Recepty

Jahody v matcha polevě

Že matcha čokoláda chutná božsky určitě všichni víte, ale už jste ji zkoušeli zkombinovat s čerstvými jahodami? Tenhle luxusní dezert chutná přesně tak, jak tušíte - je nadpozemsky dobrý! Vyzkoušejte ho i vy. Za recept moc děkujeme Veronice Poláčkové.

Matcha mrogurt

Tenhle snack je na léto jako dělaný. Mražený jogurt smíchaný s matcha čajem a posypaný čímkoliv, co máte rádi. Můžete na něj dát oříšky, sušené nebo lyofilizované ovoce, čerstvé ovoce anebo müsli, semínka… prostě cokoliv 😊 Za recept moc děkujeme naší fanynce Veronice Poláčkové.

Banánové matcha lívance

Začněte den pořádnou dávkou antioxidantů s těmito zdravými banánovými matcha lívanci! Příprava je jednoduchá - potřebujete jen čtyři suroviny a přitom chutnají skvěle! Za recept a tipy na smažení moc děkujeme naší fanynce Veronice Poláčkové.

Matcha piškot

V Japonsku velmi oblíbený piškot jsme obohatili umami chutí Matcha Tea a výsledek stojí za to :) Piškot můžete servírovat samotný, nebo třeba s ovocem, přelitý vanilkovým pudingem, či s marmeládou - přesně podle vlastní chuti.

Matcha perník

Oblíbený český dezert přinášíme v originálním provedení. Vsadíme se, že s odpoledním šálkem matcha se vám náš Matcha perník bude zdát dokonalý!

Matcha-pistáciová Babka

Dnešní recept je pro změnu spojením tradičního židovského sladkého pečiva a čaje matcha. Sladké těsto a pistácie vytváří spolu s matcha skvělou kombinaci a babka představuje skvělý zákusek, ale i velmi lahodné snídaňové pečivo.

Matcha mochi s mandlovým máslem

Tradiční japonské cukroví s mandlovým středem. Ochutnejte klasickou japonskou pochutinu wagaši, která se servíruje nejčastěji s čajem matcha, a buďte zase o něco blíž Zemi vycházejícího slunce.

Matchamisu s rybízem

Chutná a úžasně barevná variace na světoznámý italský dezert s matcha místo kávy. Šetrnější dávka energie, božské mlsání, ovoce a snadná příprava dělá z Matchamisu s rybízem prvotřídní recept :)

Matcha-maková zmrzlina

Úžasná matcha zmrzlina s vůní kokosu, banánu a oříšků, doladěná zrnky máku. Navíc je vegan! Co víc si v horkých letních dnech přát :) Vyzkoušejte originální recept od food.by.katiie.

Sušenky s pudinkovým krémem

Božské slepované sušenky s matcha pudinkem a matcha čokoládou jsou přesně to, co potřebujete k šálku odpoledního Matcha Tea. Navíc jsou jednoduché, rychlé a vypadají stejně dobře, jako chutnají.