a pochutnat si! Za recept děkujeme naší fanynce Veronice Poláčkové.

Matcha piškot

V Japonsku velmi oblíbený piškot jsme obohatili umami chutí Matcha Tea a výsledek stojí za to :) Piškot můžete servírovat samotný, nebo třeba s ovocem, přelitý vanilkovým pudingem, či s marmeládou - přesně podle vlastní chuti.

Matcha perník

Oblíbený český dezert přinášíme v originálním provedení. Vsadíme se, že s odpoledním šálkem matcha se vám náš Matcha perník bude zdát dokonalý!

Matcha-pistáciová babka

Dnešní recept je pro změnu spojením tradičního židovského sladkého pečiva a čaje matcha. Sladké těsto a pistácie vytváří spolu s matcha skvělou kombinaci a babka představuje skvělý zákusek, ale i velmi lahodné snídaňové pečivo.